Sari la conținut
Forum Roportal
Ma'at

dupa ce totul se termina...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum vezi prietenia dintre 2 oameni care s-au iubit?Cum a spus cineva:"ca un pahar de apa minerala,in locul unuia cu sampanie frapata"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmmm depidne de relatie si de timpul care a trecut de cand v-ati despartit.de asemena depinde motivul despartirii..eu de exemplu dupa cateva luni si in fine amandoi aveam pe altcineva, am putut vorbi deschis si chiar am ramas prieteni..nu credeam ca se poate intampla,dar n-am mai simtit nimic pentru acea persoana..acum depinde de timpul cat a durat relatia ...pentru ca uneori se spuen ca focul se poate aprinde din nou..nu se stie asa ca faceti cum doriti.. :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea cred ca poate exista prietenie dupa o realatie. Sunt prea multe resentimente, amintiri! E o prostie cind cineva doreste sa se desparta spunind "Putem ramine prieteni". Asa ca dupa ce totul se termina nu ramine nimic!

Parerea mea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prietenia post-brack poate avea rol terapeutic. Mai ales cand a fost o iubire bazata pe afinitati si nu doar pe atractie sexuala. Legatura a creat o intimitate compelxa si hranitoare. Partenerii gandesc probabil ca epacat sa piarda ce a fost bun. O astfel de amicitie - sincera de altfel, slabeste cand unul dintre ei isi gaseste perechea. Iar daca continua totusi, exista riscul ca cel singur sa incerce o mentinere a controlului (ce nu mai este reciproc) prin starnirea impartasirilor, confidentelor, insistarea consilierii. Adica sa isi faca fostul partener dependent cumva de relatie, in virtutea unui trecut intim ce i-a eluciditat cu privire la celalalt si de aici superiuoaritatea de a sti mai bine ce partener i se potriveste si cum poate fi interpretata recenta relatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sentimental ar trebui sa se poata si ce pacat ca in realitate, cam rare cazurile ...

 

:soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bun prieten al meu e un fost iubit :soc: Cand ne-am despartit, am facut-o absolut firesc, pentru ca am realizat amandoi ca nu suntem potriviti unul pentru celalalt in calitatea asta,m dar suntem in schimb foarte buni prieteni. Vorbim des, ne povestim tot felul de lucruri, ne sfatuim, ne plangem unul la altul ..... e o prietenie la care tin enorm de mult .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cel mai bun prieten al meu e un fost iubit :soc: Cand ne-am despartit, am facut-o absolut firesc, pentru ca am realizat amandoi ca nu suntem potriviti unul pentru celalalt in calitatea asta,m dar suntem in schimb foarte buni prieteni. Vorbim des, ne povestim tot felul de lucruri, ne sfatuim, ne plangem unul la altul ..... e o prietenie la care tin enorm de mult .

 

 

Exceptia confirma regula

 

:soc:

 

;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum vezi prietenia dintre 2 oameni care s-au iubit?Cum a spus cineva:"ca un pahar de apa minerala,in locul unuia cu sampanie frapata"?

 

Intotdeauna unul din cei 2 ex-parteneri nu e impacat cu ideea ca nu mai sunt impreuna si se va agata de aceasta "prietenie"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea cred ca poate exista prietenie dupa o realatie. Sunt prea multe resentimente, amintiri! E o prostie cind cineva doreste sa se desparta spunind "Putem ramine prieteni". Asa ca dupa ce totul se termina nu ramine nimic!

Parerea mea!

 

corect.ce a fost a fost,daca ramaneti prieteni multe persoane,sunt geloase daca fosta/fostul are pe cineva dupa ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×