Sari la conținut
Forum Roportal
ioana_s

relatii interrasiale

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce parere aveti de cupluri mixte,de genul celor in care unul e ortodox si celalalt musulman?Exista inca multe prejudecati in societate,de ce? :friends: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti de cupluri mixte,de genul celor in care unul e ortodox si celalalt musulman?Exista inca multe prejudecati in societate,de ce? :friends: :crazy:

 

Eu nu am parere proasta despre cuplurile mixte dar cred ca la un moment dat tocmai religia ii va desparti (mai ales in cuplurile in care ea e de religie ortodoxa iar el musulman )...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti de cupluri mixte,de genul celor in care unul e ortodox si celalalt musulman?Exista inca multe prejudecati in societate,de ce? :crazy: :lol:

 

Daca e ce cred eu ca vrei sa spui - un sfat prietenesc : NU ! NU si iar NU ! E o prapastie care poate fi umpluta temporar - dar nu permanent ...

O sa platesti cu virf si indesat - si daca ajungi acolo sa iti aduci aminte ca TI S-A SPUS

 

:blink:

Editat de Saharian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Naspa combinatie. Nici macar intre ortodoxi si catolici nu merge de fiecare data, dar cu religiosii musulmani sau hindusi, e si mai tare. Am o amica, care e ortodoxa si sotul ei budist. E nasol tare. Oricata silinta isi da, tot e ceva care se interpune intre ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti de cupluri mixte,de genul celor in care unul e ortodox si celalalt musulman?Exista inca multe prejudecati in societate,de ce? :cry: :cheer:

ce treaba are mentalitatea si religia cu ''interrasial''...esti cumva rasista?sau doar confunzi termenii??????????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce treaba are mentalitatea si religia cu ''interrasial''...esti cumva rasista?sau doar confunzi termenii??????????

Nu exista nici un fel de confuzie. Ba mai mult. Intrebarea e cat se poate de reala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai,eu inteleg interasiale,adica de ex. intre un roman si o negresa,da?

Daca e intre religii diferite,nu gasesc ca e prea greu,numai sa fie apropiate.Ma aflu intr-o astfel de situatie.

Daca sunt foarte diferite,nu exista decat posibilitatea ca unul sa renunte la religia lui in favoarea celuilalt,altfel separarea e inevitabila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai,eu inteleg interasiale,adica de ex. intre un roman si o negresa,da?

Daca e intre religii diferite,nu gasesc ca e prea greu,numai sa fie apropiate.Ma aflu intr-o astfel de situatie.

Daca sunt foarte diferite,nu exista decat posibilitatea ca unul sa renunte la religia lui in favoarea celuilalt,altfel separarea e inevitabila.

Si totusi nu poti sa treci la hinduism, atata timp cat ai o educatie crestina. Timpul isi va spune cuvantul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si totusi nu poti sa treci la hinduism, atata timp cat ai o educatie crestina. Timpul isi va spune cuvantul.

 

La noi,mai greu.In USA se schimba religia ca si ciorapii...cat mai des,ca tot nu conteaza.

De obicei,timpul rezolva problema cu o despartire.Cuplurile cu diferente mari ajung,de obicei, subiect de ,,Stiri".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×