Sari la conținut
Forum Roportal
fire

Rimelul rezistent la apa ori cel care se spala usor???

Ce fel de rimel preferati?  

32 membri au votat

  1. 1. Ce fel de rimel preferati?

    • Rezistent la apa...
      10
    • Normal...
      29


Postări Recomandate

Oca, hai sa va vedem pe care il preferati si de ce??? imi pare rau ca intrebarea se refera numai femeilor....dar niciodata nu poti sa stii ce le place si barbatilor.( ori celor mai putin b.)

 

daca e nevoie mai raspund pe parcurs....(ceva detalii)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Obisnuiam sa il prefer pe cel rezistent la apa pentru ma frecam la ochi fara sa imi dau seama si se intindea, dar era destul de greu de dat jos, ma frecam cu demachiant de imi cadeau genele si nu se ducea... :)

 

De vreo 2 ani folsesc rimel obisnuit, dar de buna calitate si nu am probleme - nu se intinde usor si se demachiaza mai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am pus si un chestionar... :) :) :)

Asa cum am afirmat intr-un alt post, il prefer pe cel normal... pentru ca nu-mi place sa-mi chinui genele la demachiat... desi e mult mai rezistent iar cand ploua nu ai probleme, rimelul rezistent la apa e foarte greu de indepartat... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca rimelul meu care nu e rezistent la apa sa-a comportat f bine si in timpul ploii: acum folosesc la'Oreal si inainte am avut MaxFactor. Sunt f multumita de amandoua. Sper ca nu e vreo problema ca am spus firma..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu una cel mai tare rimel care la-am folosit pana acum afost cel de la maybelline volume' express turbo boost nu e rezistent la apa dar mie imi place cel mai moolt si cand plangi nu curge :) :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prefer rimelul normal pentru ca nici mie nu imi place sa imi chinui genele, si nu cred ca exista cineva carui sa ii placa acest lucru :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am pus si un chestionar...  :)  :)  :) 

Asa cum am afirmat intr-un alt post, il prefer pe cel normal...

 

 

 

 

mersi ptr. chestionar, cred ca asta ma facut sa creez un topic.....din greseala am folosit odata un rimel rezistent la apa, of of of, cea mai mare greseala de cosmetica a mea......dar am invatat o lectie ... Am locuit in Seattle area pentru. mult timp si acolo cam ploua 300 zile din 365 si nu am avut probleme cu ploaia "sa'mi spele" rimelul, dar mi sa'a parut cel mai bun, mai ales daca se intimpla se vezi "Troy" la "un anumit timp" din luna :) :) :) :) :) :evil: :evil: :socca: :socca: :socca: :dee :dee :dee hey o observatie de'a mea....alifia care o dau pe linga ochi are retinol in ea(vit.A) si imi tine genele in "forma impecabila", nu ma supara alifia daca este aproape de "ochi", cum o supara pe o cumnata, lacrimeaza si o ustura ochii :!: :!: :!:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa a mea prima secunda de gandire, am aprobat existenta rimelului rezistent la apa. Ceea ce m-a facut sa ma indrept in aceasta directie a fost faptul ca un asemenea rimel imi ofera siguranta. Daca ploua? Daca ma incalzesc prea tare sau mai stiu eu ce?..

Dar... imi dau seama ca nu am avut mari probleme cu cele nerezistente la apa.. De fapt am avut eu o mica problema cu primul meu rimel... cand mi-am facut poza pentru buletin si afara ploua incredibil de tare.. :roll: dar trebusoara sa-a rezolvat datorita unui gemulet disponbil de la politie.. :cat:"

Acum am dat peste unul foarte dragut, si pentru gene lungi si pentru gene intoarse (ca am niste gene atat de maleabile incat imi vine sa urlu), care nu mi-a facut probleme nici macar cand am fost bagata cu capul in tort.. ::-: Deci e bine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:roll:

Buna. Eu sunt noua pe aici,e prima data cand intru.

Imi spun si eu parerea in leg. cu rimelul...

Mie imi place cel normal,dar durabil. De exemplu Estee Lauder, Magna Scopic. Rezista pe gene toata ziua,iar cana ma demachiez se duce usor. E super misto,face genele f lungi si dese....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×