Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

mei, fata aia avea default trasaturi frumoase, arata ok dupa machiaj chiar fara modificari in photoshop.

 

nu poti face o frumoasa dintr-o urata.

 

e ca si cum ai incerca sa faci dintr-un logan un mertan...cel mult iti iese un renault clio.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu mereu am spus ca nu exista femeie urata decat femeie nearanjata!Legat de filmuletul postat .Mai exista si exceptiile gen Andreea Antonescu , care mi se pare penibila .Daca ar fi nemachiata nu stiu cati ar putea spune ca este o femeie frumoasa !Iar exemplele pot continua ... Vad zilnic pe strada femei nearanjate , dar acre ar arata minunta putin machiate si coafate! este mare pacat..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

una e sa te machezi pentru un efect mai diferit sau poate sa acoperi anumite defecte care nu sunt din nastere(cosuri, pete, cearcane) si alta e sa iti maresti gatul,ochii sau sa iti schimbi forma corpului intr-un program...asta nu inseamna ca te face perfect perfectiunea exista doar in ideeile unor oameni...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
machiajul si coafura pot face o fata mai atragatoare decat inainte..dar nu frumoasa.

frumusetea este un dar natural

 

 

frumusetea are si alte forme?in afara de cela geometrice ,evident ...:yes:

 

ce inseamna frumoasa pentru tine?

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mei, fata aia avea default trasaturi frumoase, arata ok dupa machiaj chiar fara modificari in photoshop.

 

nu poti face o frumoasa dintr-o urata.

 

e ca si cum ai incerca sa faci dintr-un logan un mertan...cel mult iti iese un renault clio.

 

Comparatia...scartaie! Dar poate ca ar iesi un Clio! :o:

Poti face o frumoasa dintr-o urata, dar iti trebuie perseverenta si ARTA! Cunoastere, material brut "ascultator", reclama...lansare pe piata, etc. Sunt zeci de modele care par, sau chiar au devenit superbe dupa modelari, slabiri, implanturi, schimbarea totala a danturii, retusuri, machiaj profesionist si...arta fotografica!! :o:

Un exemplu este, dupa parerea mea, Kate Moss...poate nu a devenit chiar "frumoasa", dar nici ceea ce era nu mai este, acum "valoreaza" mult chiar si in conditiile in care ea are probleme cu alcoolul si drogurile. Sau cel putin e considerata frumoasa, ca mie nu imi place, in ciuda faptului ca se vinde bine! Acum...supermodelul a devenit fashion designer! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
frumusetea are si alte forme?in afara de cela geometrice ,evident ...:o:

 

ce inseamna frumoasa pentru tine?

evident ca nu m-am gandit la forme geometrice.. :o:

 

dificila intrebare,nu cred ca sunt in stare sa-i gasesc un raspuns.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
evident ca nu m-am gandit la forme geometrice.. :o:

 

dificila intrebare,nu cred ca sunt in stare sa-i gasesc un raspuns.

 

 

avatarul tau e un raspuns ....un fulg de nea ,perfect .....totusi se topeste .....ce ramane ....esentialul ,vitala ....apa ...deci ,frumusetea fizica e efemera ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
avatarul tau e un raspuns ....un fulg de nea ,perfect .....totusi se topeste .....ce ramane ....esentialul ,vitala ....apa ...deci ,frumusetea fizica e efemera ....

:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×