Sari la conținut
Forum Roportal
Desert_Rose

romani in grecia

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pt ca in tara sunt f multe persoane care nu se pot descurca economic,f multi romani emigreaza.

 

aici in grecia sunt f multi,majoritatea in atena.

 

exista un cartier,unde stau majoritatea romanilor,pe bulevardul aharnon din atena.

 

am citit ca majoritatea in suceava sunt aici.

 

romanii(barbati) sunt catalogati pe locul 2 in grecia,dupa albanezi,ca natie rea.prin furturi,in timp ce albanezii ocupa primul loc,trafic de droguri,crime si furturi.

 

pt ca este f greu sa-ti faci hartii imediat cum ajungi aici majoritatea muncesc la negru.

 

sunt multi greci care nedorind sa plateasca taxe la stat i-au romani la munca.

 

barbatii muncesc in constructii.salariu de 30 de euro pe zi cand esti incepator,se ajunge si a 50.

 

femeile muncesc ca menajere cam 5 euro la ora,adica vreo 40 euro pe zi, tineretul tot asa,sau pe la terase 25-30 de euro,dar sunt f multe fete romance care lucreaza in baruri de noapte(majoritatea casatorite pt dreptul de sedere,fiind scutite de taxe) si au nume rau.

 

ma gandesc ca cei care muncesc cinstit platesc o groaza de taxe la stat mai ales reinoirea hartiilor in fiecare an,pe cand cele care muncesc necinstit in baruri nu platesc taxe.

 

avem 2 biserici romanesti,o biblioteca,un restaurant si vreo 6 alimentare cu produse romanesti in atena,si alte 12 alimenatri prin toata grecia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt multi greci care nedorind sa plateasca taxe la stat i-au romani la munca.

 

 

In ce limba se inteleg grecii cu romanii ??? N-am fost in Grecia niciodata insa banuiesc ca este nevoie de comunicare. Fetele frumoase si tinere in bar lucreaza peste tot in LUME, nu-i nimic rau in asta !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
romanii(barbati) sunt catalogati pe locul 2 in grecia,dupa albanezi,ca natie rea.prin furturi,in timp ce albanezii ocupa primul loc,trafic de droguri,crime si furturi.

si de ce crezi tu ca rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io n-am zis ca taxele sunt mari sau mici, sau ca asta e o problema...tot spui ca platesti texe, taxe, taxe, 1500

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
gresesti.

 

uite eu ca toata majoritatea romanilor din grecia nu declar la stat cat iau(pt ca daca as declara nu ar ramane bani nici de chirie)

 

deci asta este furt.furam la stat.bine inteleg ce vrei sa spui ca altii fura bunuri.

 

ca sa supravietuiesti aici trebuie sa faci din cand in cand ilegalitati.

 

uite de exemplu o cunostinta venise in mai.in sept trebuia sa plece si a pus viza falsa pe pasaport.au prins-o politia si nu s-au prins ca era viza falsa si in decembrie s-au dat drumul la hartii.tipa a platit timbrul de 1000 de euro(ika)si si-a scos hartiile.cu 7 luni de grecia.

 

malboro pt ca ai mai stat prin grecia sti ca asta e imposibil cu 7 luni in grecia sa-ti scoti hartiile.a avut noroc chior.daca o prindeau cu viza falsa risca puscarie si interdictie 5 ani pt.grecia.

Nu, chiar nu stiu...nu stiu ce implica sa-ti "faci h

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×