Sari la conținut
Forum Roportal
miryam

Rodica Ojog Brasoveanu

Postări Recomandate

Ma indoiesc ca am ratat vreuna, am citit de-a lungul anilor absolut tot ce a scos, le-am vanat ca disperata, pe multe le luam de la biblioteca sau le imprumutam de la o amica obsedata. Cateva am si cumparat. Am luat si tzeapa cu vreo 2-3. Aparusera dupa revolutie si pareau sa fie scoase noi, aveau titluri noi etc, insa erau reeditari ale unor carti mai vechi (cu titlul schimbat) scoase de edituri de doi lei, ca sa faca bani. Magari!

 

Acum cativa ani m-am apucat sa le recitesc cu mare placere desi imi aduceam bine aminte cine e criminalul. In fine, a fost haios. Mi-a parut rau cand am aflat ca a murit tipa, acum vreun an parca. Avea vreo saizeci si ceva de ani. Stiu ca a facut dreptul dar nu a profesat prea mult. Cel mai mult imi place la ea felul in care prezinta personajele, are un talent extraordinar sa descrie omul fizic si psihic, cu ticuri, gesturi etc. Tot felul de personaje, de la tzatza de mahala pana la cel mai fin om.

 

Pacat ca atunci cand a murit...nu au dat nimic despre ea la stiri in Romania.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
I-am gasit cartile ei pe ODC..le-am descarcat in calculator ,dar ink nu am timp sa le citesc.:DStiu ca nu e frumos ce fac,dar decat sa nu le citesc,mai bine le citesc in modul asta mai "ilegal".

 

m-ar interesa si pe mine cartile ei :friends: plssssssss

mi le poti da si mie?

 

sunt foarte multe carti scrise de R.O. BRASOVEANU insa cele mai interesante si mai comice sunte cele din seria "MELANIA"! Am un document cu toate cartile ei si este o carte scrisa de o nepoata despre viata ei

 

:focus: m-ar interesa si pe mine acest document...ptr a-mi fi m usor sa stiu ce carti am de vanat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca lasi o adresa de email iti trimit eu adresa unui site.

Sunt si eu interesat tot de Rodica Ojog-Brasoveanu, dar... nu am atatia bani!

As vrea si eu adresa site-ului... please. Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Traiesc der 30 de ani in Germania si nu reusesc in nici un fel sa dau de cartile R-O Brasoveanu. Am incercat sa le comand in net, dar nici de acolo n-am primit nimic, desi dispusa fiind sa dau si o multime de bani pentru shipping. Intre timp am fost in tara si m-am intors de doua zile din Bucuresti cu o multime de carti ale ROB, insa inca imi lipsesc o multime, nu le-am gasit nici in anticariat, nici la librarii. Cine ma poate ajuta cu vre-un link unde pot sa downloadez ceva? Ma intereseaza si Cosma Brasoveanu, dar nici de-ale lui nu am gasit nimic, nici macar Fiara in anticariat.

Merci mult

Si va rog lasati comentarii destepte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

http://cartionline.mine.nu/digibook/index....mp;searchMode=f

username: digibook

password: cartionline

 

lista cartilor care se gasesc la rubrica de scriitori romani recenti:

 

 

0 Autori romani recenti/Ojog-Brasoveanu Rodica/Ojog-Brasoveanu, Rodica - 320 de pisici negre.zip

0 Autori romani recenti/Ojog-Brasoveanu Rodica/Ojog-Brasoveanu, Rodica - Anonima de miercuri.rar

0 Autori romani recenti/Ojog-Brasoveanu Rodica/Ojog-Brasoveanu, Rodica - Disparitia statuii din parc.rar

0 Autori romani recenti/Ojog-Brasoveanu Rodica/Ojog-Brasoveanu, Rodica - Grasa si proasta.rar

0 Autori romani recenti/Ojog-Brasoveanu Rodica/Ojog-Brasoveanu, Rodica - Moartea semneaza indescifrabil.rar

0 Autori romani recenti/Ojog-Brasoveanu Rodica/Ojog-Brasoveanu, Rodica - O bomba pentru Revelion.rar

0 Autori romani recenti/Ojog-Brasoveanu Rodica/Ojog-Brasoveanu, Rodica - Omul de la capatul firului.rar

0 Autori romani recenti/Ojog-Brasoveanu Rodica/Ojog-Brasoveanu, Rodica - O toaleta a la Liz Taylor.rar

0 Autori romani recenti/Ojog-Brasoveanu Rodica/Ojog-Brasoveanu, Rodica - Plan diabolic.rar

0 Autori romani recenti/Ojog-Brasoveanu Rodica/Ojog-Brasoveanu, Rodica - Poveste imorala.rar

0 Autori romani recenti/Ojog-Brasoveanu Rodica/Ojog-Brasoveanu, Rodica - Razbunarea slutilor.rar

0 Autori romani recenti/Ojog-Brasoveanu Rodica/Ojog-Brasoveanu, Rodica - Sa nu ne uitam la ceas.rar

0 Autori romani recenti/Ojog-Brasoveanu Rodica/Ojog-Brasoveanu, Rodica - Spionaj la manastire.rar

0 Autori romani recenti/Ojog-Brasoveanu Rodica/Ojog-Brasoveanu, Rodica - Un blestem cu domiciliul stabil.rar

0 Autori romani recenti/Ojog-Brasoveanu Rodica/Ojog-Brasoveanu, Rodica - Violeta din safe.rar

0 Autori romani recenti/Ojog-Brasoveanu Rodica/Ojog-Brasoveanu, Rodica - Vulturul dincolo de cornul lunii.rar

0 Autori romani recenti/Ojog-Brasoveanu Rodica/Ojog-Brasoveanu Rodica - Buna seara Melania v.5.0.zip

0 Autori romani recenti/Ojog-Brasoveanu Rodica/Ojog-Brasoveanu Rodica - Cianura pentru un suris v.6.0.zip

0 Autori romani recenti/Ojog-Brasoveanu Rodica/Ojog-Brasoveanu__Rodica_-_Al_cincilea_as.zip

0 Autori romani recenti/Ojog-Brasoveanu Rodica/Ojog-Brasoveanu__Rodica_-_Minerva_se_dezlantuie.zip

0 Autori romani recenti/Ojog-Brasoveanu Rodica/Ojog-Brasoveanu__Rodica_-_Necunoscuta_din_congelator.zip

0 Autori romani recenti/Ojog-Brasoveanu Rodica/Ojog-Brasoveanu__Rodica_-_Nopti_albe_pentru_Minerva.zip

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

femeia asta a scris super. am citit vreo 20 de carti pana acum. mi-a placut mult seria logofatului Andronic. La fel si seria Minerva. insa si povestirile gen "grasa si proasta" sau " barbatii sunt niste porci" sunt superbe. Acum citesc ciclul Melania. Si ma amuz copios.

 

Sunt unele carti pe care nu le gasesc. si nu stiu unde sa le mai caut. as da oricat sa fac rost de ele. imi mai lipsesc opt din tot ce a scris tipa asta. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fratilor stie cineva de unde mai pot INCA sa cumpar carti de rodica ojog brasoveanu???am inteles ca nu se mai publica si sincer as vrea sa am toata colectia.ma intereseaza in special cele vechi tiparite din ultimele editii nu cred ca mi-a scapat ceva dar mai sunt carti din anii 70-80 care nu au mai fost reeditate.si nici pe la anticariate nu se mai gasesc.multam fain

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

320 de pisici negre :cheer: Si mie imi place Rodica Ojog....

Cred ca vei gasi pe la anticariate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×