Sari la conținut
Forum Roportal
zanapadurilor

Nimeni nu m-ar crede....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De cate ori am trecut prin asta!!!!

Pana la urma,dupa cateva "esecuri" mi-am dat seama ca pot fi si altundeva "cineva".

Foloseste capacitatile tale altundeva.Precis vor fi "rasplatite" mai bine si apreciate mai mult.

Nu ai observat ca cei de la stat,pana pe la orele 11 isi beau relaxate cafeluta de dimineata, apoi mai lucreaza un pic ,dupa care ies pana in oras sa-si mai rezolve si niste treburi personale( oricum nu-si iau salariul dupa orele muncite),apoi se intorc la birou,mai dau un telefon(oricum nu platesc ei),mai muncesc un pic si....iata! s-a facut ora de plecare.

 

Nu mi-as dori sa lucrez la nici o institutie de stat in momentul de fata.

Acolo nu esti binevenit daca stii mai mult decat colega ta,doamna coafata pana la tavan,care ar trebui poate de mult sa croseteze sosete nepotilor.

 

Tot timpul m-am intrebat cum de sunt atat de bine imbracate aceste "doamne",tot timpul puse la punct?

Se plang de salarii mai mereu,dar toate hainele pe care le are pe ea intr-o zi,valoreaza mai mult decat salariul ei pe luna.

 

Cred ca poti mai mult, draga mea!

Ti-ai demonstrat asta din cate ai povestit.

Chiar vrei sa te complaci in aceasta falsitate?

 

De schimbat nu ai ce schimba deocamdata.

Poate in cativa ani.

Eu cred ca in cativa ani,DOAR cei care stiu vor avea dreptul sa lucreze in asemena locuri.

Nu te descuraja!!!

Nu merita!

Mie imi vine sa rad de multi dintre ei!:yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din exces de idealism am sperat ca acolo unde altii merg cu subiectele invatate, stiinta poate sa fie mai puternica... Dar am cel putin citeva motive sa cred ca nu voi invinge eterna "pila" de pe post...

 

1. Nu am cum sa imi amintesc 5 subiecte extrase din 10 legi stufoase la fel ca si o persoana care.... le-a invatat doar pe acelea. In administratie se dau la concursuri mai ales atributii, enumerari... Adica tot ceea ce chiar daca tu sustii ca nu tocesti, trebuie sa tocesti, ca nu ai de ales, atributiile consiliului local sint 25, si, e imposibil sa le retii logic... Atributiile primarului sint ceva mai putine...

 

2. Chiar daca in urma atitor concursuri as reusi sa fiu atit de pregatita incit sa imi amintesc toate cele 5 subiecte perfect, aici va interveni... subiectivismul corectarii... Veti spune ca, acolo unde se corecteaza cu legea in fata nu ar trebui sa fie asa de greu..

 

3. Chiar daca as lua nota mai mare la scris, la oral m-ar intoarce pe toate partile,pina as uita cum ma cheama.

 

Nu stiu cum sint doamnele care muncesc in primarii. Mama a muncit toata viata la Asistenta sociala si si-a facut mereu datoria..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De fapt de ce iti doresti sa lucrezi in Administratia Publica ...ca banuiesc ca ai terminat Dreptul..cind poti face atitea chesti..? :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am patit-o...si nu sunt singura..chiar azi am vorbit cu persoane care au patit acelasi lucru ca mine...dar de 6 ori..eu inca mai am timp..am incercat numai o data..cert e ca sunt scarbita de coruptia si nepotismul din tara asta :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca se merita sa stai pe un salariu de 500 ron (cam asa se ia la inceput)??

 

Daca esti isteata si cu capul pe umeri poti gasi oricand in oricare alt domeniu mult mai bine platita.

Daca insa cauti un job unde mai mult sa lenevesti :yahoo: si sa ai disponibilitate de timp mai bine pregatesti cateva mii de euro si sigur iti vei gasi ceva :cheer: in sistemul bugetar :crazy:

Editat de Mireluţa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nedreptatile fac parte din viata....fie ca ne dorim sau nu...Iar stiinta de multe ori....este invinsa de domnisoare cu parinti "cu tescalau"...

Na ca mi-am amintit de Elena Basescu,care a vrut sa opreasca un avion....

Cred ca fiecare om are sansa lui,trebuie doar sa creada in ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×