Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Cine va gazduieste pagina?

Postări Recomandate

Deoarece nu avem posibilitatea sa testam tori providerii de internet m-am gandit sa fac o rubrica unde fiecare sa spuna unde are pagina gazduita si parea lui despre serviciile oferite.

 

Am sa incep eu.

 

Roportal este gazduit de http://www.rohost.com/. Am ales Rohost pentru ca suntem din Timisoara si preferam sa avem un provider pe care sa stim de unde sa-la luam in caz ca apar probleme majore. :)

Suntem multumiti de serviciile oferite pana in prezent:

- uptime-ul nu este chiar de 99.9% cum spun ei pe site dar este multumitor (maxim 2-3 ore pe saptamana de downtime);

- serviciu de contact tehnic (in caz ca apar probleme) raspunde rapid si remediaza problema in timp util.

Cateodata sunt nemultumit dar sunt constient ca nu sunt altii mai buni, cel putin in Timisoara.

 

Sa auzim si povestioarele voastre.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat la mai multe firme de gazduire si se pare ca au cea mai buna oferta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am o pagina gazduita pe www.paginaweb.ro

 

Pentru ceea ce aveam nevoie si am inca nevoie, mie mi se par oca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Baga-ti si tu pagina in semnatura sau in profil, linca-urile de pe aici o sa te ajute la o mai buna clasare in Google (asta daca vrei asa ceva).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am o pagina gazduita pe www.paginaweb.ro

 

Pentru ceea ce aveam nevoie si am inca nevoie, mie mi se par oca.

 

din ce am studiat pe internet se pare ca cea mai buna oferta este cea amintita de Blacca CAT. in plus au oferta foarte buna si la domenii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am mai spus eu sunt multumit de serviciile rohost si nu ii voi schimba curand (mai ales ca schimbare providerului presupune 2-3 zile de downtime, pierderi de email-uri in cazul in care plecare nu este amiabila).

 

Daca cautati un provider va recomand: http://www.gazduire.info/forum/ un forum unde puteti gasi informatii despre gazduire precum si tepe luate de altii cu anumiti provideri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Merci dorinand, :( asta era cea mai buna la momentul respectiv, ma bucur ca esti de acord cu mine.

O sa intru si pe forumul amintit de roportal sa vad, dar de 1 an am hostiuta pagina aici si nu am avut probleme.

 

Sal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Merci dorinand,  :( asta era cea mai buna la momentul respectiv, ...

 

De cateva zile sunt probleme cu servarul pe care am www.thebigdollar.com. asa ca acum sunt in cautare de hosting bun. din ce am studiat mi se pare cel mai acceptabil. stiti voi ceva mai bun :?:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la un foarte bun colaborator, un schimb in natura, un servar nu tocmai profi, dar un administrator de exceptie, un concurs de imprejurari (hacaeri + soarta), inca un servar scos din circuit. :( :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×