Sari la conținut
Forum Roportal
elenutzabalenutza

Sexul si Sinceritatea !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sexul e ffff important ,eu m-am ales cu o hipotiroida ,din cauza ca 2 ani si ceva nu am facut sex,deoarece ii eram fidelutza pretenului ramas in ro .dar cati dintre noi recunosc ca sexul e benefic ,ca ne ajuta sa ne relaxam ?? e greu sa fi sincer ? ca femeie eu recunosc ,imi place sa fac dragoste cu sotul meu ,uneori salbatic ,alteori cumintzel,i love it !!! sexul anal de ex .femeile nu sunt sincere in privinta asta,de ce ? e rusinos sa recunosti ca din cand in cand ,iti place sa fii iubita altfel ? :soc:

sau de ce exista barbati care fac pe durii ,spun ca ei nu au nevoie de sex ,si de fapt ei nu au mai vazut o pidica de multtttttttt timp ,dar le e rusine sa recunoasca ,si stau cu nasu numai in spice platinum :stars: ?

 

stiti ce mi-a zis medicul cand mi-a vazut analizele : se

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avem cu totii nevoie de dragoste! Este un adevar pe care nu-l putem nega.

Insa de la banala acnee , pana la probleme hormonale am tot auzit chiar de la medici prostia asta. Si alti medici care , cu probe stiintifice, o infirma.

Probabil ca si de terorism tot lipsa activitatii orizontale e de vina.

Daca un doctor ar spune asa ceva i-as rade in nas.

Daca as fi intalnit relatia care sa merite as trece si prin iad pentru el. Nu doar i-as fi fidela doi ani. ( Si crede-ma am vaga idee cum poate arata iadul)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta se cheama sex sportiv sau in scop terapeutic? :stars:

Fidelitatea inseamna ca nu ai gasit ocazia potrivita :stars: ...merita sa incerci ceva clandestin dar cu mare grija din toate punctele de vedere si sa te asiguri ca merita efortul si riscul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sexul e ffff important ,eu m-am ales cu o hipotiroida ,din cauza ca 2 ani si ceva nu am facut sex,deoarece ii eram fidelutza pretenului ramas in ro .la voi cum e cu sexul si sinceritatea ?.........

 

 

.....am scris tema asta deoarece zilele trecute eram la niste preteni ,si un baiat se tot lauda ca el nu are nevoie de sex ,ca poate sa stea si 2 ani ......

Oare cei care se masturbeaza sunt infideli?

Se spune ca e un inlocuitor care ajuta la mentinerea sanatatii, in lipsa unei vieti sexuale active :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare cei care se masturbeaza sunt infideli?

Se spune ca e un inlocuitor care ajuta la mentinerea sanatatii, in lipsa unei vieti sexuale active :stars:

Nu inseamna ca daca te masturbezi esti infidel. E adevarat ca te gandesti sau iti imaginezi anumite situatii, dar asta se poate intampla si cand esti cu partenerul/a.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Avem cu totii nevoie de dragoste! Este un adevar pe care nu-l putem nega.

Insa de la banala acnee , pana la probleme hormonale am tot auzit chiar de la medici prostia asta. Si alti medici care , cu probe stiintifice, o infirma.

Probabil ca si de terorism tot lipsa activitatii orizontale e de vina.

Daca un doctor ar spune asa ceva i-as rade in nas.

Daca as fi intalnit relatia care sa merite as trece si prin iad pentru el. Nu doar i-as fi fidela doi ani. ( Si crede-ma am vaga idee cum poate arata iadul)

Da ,este adevarat ce spune ea ,absenta vieti sexuale regulate duce la dereglari hormonale grave ..care citeodata nu se mai pot regla ,plus ca duce la alte boli si afectiuni medicale.

In schimb la barbati nu este asa de rau..ei pot sta fara sex ..mai mult timp si sint feriti de anumite ..dereglari. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mama mea a ramas vaduva la 36 de ani si sunt sigura ca nu a avut relatii sexuale cu nimeni altcineva si la 74 de ani e mai sanatoasa decat mine fara nici o disfunctie cauzata de lipsa relatiilor sexuale.

Este adevarat ca sexul te face mai ...fericit dar de aici si pana la a motiva ca ai putea capata o bola pe viata ...e cale lunga.Poti elimina energia acumulata prin foarte multa miscare.e mult de scris si acum nu prea am chef dar ...o sa revin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad ce legatura are hipotiroidismul sau hipertiroidismul cu lipsa sexului... :stars:

 

Hipotiroidismul

 

Cea mai frecventa boala a tiroidei, hipotiroidismul apare atunci cand glanda tiroida nu reuseste sa produca o cantitate suficienta de hormoni tiroidieni. Hipotiroidismul este o boala des intalnita la noi in tara, in special la femei si la persoane in varsta.

 

Una din cele mai frecvente forme de hipotiroidism este boala Hashimoto, o afectiune cauzata de o dereglare a sistemului imunitar care produce anticorpi anti-tiroida sau limfocite "ucigase", care pur si simplu distrug tiroida. Cum glanda tiroida produce din ce in ce mai putini hormoni tiroidieni, glanda pituitara incepe sa secrete din ce in ce mai multi hormoni stimulatori de tiroida (TSH) pentru a forta tiroida sa secrete mai mult. Aceasta fortare a tiroidei poate sa duca la o marire in dimensiune a glandei tiroide, rezultand in ceea ce se numeste popular gusa. Masurarea anticorpilor anti-tiroida de tip blocant reprezinta un test folosit in diagnosticarea hipertiroidismului.

 

Semne si Simptome

 

In cazul unui hipotiroidism usor, pacientii nu au simptome evidente si astfel pot sa nu-si dea seama de afectiunea de care sufera. Totusi, lasat netratat hipotiroidismul usor poate evolua in forme mai grave unde semnele devin clare.

 

Simptomele Hipotiroidismului:

 

* Oboseala

* Voce ingrosata, ragusita

* Depresie

* Dificultate la inghitit

* Tulburari de atentie, de memorie, de concentrare

* Vorbire mai lenta (bradilalie)

* Gandire greoaie (bradipsihie)

* Intoleranta la frig (frilozitate)

* Tulburari de apetit (apetit scazut)

* Crestere in greutate

* Tulburari de tranzit de tip constipatie

* Piele uscata, mai rugoasa in special la nivelul coatelor si genunchilor

* Scaderea ritmului cardiac (bradicardie)

 

 

Diagnostic

 

Adesea este dificil de detectat hipotiroidismul deoarece simptomele sale pot fi aceleasi cu cele ale imbatranirii, menopauzei sau stress-ului.

 

Din fericire, chiar formele usoare de hipotiroidism pot fi detectate prin testul TSH. Prin detectarea hipotiroidismului in faze incipiente, medicul endocrinolog poate sa trateze pacientul astfel incat sa nu ajunga la aparitia simptomelor caracteristice.

 

Tratament

 

Telul tratamentului hipotiroidismului este sa restabileasca nivelul normal de hormoni tiroidieni prin substitutia hormonilor lipsa. Tratamentul cel mai folosit este substitutia cu tablete de hormoni sintetici, cum ar fi levotiroxina, care se iau de regula toata viata.

 

Dupa ce terapia cu substitutie a fost inceputa, este necesar sa se faca teste periodice de TSH pentru masurarea nivelului de hormoni tiroidieni. Necesarul de hormoni substitutivi poate sa varieze cu varsta, greutatea, starea aparatului cardiovascular sau din cauza altor boli sau tratamente medicamentoase.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cineva mi-a spus ca patul face si desface..si se mai spun o granda de lucruri cu privire la sex...lipsa activitatii duce la..dar nimeni nu zice clar la ce..fiecare om este diferit si reactioneaza altfel..in general primul simptom este nervozitatea, o usoara iritabilitate fata de ceilalti..uneori fara sa-ti dai seama incepi sa te uit prin jur la anumite parti si sa-ti imaginezi povesti care se petrec doar in mintea ta.Sexul este bun pentru ca te calmeaza, te scapa de migrene, creste tonusul muscular, si fetelor dupa o partida buna partenerul nu-ti poate refuza nimic asa ca profitati..deci a face dragoste nu sex e foarte bine..si pana la urma rar au fost cazuri cand a omorat pe cineva..am auzit numia de bine asa k go 4 it si enjoy :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sexul este bun in masura in care te poate elibera de dorinta.Daca stai mereu cu gandul la sex insa te abtii poate sa iti faca probleme.Importanta sexului este echivalenta cu ceea ce inseamna sexul pentru tine ca persoana cu dorinte intime si strict personale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×