Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

Imposibilitate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Citind topicurile de la dragoste am ajuns sa-mi pun urmatoarea intrebare: de ce ne indragostim intotdeauna de persoanele nepotrivite? De ce nu ne putem indragosti de cineva cu cre sa putem fi? Sa nu ne desparta nimeni si nimic, sa nu fie la mijloc o alta persoana sau altceva... de ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Citind topicurile de la dragoste am ajuns sa-mi pun urmatoarea intrebare: de ce ne indragostim intotdeauna de persoanele nepotrivite? De ce nu ne putem indragosti de cineva cu cre sa putem fi? Sa nu ne desparta nimeni si nimic, sa nu fie la mijloc o alta persoana sau altceva... de ce?

Pentru ca parerea noastra despre noi insine este subiectiva si ne vedem aproape perfecti.De aceea cautam la semenii nostri ceea ce ni se pare ca am merita noi.Daca ne-am evalua mai obiectiv atunci am gasi persoana care este pentru noi venita aici.Asa ca priveste in tine si vezi ce meriti nu ceea ce speri/crezi tu ca meriti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai daca ne-am indragosti numai de persoana potrivita..am trai intr-o lume perfecta, toata lumea ar fi fericita, draguta, fara frustrari, si asa mai departe..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se zice ca omul "vede" in celalalt partea care este negativa de fapt in persoana lui.

 

Capata astfel ce "spera" ca merita.

Astfel "cauta" sa se perfectioneze.

 

Intr-adevar,daca am cauta ce meritam cu adevarat, am gasi mai usor linistea langa omul ales.

 

Dar ptr ca omul invata trebuie sa treaca prin "pasii " astia.

Sunt rare cazurile cand cineva sare peste o treapta.

 

:focus:

 

Dar se poate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca parerea noastra despre noi insine este subiectiva si ne vedem aproape perfecti.

Personal cred ca e exact pe dos.... ne vedem inferiori.... nu ne simtim vrednici de iubirea aia perfecta... in care o gasesti pe ea.... te indragostesti si muriti impreuna la 90 si ceva de ani

 

As mai vrea sa mentionez ca indragostirea e ceva activ... ceva ce noi ne facem noua.... persoana de care ne indragostim joaca un rol secundar... pentru ca pe primul loc e mintea noastra cu extrapolarile pe care le face... daca am fi mai sceptici... ne-am indragosti mai rar... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
- de ce ne indragostim intotdeauna de persoanele nepotrivite?

 

 

 

Pentru ca raul este mai usor accesibil decat bunul si ne zambeste la tot pasul !!! pana ce ca sa ajungi la un bun, trebuie sa te lupti si cu tine, poate si cu altcineva !!!

 

Un pierde vara mereu te invita la dans chiar si in localurile scumpe, este sexy de obicei si atractiv.

Te lipesti de el fara sa vrei !!! ca-ti place de mutra lui si felul cum se misca, la dans si stilul lui de mers.

Iti rade mereu si te face sa fii fericita, pana ce unu mai serios are alte priorotati.

 

Barbatii buni ca un nuclear scientist, de obicei iti recomanda cineva ca nu este un "outgoing person" !!!

studiaza mereu ceva !!! dar devine un sot si tata excelent daca o frumusete de fata este interesata sa se aseze cu el in cort !!!

 

E recomandat in viata sa te distrezi destul cu cine vrei sa nu-ti para rau ca a trecut timpul pe langa tine.

 

Iti dai seama intr-o zi si cand al bun apare pe orizont, dar nu-l trata ca pe partnerul de dans !!!

Aici e dupa tine diplomatia, te mariti imediat si ai o viata fericita sau cauti mai departe iluzia !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Citind topicurile de la dragoste am ajuns sa-mi pun urmatoarea intrebare: de ce ne indragostim intotdeauna de persoanele nepotrivite? De ce nu ne putem indragosti de cineva cu cre sa putem fi? Sa nu ne desparta nimeni si nimic, sa nu fie la mijloc o alta persoana sau altceva... de ce?

 

Pentru ca aproape intotdeauna ne dorim ceea ce nu putem avea ori nu avem voie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lucrurile interzise sunt mai incitante nu credeti?

asa ca daca am gasi din priam iubirea perfecta..care ar mai fii farmecul..deznodamantul l-am sti deja..asa ca esecurile fac parte din maturizarea noastra si pana nu incerci, n-ai de unde sa stii ce-ti place..asa ca spera ..intr-o zi va aparea iubirea vietii tale..dar fii pe faza si ai griija sa nu o pierzi..succes :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×