Sari la conținut
Forum Roportal
soarele

A fost 2006 un an bun ?

Postări Recomandate

La sfasit de an obisnuiesc sa trag linie si sa vad cum au decurs lucrurile in acest an. Ce reusite si impliniri, ce esecuri si dezamagiri am avut. Dupa calcule si socoteli trag concluzia ca anul 2006 a fost unul bun.

La serviciu am primit o marire de salariu si o penalizare.

Acasa m-am inteles cu ai mei cel mai bine in ultimii 9 ani, adica nu ne-am certat deloc anul asta. Si ma bucur enorm pentru ca inseamna ca fiecare a invatat sa lase cate putin pentru a fi armonie si buna dispozitie in casa.

La scoala am trecut clasa :flowers: . Mai am inca pe'atat si termin.

Si am ajuns la capitolul dragoste ... aici durere si bucurie in acelasi timp ... anul asta am avut parte de tot tacamul in ceea ce priveste acest capitol. am plans de dor si am facut noptile zile ... am asteptat cumintica clipa revederii ... am clacat nervos ... am ras de propriile mele reactii ... am incercat sa-mi tin firea ... am incercat sa le ridic moralul tuturor celor care ne iubeau ... si iar am clacat nervos ... apoi fericire maxima ... ne-am revazut sanatosi si frumosi ... si apoi clipe minunate petrecute impreuna ... gustand din fructul dragostei si traind pe aripile ei ... si apoi iar nervi si incordare ... si apoi iar clipe fericite ... si tot asa ca acum nu mai stiu in ce stadiu suntem :friends:

In concluzie, adunand si scazand, inmultind si impartind rezultatul este pozitiv. Nu vreau decat ca anul ce bate la usa sa fie la fel ca asta care trece.

 

Voua ce rezultate va dau "operatiile"???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

2006 a fost cel mai aiurea an din ultimii...20!

inafara de o marire de salar, toate au mers aiurea! si in familie, si in profesie, si financiar si conjugal....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In familie totul a fost relativ ok ... financiar bine ... profesie mult mai bine ... prieteni anturaj bine ... dar tot nu a fost un an stralucit si mi s a parut ca a trecut relativ repede

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A fost un an de rahat!!!!!!!!Am avut cateva mariri de salar,nu am avut probleme deosebite,dar am simtit tot timpul ca nimic nu e bine si am fost cu mainile legate,fara puterea de a schimba ceva...Abia astept sa cada cortina si sa si uit de anul 2006...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un an plin de realizari pe plan profesional, un succes total dar plusurile de la job se anuleaza din cauza minusurilor din celelalte planuri si asa ajung sa trag si eu linie iar rezultatul mereu acelasi: combinatia dintre familie, iubiri etc si profesie nu le pot echilibra, deci, in final, nu am evoluat ci am stagnat pe aceleasi limite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un an plin de framantari si intrebari, dar si de foarte multe raspunsuri..

parca in zbuciumul creatiei de sine s-a infiripat un stop de liniste..sunt mai impacata...surasul aratat vietii a coborat mai adanc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

anul asta a fost anul schimbarilor majore, schimbat locuinta, loc de munca ... facut noi prieteni. an bun, realizari bunicele ... un pas inainte :haha: balanta pozitiva :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×