Sari la conținut
Forum Roportal
just be

despre mine

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut.....nu am mai intrat de mult pe acest forum.....acum chiar simt nevoia sa ma descarc...sunt o fata in clasa 11-a si am un prieten de 1 an in aceeasi clasa cu mine....tot ce pot spune este ca acum toata lumea nu prea le convine ca suntem impreuna ca prea ne intelegem bine ca abea asteapta sa ne despartim si chestii de acest gen....dar oricum nu asta e important ....ma simt destul de singura ....dc?

pt ca cea mai buna prietena simt ca am pierduto ca pur si simplu prietenia noastra ca si cum nu ar fii existat...eu si A suntem de f mult timp prietene si mereu am incercat sa ne ajutam una pe alta ....dar acum ea este intrun grup de fete care nu fac decat barfeasca si stiuu ca pe mine nu ma suporta si de aceea nu isi avea rostul sa ma bag i eu acolo ....dar ma doare cand stiu ca A are un comporatment aiurea fata de mine si ma doare ca ea este acolo unde stiu ca se vb chestii destul de urat despre mine....ma doare ca ea a lasat sa treaca o prietenie si a uitat ca atunci cand a avut nevoie de mine mereu am ajutat-o....cand a fost in spital in fiecare zi eram acolo s-o incurajez cand avea pb mereu incercam sa o binedispun ...eu chiar am tinut la prietenia noastra....si stau asa si ma gandesc ....dc sunt asa rele fetele?fetele intre ele sunt destul de rele cel putin din cate vad in clasa la mine....se fac grupusoare si fiecare merge de la un grup la altul ....si cand pleaca una ele incep a barfi si cand vine incep sa o umple cu complimente si tot asha......... chestile astea le consider f detestabile.....si ma simt destul de sg cu toate ca prietenul meu e mereu cu mine...da na...nu poate sta cu mine non stop ...si atunci cand raman sg prefer sa imi gasesc ceva de facut ...sa citesc sa asc muzika...si asa mai departe....nu stiu ce sa fac.......ma simt de parca as fii ultimul om de pe pamant..miar fii fost simplu sa ma bag si eu intrun grup si sa fac chestii de gen acesta dar...nu imi plac si plus ca nici persoanele care sunt nu as putea sa le consider vreodata prietene sau macar ceva pt distractie...dar eu nu caut asta ...eu as fii vrut ca prietenia mea cu A sa reziste...si ce stiu este ca mama prietenului meu mi-a spus sa am grija sa nu ma incred asa usor in oameni caci cea mai buna prietena care o consideri ca o sora te va trada si atunci vei vedea ca de fapt....nu e asa cum crezii.....nu stiu ce sa mai fac....asta e de acum ....va rog sa am scz pt eventuale greseli dar cum ma simt in cest moment chiar nu ma pot concetra a scrie bine sau coerent........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Linisteste-te!Nu e un capat de tara!Probabil ca si prietena ta s-a schimbat,cum se intampla cu toti oamenii.Ai incercat sa discuti cu ea?Poate trece printr-o perioada proasta sau poate i s-a intampat ceva de care ii este jena sa-ti spuna!Orice relatie interumana se bazeaza pe comunicare!

Sau incearca sa-ti gasesti noi prieteni,insa pe care sa-ti "testezi"!Nu-ti pune increderea in oricine;mai tarziu vei regreta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da , intr-adevar fetele sunt cam rele ...

Mai ales ca stii ce le poate capul nu inteleg de ce te simti asa afectata ... Acum nu te sufera pe tine , maine va fi randul alteia si tot asa ... Nu le lua in seama ... lasa turma si petrece-ti timpul in mod placut ...

Intr-adevar , poti avea multe surprize neplacute de la prietene , fii atenta cu cine iti petreci timpul , ce vorbesti , etc ...

Cel mai bine ar fi daca ai putea-o considera pe mama ta cea mai buna prietena si sa poti vb. orice cu dansa sau daca ai avea o sora ... in rest atentie maxima

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da , intr-adevar fetele sunt cam rele ...

Mai ales ca stii ce le poate capul nu inteleg de ce te simti asa afectata ... Acum nu te sufera pe tine , maine va fi randul alteia si tot asa ... Nu le lua in seama ... lasa turma si petrece-ti timpul in mod placut ...

Intr-adevar , poti avea multe surprize neplacute de la prietene , fii atenta cu cine iti petreci timpul , ce vorbesti , etc ...

Cel mai bine ar fi daca ai putea-o considera pe mama ta cea mai buna prietena si sa poti vb. orice cu dansa sau daca ai avea o sora ... in rest atentie maxima

mc frumos....am din fericire o sora cu care vb aproape orce...dar na...normal ca acum sunt afectata pt ca e vb despre o prietenie....oricum am sa trec da iti ramane un gust amar.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau ca suferi ,si eu am trecut prin asemenea momente ,poate de aceea nici nu imi mai doresc sa am aici o prietena romanca de aici .chiar azi mi-a spus cineva ,plin de invidie ,ca m-au schimbat banii etc si m-a durut enorm pt ca eu stiu ca nu e asa ,dar prietenii ,unii ,dc nu ii ajuti mereu ,gata te barfesc!!!

asa ca eu de azi am devenit nesimtita :good: in viata trebuie sa inveti cu cine sa fii ok si cu cine sa fii nesimtit :roll: :crazy:

Editat de elenutzabalenutza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Just_be, vreau doar sa-ti dau un sfat : nu te increde in nici un om caci sunt schimbatori, increde-te insa in Cel ce poate sa-i schimbe (in bine, desigur).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau ca suferi ,si eu am trecut prin asemenea momente ,poate de aceea nici nu imi mai doresc sa am aici o prietena romanca de aici .chiar azi mi-a spus cineva ,plin de invidie ,ca m-au schimbat banii etc si m-a durut enorm pt ca eu stiu ca nu e asa ,dar prietenii ,unii ,dc nu ii ajuti mereu ,gata te barfesc!!!

asa ca eu de azi am devenit nesimtita :blink: in viata trebuie sa inveti cu cine sa fii ok si cu cine sa fii nesimtit :friends: :friends:

[/quot

asa e cel mai bine sa fii nesimtita...indiferenta...da..ma gandesc si mi-e ciuda pt ca simt ca ma consum de aiurea de una sg...si chiar nu ar trebui...ar trebui sa evit sa fiu indiferenta sa nu ma intereseze...dar totusi chiar daca nu vede chestiile de acest gen ....ma dor....pana la un moment dat cand am sa o iau razna si am sa spun exact ce am pe inima si nu o sa ma intereseze daca jicnesc sau altceva....pt ca oricum nimeniu nu ii pasa de nimeni....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ai neglijat prietenia cu ea in favoarea relatiei tale de iubire si acum se simte tradata.

Sau poate e doar invidie si gelozie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

du-te la ea cat mai degajata si intreab-o direct de ce s-a schimbat... comunicarea clara si directa ajuta cel mai mult...

 

si fruntea sus, zambet larg ... nu e sfarsitul lumii, poate doar a unei etape din viata

 

dovedeste-le tuturor ca esti peste ei, ca esti tare si ca nu te afecteaza nimic

 

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce pot spune acum ...ca noi doua ne-am impacata teoretic vorbind ...dar nu mai simt aceea incredere cand eu ii povesteam ei totull si ea mie...eu cel putin cu ea ma simt ca si cum as fii un strain.....nu mai sa ii vorbesc ca inainte...acum vb discutam...dar in general....o vad schimbata si nu mai pot sa fiu eu cu ea.asta e....macar acujm vb dar nu o sa mai fie cum a fost inainte...va multumesc pt sfaturi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×