Sari la conținut
Forum Roportal
LadyOpium

Trupa VECHE

Postări Recomandate

Cica Lapi and Co. si-au tras vocalisti. Baiatul, Cristi Bondor este o "cunostinta". L-am vazut de multe ori cantand in Sibiu in Tequila si canta Judas Priest si U2 cu o lejeritate uluitoare. Este foarte talentat=are o voce de rupe. Tipa, Oana este de asemenea foarte, foarte capabila. Nu sunt fan vama veche, nu am fost niciodata, nu am de gand sa devin, dar formula noua "trupa veche" cica aduce oarescum a whitesnake...deci am de gand sa fac niste cercetari. Voi ce spuneti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu i-am auzit, tu vad ca esti mai in tema decat mine. :cry: Si eu sunt curioasa sa vad cum or sa continue. Dar... de ce "tragica"...? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Whitesnake e o trupa ce a ramas in legenda, acest lucru este indiscutabil. Insa un astfel de stil promovat in 2006 de o formatie din Romania este din start sortit esecului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred...de ce ar fi ceva sortit esecului? personal m-am cam saturat de triumful contemporaneitatii...de ce se tot insista ca muzica sa fie in ton cu moda? la urma urmei daca ei doresc sa cante in stilul whitesnake nu au decat sa o faca! eu cel putin, am sa le cumpar discurile. de ce s-ar apuca sa canta alternativ sau emo pentru ca alternativul sau emo-ul se poarta si vinde...rahat pe bat...JOS CU ACTUALITATEA! :D

 

"tragica" imi bateam si eu joc. dupa mine a facut bine ca a plecat. ca deja ma simteam intoxicata de fazele lui de mare artist neinteles... :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

LadyOpium crek exagerezi putin in legatura cu chirila:)Dupa parerea mea este cel mai bun textier din Romania si are si o voce placuta.Nuj kt d neinteles este...pt k nu asta conteaza:)Eu nu sunt fan chirila...nu sunt nici makr fan vama veche.Fan e cel kre le cumpara cd si are postere cu ei si multe multe alte chestii.Eu doar ascult muzica lor(mai mult k pe oricare alta )Nu este ,,tragica"plecarea lui chirila ,este tragica despartirea in sine(ei si nici aia nu e tragica pt toata lumea).Oricum VamaVeche ramane formatia mea preferata...

 

On:Legat de trupa Veche...se vede k o duce mai bine dkt Vama :yahoo: Are o piesa la Eurovision p kre am auzit'o acuma cateva luni..In timp ce trupa Vama...i'am vazut la tv d anul nou(la Universitati).Dar in afara de niste reochestrati dupa piesele vechi...nimik nou :doh: Acum nuj c piesa au bagat in concurs d nu a fost admisa...inteleg k ceva nu e bine...sau poate mai multe lucruri...Astept sa vad cum decurg lucrurile...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu mai ce sa zic...eu cred ca cel mai bun textier ar fi Florin Chilian. Versurile lui Chrilia chiar nu-mi plac. Personal, nu ma pot identifica cu nici una din acele trairi...Ar mai fi un gagiu care scrie super texte, foarte aproape de notunea de poezie, se numeste Dudu Isabel, e solist intr-o trupa nu prea cunoscuta: SEVEN. Ar trebui sa asculti, mi se pare ca sunt universale, fara acea marca de particularitate negativa pe care o au versurile lui Chirila, de alta si stilul este cu totul altul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Piesa prezentata de ei anul acesta la Eurovision a fost de nota 4. Baieti, Chirila nu mai e in trupa voastra, lasati amintirile in urma si compuneti ceva de calitate. Sau lasati-o balta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

i-am vazut aseara cantand live la eurovision si chiar mi-au placut... din pacate insa piesa lor nu era una de eurovision si probabil de aceea au primit note asa mici. poate au vrut doar sa-si faca putina reclama :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vama Veche ma dezgusta total....Chirila se da drepta marele artist boem,neinteles de nimeni,geniu al poeziei si muzicii...dea,din parti!

 

Trupa Veche imi place mult de tot....Nu sunt prea originali,dar in ziua de azi,cine mai e..?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×