Sari la conținut
Forum Roportal
qusay

de ce stam cu partenerii nostri desi uneori....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am inteles ca ne inseala, ca ne inseala, ca nu stiu sa se poarte la prima intalnire, ca ne neglijeaza, nu ne inteleg, ca au curiozitati in intimitate... Dar trebuie sa fie ceva pentru care merita sa stam cu ei. Si ei cu noi - topicul se adreseaza si barbatilor desi titlul nu tradeaza acest lucru.

Cred ca a mai fost un topic asemanator dar aici as vrea sa spunem nu ce ne place la partener pt ca de multe ori asta nu e suficient sa ne tina aproape.

Eu, de exemplu, iubesc acel sentiment de umar-langa-umar. Senzatia ca in tot universul suntem o platosa. Cu toate ruginile care curg, totusi sentimentul acesta e foarte puternic. Inca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma intreb uneori de ce stam cu ei. Uneori ma enerveaza asa rau incat imi vine sa-l jumulesc :cheer: Si culmea, ma enerveaza cand sunt eu cu fundul in sus, cand am o zi proasta ori is bolnava, deci e vina mea ca-s tacanita.

El, saracu, tace si bodoganeste in sinea lui, stie ca daca deschide gura ma aprind mai rau. :lol2: Si tot eu aia nemultumita, ca de ce tace :yahoo:

 

Clar: ii iubim, ii apreciem, ne fac sa ne simtim bine, importante, ne alinta. Cine ne mai poate oferi acest sentiment de siguranta? Daca nu in bratele lui, atunci unde ne e mai bine?

 

E ciudat sentimentul, se maturizeaza in timp, apare acea intelegere "doar din priviri".

Sunt curioasa ce sentimente vor fi atunci cand o sa-l vad atent cu prichindeii nostri, cand e devotat familiei.

 

Sa fie asta dragostea? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma indoiesc. Nu am avut niciunul nimic, asa ca nu vad de ce l-as lasa daca am saraci brusc. :spiteful:

 

Nu inteleg de ce unii se invart doar in jurul banului. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma indoiesc. Nu am avut niciunul nimic, asa ca nu vad de ce l-as lasa daca am saraci brusc. :spiteful:

 

Nu inteleg de ce unii se invart doar in jurul banului. :yahoo:

Nici eu nu inteleg de ce! Ei bine, unii afla ca-si iubesc partenerul, altii iubesc doar situatia partenerului! E simplu, nu!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai cum de ce ? pt confort! ... nici mie nu-mi plac oamenii aia... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

l-am adorat in ziua in care am iesit impreuna si a avenit c un trandafir rosu ,il ador seara cand vine sa ma giugiuleasca si sa ma adoarma ,si ma pupa si alinta ca pe un bebe(dar asta nu s-a mai intamplat de o luna si ceva ,e plecat :cheer: ) l-am iubit cand nu a avut bani ,il iubesc si acum cand are bani .il iubesc ca ma iubeste cand ma rasfat si ma port ca un bebe,si rad din prostioare ,sau atunci cand ii fac un streaptease mik,si ma rusinez si ... :lol2:

ii spuneam ca imi doresc sa fim mereu asa ,pupaciosi ,copilarosi in intimitatea noastra :spiteful:

sunt cu el pt ca inainte de casatorie si un pik dupa ,mi-a oferit toate astea ,iar dupa vad ca s-a schimbat.gata sunt a lui si cu acte ,de ce sa se mai agite ,nu ? asa ganditi majoritatea barbatilor ? :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu, majoritatea gandesc sa iubeasca femeia daca aceasta ii satisface nevoile emotionale, sexuale si de adrenalina...

 

de obicei o vreme e bine ... e urcus...apoi apare coborasul ... de ce? ei bine pentru ca fericirea inseamna echilibru, daca nu ai echilibru nu vei fi fericit sau vei fi fericit cu pauze ... altfel spus daca iti canalizezi doar pe un domeniu energia (indrepti atentia catre ) acel domeniu va merge bine si se va satura apoi ... gata ...

 

dar daca mentinem echilibrul in toate aspectele vietii adica vom canaliza si dramalui energia cumpatat in fiecare domeniu... nu va fi gata... :spiteful:

toate vor merge incet si cumpatat dar bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×