Sari la conținut
Forum Roportal
Maia2006

litiaza biliara

Postări Recomandate

Buna ,

Va rog sa-mi spuneti si mie daca exista cineva care a facut operatie de litiaza biliara dupa ce a facut interferon ptr.hepatita c.Urmeaza sa fac acest lucru si nu stiu ce sa fac.Durerile sunt permanente dar sunt suportabile si mai dureroase atunci cand respir mai adanc.Stau asa de foarte multe luni deoarece nu stiu ce se poate intampla daca ma operez.Sincera sa fiu am zis sa astept asa dar oare fac bine?

Va dati seama ca nu as dori sa ajung pe masa de operatie in situatia mea cu hepatita c.

Medicul de la infectioase nu prea este de acord cu operatia momentan.

Va multumesc si va doresc sanatate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sotul meu s-a operat, a facut colecistectomie, in urma carei ciroza s-a decompensat... apoi.. nu mai povestesc iarasi, toata poveste lui o gasesti pe forum. eu una nu dau sfaturi, doar povestesc ce s-a intimplat in cazul nostru...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parerea mea este ca,sa nu te grabesti cu operatia,nu este indicata.

 

 

 

 

Stiu ca nu este, dar daca fac complicatii s-au am inteles ca se ajunge si la cancer biliar s-au sa astept pana la criza cea mai puternica?

Sunt intr-o mare incurcatura.Dar pe acest forum nu intra oare si medici sa-si dea cu parerea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana te hotarasti ce sa faci incearca cu "HOFISAN" produs de Hofigal.

La mine a functionat.

Si mie mi s-a spus ca am doi calculi biliari cam de 5 mm (masurati la ecograf) si ca

trebuie sa ma operez sa mi se scoata colecistul.

Citeste prospectul, ( il gasesti pe internet ) consulta-ti medicul curant si hotarati impreuna.

La mine, cum spuneam, a functionat.

Dupa o cura de HOFISAN la urmatoarea ecografie calculii nu au mai aparut.

Sigur, la mine probabil erau niste pietricele mai mici si situatia nu era foarte grava, nu necesita

o operatie de urgenta.

Pprecizez ca mie medicul mi-a prescris sa iau si URSOFALK (2/zi).

Acum nu stiu in ce masura, dar cred ca a contribuit si URSOFALK-ul.

Prezinta-i medicului si posibilitatea asta, consulta-l si decideti impreuna.

Parerea mea este ca merita sa incerci.

 

Succes si sanatate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×