Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu. In Braila nascut si facut mare, ilfovean adoptat in buletin actualmente, dar care de fapt va locui de saptamana viitoare in Constanta si care are un al doilea -sa-i zic- job in Tulcea... un etern melc cu casa in spate pt care tara e prea mica incat sa isi gaseasca un loc in ea... :focus: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista asa ceva acolo la Braila ???

 

A ... si am auzit ca Braila este orasul salciilor pletoase ... si continuarea era si al fetelor frumoase, dar pe mine ma interesau salciile :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu-s de-acolo, da am o gramada de prieteni braileni, inclusiv logodnicul e de acolo. imi place tare mult orasul, mai ales iarna :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista asa ceva acolo la Braila ???

 

A ... si am auzit ca Braila este orasul salciilor pletoase ... si continuarea era si al fetelor frumoase, dar pe mine ma interesau salciile :o:

 

mama lui de atash ....

 

deci? exista cladirea acolo la voi?

 

vin in vizita doar ca sa vad si eu cu ochii mei :good:

Editat de soarele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eeeee, nu e chiar asa urat si sunt si salcii pletoase...

dar stii de ce i se spunea si orasul cu fete frumoase? pentru ca era pe vremuri o tanti pe nume elvira care avea cel mai renumit bordel din tara, iar majoritatea marinarilor (braila fiind port la dunare) veneau sa cunoasca renumitele fete :) :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eeeee, nu e chiar asa urat si sunt si salcii pletoase...

dar stii de ce i se spunea si orasul cu fete frumoase? pentru ca era pe vremuri o tanti pe nume elvira care avea cel mai renumit bordel din tara, iar majoritatea marinarilor (braila fiind port la dunare) veneau sa cunoasca renumitele fete :no: :flowers:

 

mda ... era si un cantec cu tanti elvira ... si parca in actualul muzeu de istorie era un hotel unde s-ar fi intamplat niste lucruri ... a la tanti elvira 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dap. trebuie sa recunosc faptul ca este un oras linistit. cand merg acolo ma simt ca in vacanta. departe de zbuciumul Bucurestiului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×