Sari la conținut
Forum Roportal
zanapadurilor

Nimeni nu m-ar crede....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu ai raspuns de ce ai ales Stintele Juridice .?

.si de ce vrei neaparat sa fi la stat ,ca este munca si acolo.

Si nu mai uri jucatori ,uraste jocul.Fa si tu ca ei,dute la un partid si sa vezi ca va fi bine..

..evident ca nu din prima ..dar vei avea un avantaj.. :focus:

 

 

Pentru ca atunci credeam in dreptate. Dar aveam o scuza. Aveam doar 18 ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca atunci credeam in dreptate. Dar aveam o scuza. Aveam doar 18 ani.

Şi-acum, care crezi tu că ar fi soluţia? Să devii ca ei sau să te prefaci că nu vezi? Stand up and fight! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Şi-acum, care crezi tu că ar fi soluţia? Să devii ca ei sau să te prefaci că nu vezi? Stand up and fight! :)

 

 

Cat timp am fost in intretinerea parintilor, era usor sa fiu o mare justitiara, sa nu accept compromisurile si sa lupt pana la capat.

Acum insa ma intreb tot mai des daca constiinta tine de foame! Ori imbraca copiii?....

 

Lumea are niste reguli diferite de cele pe care eram eu dispusa sa le accept. Pana acum mi-am mentinut coloana intacta...

 

Tocmai pentru ca nu vreau sa devin ca ei am ales sa nu mai profesez. Deocamdata imi permit sa nu devin ca ei. Dar nu pot depinde la infinit de altii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca atunci credeam in dreptate. Dar aveam o scuza. Aveam doar 18 ani.

Conceptia cu dreptatea este gresita .

Tu ca licentiat in Stinte Juridice ar trebui sa sti ca ..intotdeuna in cazul unui litigiu indiferent de natura lui exista una sau mai multe variante ale povesti .Iar fiecare parte este convinsa ca ea are dreptate,apoi oameni merg la tribunal unde ei cred ca acolo se inparte dreptatea ,dar acolo doar se aplica legea ..

Asa si tu ..nu trebuie sa devi ca ei ..joaca jocul lor dar fi atenta la regulile lui ,cind consideri ca sint incalcate grav..te retragi.

Iar daca vei lua fiecare lege in parte vei observa ca legiuitorul lasa mereu o portita ..aici se vede profesionalismul unui avocat,jurist ..sa observe linia fina ce desparte legalul de ilegal,pentru a nu intra in cealalta extrema.

Iar daca vrei sa fi justitiara ..procuror.. :)

. CURA, UT VALEAS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Conceptia cu dreptatea este gresita .

Tu ca licentiat in Stinte Juridice ar trebui sa sti ca ..intotdeuna in cazul unui litigiu indiferent de natura lui exista una sau mai multe variante ale povesti .Iar fiecare parte este convinsa ca ea are dreptate,apoi oameni merg la tribunal unde ei cred ca acolo se inparte dreptatea ,dar acolo doar se aplica legea ..

Asa si tu ..nu trebuie sa devi ca ei ..joaca jocul lor dar fi atenta la regulile lui ,cind consideri ca sint incalcate grav..te retragi.

Iar daca vei lua fiecare lege in parte vei observa ca legiuitorul lasa mereu o portita ..aici se vede profesionalismul unui avocat,jurist ..sa observe linia fina ce desparte legalul de ilegal,pentru a nu intra in cealalta extrema.

Iar daca vrei sa fi justitiara ..procuror.. :crazy:

. CURA, UT VALEAS

 

Ceea ce spui tu ar trebui sa o stie orice persoana cu discernamant...

 

Nu aspectul acesta ma ingrijoara. Nu litigiile ma ingrijorau. Ci pretentiile angajatorilor de a le ascunde sub pres mizeria... Orice licentiat in drept stie ca atunci cand semneaza un act, raspunde din punct de vedere juridic pentru el... Dar, nici macar aspectul acesta nu e cel mai grav. Grav e sa "faci disparute dosare"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ceea ce spui tu ar trebui sa o stie orice persoana cu discernamant...

 

Nu aspectul acesta ma ingrijoara. Nu litigiile ma ingrijorau. Ci pretentiile angajatorilor de a le ascunde sub pres mizeria... Orice licentiat in drept stie ca atunci cand semneaza un act, raspunde din punct de vedere juridic pentru el... Dar, nici macar aspectul acesta nu e cel mai grav. Grav e sa "faci disparute dosare"...

Vai..departe de mine gindul de a te indemna sa faci asa ceva . :yahoo: nici macar in gluma,consider ca ai procedat foarte bine .

vorbeam de viitor.. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vai..departe de mine gindul de a te indemna sa faci asa ceva . :yahoo: nici macar in gluma,consider ca ai procedat foarte bine .

vorbeam de viitor.. :roll:

 

 

Iti multumesc, fiecare gand bun aduce putina speranta si mai multa incredere. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a trecut complet buna dispozitie citiind trairile tale ...

Mi-am adus aminte de ce am facut atit de bine ca mi-am

luat ramas bun de la Societatea aia ..

Iti doresc gindul cel bun si noroc

 

:tease:

 

:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-a trecut complet buna dispozitie citiind trairile tale ...

Mi-am adus aminte de ce am facut atit de bine ca mi-am

luat ramas bun de la Societatea aia ..

Iti doresc gindul cel bun si noroc

 

:tease:

 

:)

 

 

Care, care societate?.... :(

 

Multumesc. Eu, cum nu prea stiu sa pierd, mi-am depus din nou dosarul ... la Primarie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nimeni nu ar crede

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×