Sari la conținut
Forum Roportal
Giuly

Noul cod rutier

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am picat examenul auto la sala inainte de a fi introdus noul cod (29 noiembrie)si am fost reprogramat pe 20 decembrie. Stie cineva daca se va da examen si din codul nou, adica trebuie invatat si acesta? Am auzit ca pentru examene va intra in vigoare de la 1 ianuarie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am picat examenul auto la sala inainte de a fi introdus noul cod (29 noiembrie)si am fost reprogramat pe 20 decembrie. Stie cineva daca se va da examen si din codul nou, adica trebuie invatat si acesta? Am auzit ca pentru examene va intra in vigoare de la 1 ianuarie.

 

 

Eu le-as invata pe toate regulile ca doar e vorba de viata ta pe un drum foarte circulat si va trebui sa iei decizii ultra rapide cateodata. Daca deja ai picat .... ca n-ai intrunit punctajul minim precis, nu te vad prea bine dar daca inveti cu logica, o sa treci.

 

Mereu imagineaza-te pe acel colt de strada sau pe acea banda, nu pe sens invers !!!!

 

Succes si viata lunga !!! Ai si asigurare de viata ????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa pui mana si sa inveti noul cod rutier, nu de alta dar logic ca se va da din el :o: .......pai daca dai examen pe 20 dec si il iei in mod normal pana de craciun ridici si carnetul si odata luat carnetul vei putea conduce........ dupa noul cod :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am picat examenul auto la sala inainte de a fi introdus noul cod (29 noiembrie)si am fost reprogramat pe 20 decembrie. Stie cineva daca se va da examen si din codul nou, adica trebuie invatat si acesta? Am auzit ca pentru examene va intra in vigoare de la 1 ianuarie.

nu asculta la carcotasi :o:

dupa 1 ian intram in UE si carnetele se vor da la mercerie contra unei flori, ce cod? ce regulamente tampite?

....... :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu asculta la carcotasi :o:

dupa 1 ian intram in UE si carnetele se vor da la mercerie contra unei flori, ce cod? ce regulamente tampite?

....... :friends:

 

 

Nici nu !!! Dar stii ca acesti bravi conducatori de automobil circula de regula pe parte de sens opus ca e mai mult loc cateodata !!! Dar si cand vede ca o masina se apropie, nu au skills ce sa faca ??? cum sa procedeze ??? habar n-au ca oricine le lasa in fata doar sa nu se intimple un accident insa nu crede ca a facut semne cu degetul mijlociu deja la toata lumea !!!

 

Niste tineri au zburat in ogor intre Timisoara si Arad parca aveau aripi doar sa scape cu viata, insa nu credeau ca le lasam sa intre in fata noastra desi sotul le-a facut semn si cu mana ca si alti soferi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce-o fi o fi...dar tot nu sunt de acord cu punctele astea de penalizare...tre` sa fii cu ochii`n cinshpe...ma rog...o fi un lucru bun...maine dau si eu examen :cheer::D:D:D 0765 373 992

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce-o fi o fi...dar tot nu sunt de acord cu punctele astea de penalizare...tre` sa fii cu ochii`n cinshpe...ma rog...o fi un lucru bun...maine dau si eu examen :cheer::D:D:D 0765 373 992

 

 

atata tre sa inveti....sa tocesti... mai ai timp....

succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamne iti multumesc eu lam luat din prima si am fost ultima generatie care sa dat examen din vechil cod rutir,,,,Invatati si-l veti lua.....si conduceti atent..

 

...

 

VA MULTUMESC

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi pae rau dar n-am vazut intrebarea ta si drept urmare acum stii raspunsul de la 1 decembrie s-a dat dupa noul cod rutier.cred k ai observat k examenul este mai dur.astept vesti bune de la tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×