Sari la conținut
Forum Roportal
Burner

aderarea TURCIEI la UE. sunteti de acord ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cel putin sub aspect economic, Turcia e de mult in UE. Cam de cand au intrat in NATO. Am locuit in Turcia in 1994 cateva luni. Sunt mult inaintea noastra. Iar mentalitatea e prooccidentala dincolo de cei 2-3 razleti cu Coranul in mana. Turcii sunt oameni destepti si moderni.

 

Eu am fost la mare in urma cu vreo 6 ani si mi-a placut destul de mult...Sigur si eu cred ca sunt destul de avansati si nu vad de ce sa nu intre in UE :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am fost la mare in urma cu vreo 6 ani si mi-a placut destul de mult...Sigur si eu cred ca sunt destul de avansati si nu vad de ce sa nu intre in UE :o:

Voi aţi văzut Istanbul. Dacă o să vedeţi oraşele din Anatolia şi Kurdistan, o să vă mai schimbaţi părerile. E o diferenţă mai mare dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

care-i legătura cu faptul că e stat musulman?!!!!!!!!!!!!!!!! doamne sfinte...că-i culmea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cel putin sub aspect economic, Turcia e de mult in UE. Cam de cand au intrat in NATO. Am locuit in Turcia in 1994 cateva luni. Sunt mult inaintea noastra. Iar mentalitatea e prooccidentala dincolo de cei 2-3 razleti cu Coranul in mana. Turcii sunt oameni destepti si moderni.

Erau

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

domnul meu...dacă tot eşti dispus să explici şi pentru că eu pricepp greu...de ce TREBUIE?...că restul parcă e mai pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
domnul meu...dacă tot eşti dispus să explici şi pentru că eu pricepp greu...de ce TREBUIE?...că restul parcă e mai pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:o: ei uite că aşa vine pofta...m Editat de vesperala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...referitoare la ceea ce spui despre legislaţia turcă şi cea a uniunii europene... merci...

Nu e vorba de legislaţie, Turcia se declară stat laic, dar şi Uniunea Sovietică se angajase "pe drumul economiei de piaţă" :o:

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×