Sari la conținut
Forum Roportal
andr3axox

tema economica pt proiect

Postări Recomandate

am nevoie de o idee pt proiect la info cu tema economica... in excel trebuie sa-l fac si trebuie sa contina macar un tabel, diagrama....etc.

 

:friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti dau eu o idee.

 

Coreleaza pretul titeiului pe ultimii ani, cu volumul extras, si ajusteaza totul la inflatia USD. Adauga peste grafic, un grafic al populatiei planetei.

 

Incearca sa extrapolezi pe urma. Dar pastreaza-ti calmul ... si da un avertisment inainte sa il prezinti.

 

Va fi destul de socant, si interesant.

 

P.S : Fa graficul pe perioada 1900-2006, ca sa fie elocvent.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iti dau eu o idee.

 

Coreleaza pretul titeiului pe ultimii ani, cu volumul extras, si ajusteaza totul la inflatia USD. Adauga peste grafic, un grafic al populatiei planetei.

 

Incearca sa extrapolezi pe urma. Dar pastreaza-ti calmul ... si da un avertisment inainte sa il prezinti.

 

Va fi destul de socant, si interesant.

 

P.S : Fa graficul pe perioada 1900-2006, ca sa fie elocvent.

 

daca mi-ai sugera un link ceva unde sa gasesc mai mult date as fi recunoscatoare... :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cauta pe google :friends: ... eu ti-am sugerat ceva mai interesant si palpitant decat evolutia vanzarilor de castraveti in anul 2006 :friends:

Editat de mrobert

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

P.S : In functie de scopul si seriozitatea proiectului la care lucrez, daca colaborarea este ok pentru tine, ma bag sa facem ceva mai larg si mai bine prezentat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e o tema pt facultate nu e ceva final...finalul o sa trebuiasca sa-l fac in Acces..asta prin ianuarie-feb

Editat de andr3axox

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×