Sari la conținut
Forum Roportal
_lisa

Frumosii castiga teren gratis?!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E o intrebare adresata celor, nu neaparat urati, ci aflati in compania unor persoane mai frumoase decat ei. Sa presupunem ca in rest sunt asemanatori.Dar cate usi se deschid unuia si cate celuilalt? Sau cat de repede? Cate zambete primesc? Cata amabilitate? cate scurtaturi? etc

Ca nu e corect se stie deja, dar voi cum ii tratati? diferit?

eu cred ca cei frumosi au oarecare portite deschise mai usor fata de cei cu un fizic mai putin placut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu frumusetea conteaza - un urat priceput la treaba lui face mai mult ca un frumos sau un simpatic.

Parerea mea. :lol:

Editat de Andrii-Popa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cei frumosi trebuie sa depuna un efort de doua ori mai mare pentru as dovedi calitatile ,capacitatea ....asta ca sa nu lase loc de ...barfa :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu cred ca cei frumosi au oarecare portite deschise mai usor fata de cei cu un fizic mai putin placut

 

Este adevarat...dar, cei frumosi sunt deseori vrajiti de persoane mai putin atragatoare fizic, charismatice, puternice, mai presus decat insasi frumusetea. Poate doar ca o completare, asta neinsemnand ca frumosii nu pot fi la randu-le interesanti, inteligenti, talentati si chiar nepasatori la propriul farmec...DAR, usile raman mereu deschise frumosilor, e de netagaduit si acest lucru trebuie acceptat ca o realitate a unei epoci in care imaginea e mai importanta decat oricand, iar accentul care se pune pe imagine in general e mai pregnant decat in orice epoca.

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cleopatra era considerata frumoasa, dupa standardele de frumusete de atunci. Astazi nu ar mai fi considerata frumoasa fizic cel putin...Pe tema discriminarii pe baza frumusetii sunt foarte multe de spus. Cum spunea profesorul meu, acesta este singurul gen de discriminare impotriva caruia nu se revolta nimeni, nu atat cat sa faca o diferenta...

 

 

Dupa standardele de frumusete de atunci zici... daca intr`adevar a fost o femeie frumoasa, ar fi fost frumoasa si pe timpurile noastre

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa standardele de frumusete de atunci zici... daca intr`adevar a fost o femeie frumoasa, ar fi fost frumoasa si pe timpurile noastre

 

 

neadevar istoric mai mare nu am pomenit! tiparele de frumusete s-au schimbat destul de mult de-a lungul timpului, si chiar in ultimul deceniu, si e pe cale sa se schimbe din nou. drept dovada, "femeia schelet" asa-numita si model de pe podium va trebui sa respecte limitele sanatoase. fiecare cultura si epoca a avut un barem de frumusete. in baroc erau frumoase femeile "implinite", in renastere cele cu moaca de sfinte( sfirijite), apoi a venit moda femeilor cu fundul mare, cea a femeilor cu talie de viespe si tendintele modei pot fi urmarite atat in pictura cat si in imbracaminte. ghici daca o femeie cu sani mai mici ar fi fost considerata frumoasa in perioadele in care se purta corset, dar nu se arata altceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oarecum adevarat. Dar mai intai de toate in ziua de azi exista extrem de multe tipuri de "frumuseti" si o infinitate de gusturi. Un barbat care unora li se pare a fi super-frumos, altora e posibil sa li se para naspa sau chiar urat cu spume. La fel si cu femeile. Mai mult, observ ca in ziua de azi degeaba esti frumos(frumoasa) daca nu esti si foarte ingrijit(a) :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
neadevar istoric mai mare nu am pomenit! tiparele de frumusete s-au schimbat destul de mult de-a lungul timpului, si chiar in ultimul deceniu, si e pe cale sa se schimbe din nou. drept dovada, "femeia schelet" asa-numita si model de pe podium va trebui sa respecte limitele sanatoase. fiecare cultura si epoca a avut un barem de frumusete. in baroc erau frumoase femeile "implinite", in renastere cele cu moaca de sfinte( sfirijite), apoi a venit moda femeilor cu fundul mare, cea a femeilor cu talie de viespe si tendintele modei pot fi urmarite atat in pictura cat si in imbracaminte. ghici daca o femeie cu sani mai mici ar fi fost considerata frumoasa in perioadele in care se purta corset, dar nu se arata altceva?

 

 

hai sa fim seriosi... chiar daca intr`o perioada era moda femeilor cu fundul mare, asta nu insemna ca erau frumoase!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cei frumosi trebuie sa depuna un efort de doua ori mai mare pentru as dovedi calitatile ,capacitatea ....asta ca sa nu lase loc de ...barfa :o:

Asa este! Ai mare dreptate. :o: Intotdeauna noi astia suntem cel mai mult "pusi la munca" . Nu e chiar asa usor sa fii baiat frumos pe cat cred unii! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu aveam impresia ca regina Cleopatra a fost o frumusete....wow :D

 

Cleopatra avea nasul mare..adica inalt...mai uita-te la documentare..

 

Din pacate cei frumosi, inalti, bine facuti au trecere mai mare, li se deschid usile mai repede, mai ales daca au si putin creier. ...asta e, imaginea conteaza. Si mai conteaza sa te intretii, sa te ingrijesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×