Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

Cele mai absurde reactii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Care credeti ca ar fi reactia cea mai stupida/ absurda cind ce exemplu esti amendat de jandarmi sau de politia rutiera, cind esti luat "la-npins vagoane" de un profesor sau instructor? Care ar fi cea mai aiurea reactie la aparitia unui "Mos Craciun"? Dar la o slujba religioasa interminabila sau la o sedinta de bloc? La o coada la Finante sau la Registrul Auto? Am idei, dar va las mai intii pe voi, apoi revin!!! ( puteti gasi si alte situatii...)

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu amenda de la jandarmi :flowers: , a patit-o pe bune un prieten, urla de mama focului ca mai vrea(amenda).......si i-au mai dat.....pana la 80 de milioane(lei vechi)

 

Mda, e si asta o reactie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ceva de genul am patit si eu acum vreo 6 ani......stateam in chirie pe-atunci si au venit doi politisti...cica politistul bun si cel rau.

_buletinul va rog...zice cel rau.._de ce?intreb eu...

_cucoana,daca vroiam o intalnire,iti ceream o intalnire..asa iti cer buletinul....ma rog..i-am dat buletinul...

 

_mutatia,unde e mutatia?urla el...i-a da-mi un proces verbal sa-i dau amenda .ii zice celui "bun"

 

_hai sa o iertam..zice cel bun...uite are copil mic doamna,

_ba nu,sar eu...daca trebuie sa imi dati amenda,dati-mi,nu ma lingusesc eu in fata voastra

_vezi,vezi,tipa cel rau,da procesul verbal..nu vezi ca e artagoasa...

_hai mai,zice cel bun...las-o saraca,e cu copilul in brate si acesta plange,noi am navalit asa,pe nepusa masa,hai sa o iertam

 

_ce sa iertati?tip eu...trebuie amenda...amenda sa fie....

ma rog..pan la urma mi-au lasat o citatie pt sotul meu,ca cica nu se poate discuta cu o femeie artagoasa ca mine.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care credeti ca ar fi reactia cea mai stupida/ absurda cind ce exemplu esti amendat de jandarmi sau de politia rutiera, cind esti luat "la-npins vagoane" de un profesor sau instructor? Care ar fi cea mai aiurea reactie la aparitia unui "Mos Craciun"? Dar la o slujba religioasa interminabila sau la o sedinta de bloc? La o coada la Finante sau la Registrul Auto? Am idei, dar va las mai intii pe voi, apoi revin!!! ( puteti gasi si alte situatii...)

 

la toate astea ai afla mai usor raspunsurile cu ajutorul lu' ... jugaru :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat amenda acum vreo 2 ani pt. traversare prin loc interzis. Am fost ''miscat'' de faptul ca mi-au vorbit neasteptat de politicos politistii, incat le-am multumit dupa ce mi-au dat procesul verbal.

Editat de maybe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care credeti ca ar fi reactia cea mai stupida/ absurda cind ce exemplu esti amendat de jandarmi ?

 

Sa le spui : '' Oricum nu imi faci dosar, sunt minor/a ! ''

 

sau de politia rutiera ?

 

nu stiu ce viteza aveam, nu se pune ! Mai incercam o data ?!

 

cind esti luat "la-npins vagoane" de un profesor sau instructor?

 

Stiam eu ca nu trebuia sa vin azi la scoala ...

 

Care ar fi cea mai aiurea reactie la aparitia unui "Mos Craciun"?

 

Mosule, cam slabut a fost anul trecut... ai grija acum, am pus un ciomag deoparte pentru tine !

 

Dar la o slujba religioasa interminabila ...

 

Hai bai George odata cu slujba ta cu tot, ce naiba ! ...nu o sa mai pot sta la impartansanie ca ma asteapta nevasta acasa devreme !

 

sau la o sedinta de bloc?

 

Are dreptate administratoru'... hai, scoateti banu mai repede, ca ma grabesc !

 

La o coada la Finante sau la Registrul Auto?

 

Domne', daca vrei iti mai aduc niste facturi asa facute bine... dar acum imi spui ca este super oferta pana nu se prind astia din fata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am luat amenda acum vreo 2 ani pt. traversare prin loc interzis. Am fost ''miscat'' de faptul ca mi-au vorbit neasteptat de politicos politistii, incat le-am multumit dupa ce mi-au dat procesul verbal.

Era o data un filtru, punea fiola la toata lumea...Si astia vorbeau cu alt echipaj prin statie...si cind mi-au spus " va rugam sa coboriti din masina" le-am raspuns pe un ton asemanator " receptionat"...La care atmosfera s-a destins si mi-au urat " drum bun"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ma prins politia in parc...eram 3 cupluri..saruturi..alea aela..nimic exagerat...chiar deloc..si nea dat amenta pentru gesturi obcene....si neam enervat..si apoi gesturi obsece ce au vazut ei.... :o: :flowers: :flowers: ...dar am scapat de amneda...chiar nu mai stiu cum..dar era de 6 milioane de persoana..eram 6 persoane deci 36 milioane pentru niste sarutuei.....eh....leam aratat noi gesturi obscene....de cateva ori....

 

 

 

si daca ar veni mosu'....ceva de genu..."ma omule acumte gaseti sa vii cand am 16 ani si imi cumpar ingura..dar unde plm(scuzati prescurtarea dar...mie rusine sa scriu)erai cand aveam si eu 4-5 anisori si doream papusa aia???hai avlea ca nu am nici prajituri nici lapte..cat tupeu pe el..."....ceva de genul asta...sau as rade incontrolabil....sau as lensna..sau.....habar nu am..cand il vad va anunt....

 

 

 

la o slujma religioasa...nu era chiar religioana....la scola la careu(inceperea anului scolar)venise un prot sa sfinteasca...alea alea...toate bune si frumoase pana am avzut ca trecusera 2 ore si el nu termina...si incepusem....si noi dar si profesorii..."ma dar asta nu stie rezumatul?".."daca mai dureaza mult fac si botez..(o profesoara insarcinata)"..."bai frate dar asta ce are...e platit cu minutul....haii ca ma iau de el...ma si stropit...hai sa o luam prin sapte copii....paote nu e vede....dra nu poate sa faca rezumatul..Doamne anuta si gata???(diriga...)"....

 

 

 

m-a prins un profesor vorbind in timpul pree(nu ca era o premiera)...si discutam un subioect incredebil de important in ora de franceza si am avut tupeul ...evident dupa ce ma deranjaza din discutie....am avut tupeul sa raspund ceva de genul"nu va suparati dar termin in 5 minute....promit ca voi fi atenta dar puteti vorbi mai incet ca nu aud ce spune colega si trebuie sa fiu atenta....in 5 minute terimnam dar pana atunci nu puteti sa faceti liniste in clasa ca nu prea inteleg ce spune"..... :cheer: :cheer: ce zi....si totusi...nu mai facut minic profesorul respectiv.... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×