Sari la conținut
Forum Roportal
simalexa

Combinarea culorilor ptr un machiaj adecvat scolii sau unor evenimente importante

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La scoala trebuie sa folosesti un machiaj discret.Mascara si un simplu gloss mi se pare suficient.Insa daca preferi un machiaj mai complex,poti folosi si alte produse cu conditia sa nu fie excesive si stridente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca cel mai potrivit ar fi ceva simplu cum zici tu...mascara si gloss insa nu pot sa nu pun si putina culoare pe ochi...de aceea as vrea sa stiu cam ce culori ar fi potrivite si cum sa le combin :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La scoala ma dau doar cu un gloss transparent sau unul usor colorat, iar uneori cand am cosuri, le maschez cu pudra, nu vreau s ama machiez prea tare, pentru ca nu e genul meu si nu vreau sa am probleme cu profii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hei, inteleg ca esti la liceu inca (nu facultate). Eu iti recomand un machiaj pe tonuri de maro-auriu. Sunt culori care lumineaza foarte frumos si, aplicate intr-un degrade frumos ofera profunzime privirii si mai ales nu bat la ochi. Daca vrei sa te dai si cu ruj, foloseste un caramiziu discret sau un bej-rozaliu - astfel incat culoarea fardului de ochi si a rujului sa fie variatii ale aceleiasi nuante. Acesta este succesul pentru un machiaj discret si totusi atragator. Cu cat culoarea rujului difera mai mult de cea a fardului, cu atat machiajul sare mai tare in in ochi (ex. fard bleu si ruj roz/fard gri si ruj rosu). Plus ca culorile reci ies cel mai tare in evidenta, nefacand parte din gama naturala a culorilor pielii (toata lumea observa o tipa fardata cu albastru - e exclus ca profii sa nu vada). Mie mi se pare ca trebuie sa fii expert in combinarea culorilor ca sa realizezi un machiaj discret cu albastru/verde. Lila-ul e ceva mai discret insa daca mergi pe varianta "monocromie" si-ti dai cu un ruj mov pe buze efectul va fi iarasi prea strident.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hei, inteleg ca esti la liceu inca (nu facultate). Eu iti recomand un machiaj pe tonuri de maro-auriu. Sunt culori care lumineaza foarte frumos si, aplicate intr-un degrade frumos ofera profunzime privirii si mai ales nu bat la ochi. Daca vrei sa te dai si cu ruj, foloseste un caramiziu discret sau un bej-rozaliu - astfel incat culoarea fardului de ochi si a rujului sa fie variatii ale aceleiasi nuante. Acesta este succesul pentru un machiaj discret si totusi atragator. Cu cat culoarea rujului difera mai mult de cea a fardului, cu atat machiajul sare mai tare in in ochi (ex. fard bleu si ruj roz/fard gri si ruj rosu). Plus ca culorile reci ies cel mai tare in evidenta, nefacand parte din gama naturala a culorilor pielii (toata lumea observa o tipa fardata cu albastru - e exclus ca profii sa nu vada). Mie mi se pare ca trebuie sa fii expert in combinarea culorilor ca sa realizezi un machiaj discret cu albastru/verde. Lila-ul e ceva mai discret insa daca mergi pe varianta "monocromie" si-ti dai cu un ruj mov pe buze efectul va fi iarasi prea strident.

In conditiile in care persona care a intrebat nu se poate lipsi sub nici oforma de machiaj din felurite motive, subscriu la ideea de mai sus.Desi....raman la ideea ca un copil, adolescenta, la scoala are alta treaba decat aceea de a-si etala frumusetea fizica! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
voi cum va machiati la scoala? cum combinati culorile? ce culori folositi, calde sau reci? in ce stil va machiati?

am terminat si facultatea si tot nu ma fardez si este ok!Toate la timpul lor :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×