Sari la conținut
Forum Roportal
soarele

Rugaciunea este sau nu necesara in viata omului ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Rugaciunea este sau nu necesara in viata omului ?

Cat de mult v-ati rugat lui dumnezeu sa va ajute sa treceti peste un impas cu incredere, chiar daca nu frecventati o biserica sau o religie anume?

Se poate sau nu se poate trai fara Dumnezeu in viata noastra?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

amandoua sunt necesare, pentru ca dupa ura, credinta reprezinta cea mai mare sursa de energie a unui om si multi isi trag puterea din credinta......numai ca oamenii , cretini cum sunt confunda credinta cu alte chestii si nu stiu si-o orienteze cum trebuie......la asa specie , asa credinte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rugaciunea este sau nu necesara in viata omului ?

Cat de mult v-ati rugat lui dumnezeu sa va ajute sa treceti peste un impas cu incredere, chiar daca nu frecventati o biserica sau o religie anume?

Se poate sau nu se poate trai fara Dumnezeu in viata noastra?

 

ce mare pacat este ca ne rugam doar cand suntem in impas...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rugaciunea este sau nu necesara in viata omului ?

Cat de mult v-ati rugat lui dumnezeu sa va ajute sa treceti peste un impas cu incredere, chiar daca nu frecventati o biserica sau o religie anume?

Se poate sau nu se poate trai fara Dumnezeu in viata noastra?

Rugaciunea este arma secreta a crestinului.

Cine este intemeiat in duh si in adevar si se roaga, poate muta muntii din loc.

Ati auzit de Pavel Goia. L-am ascultat de curand, si am avut impresia ca Duhul lui Dumnezeu se revarsa din nou pe pamant ca la cincizecime. Aici sunt cateva "predici" care pot fi ascultate.

A nu se confunda cu miscarea carismatica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca putem trai fara prezenta lui Dumnezeu sau cel putin stiu sigur ca nu putem trai fara ideea de Dumnezeu.Omul fara Dumnezeu nu ar mai avea speranta,nu ar mai crede in ziua de maine si in dorintele lui.Dumnezeu e foarte important in viata fiecarui om.

Rolul Lui este esential in orice moment al vietii,iar oamenii constientizeaza asta,numai ca doar atunci cand sunt in impas.Bineinteles,mai sunt si exceptii...

Cat despre rugaciune,nu o vad chiar atat de importanta.Unii oameni cred dar nu se roaga,ci doar psihic.Rugaciunea psihica,in gand,minte,este importanta,intr-adevar,pentru ca ii da/reda omului speranta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rugaciunea este sau nu necesara in viata omului ?

Cat de mult v-ati rugat lui dumnezeu sa va ajute sa treceti peste un impas cu incredere, chiar daca nu frecventati o biserica sau o religie anume?

Se poate sau nu se poate trai fara Dumnezeu in viata noastra?

Rugaciunea nu este necesara in viata unui necredincios, e chiar inutila. Iar pentru un credincios nu e o necesitate ci o comunicare tainica. Se spune in Biblie despre singura rugaciune crestina - Tatal nostru - ca are efect doar daca e spusa cu credinta! Se poate trai fara Dumnezeu in suflet in viata asta, dar nu si in urmatoarea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rugaciunea e in viata tuturor oamenilor (cu fff mici exceptii), e necesara, pt ca de aceea e prezenta (dintr-o necesitate acuta).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×