Sari la conținut
Forum Roportal
_lisa

SECOND - cine se imbraca de la second si de ce?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si cand te gandesti ca la second hand se gasesc chiar si haine noi :)

 

 

si haine scumpe foarte putin purtate pe care de nou nu ne-am putea permite sau la copiii pantaloni si jachete de cea mai buna calitate, nu chinezarii !!! care nu se rup nici daca vrei !!!

 

alaltaieri am fost cu fiica mea la un store si paharele de cristal erau la reducere !!! 25 de centi bucata cele de sampanie !!!

pahare sculptate splendid dar necunoscut de localnicii in majoritate si cadourile scumpe doneaza pentru magazinele de SH !!!

in cutia originala, Made in Cechoslovacia !!!

 

un set de masa pentru 8 persoane Mikassa 20 de dolari, aici doar pentru 4 persoane este setul de masa, nu 6 ca in Europa.

 

merita timpul pierdut !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt neaparat impotriva SH-urilor, dar nu obisnuiesc acest gen de shopping. Nu blamez pe nimeni care o face, doar ca mie nu-mi place sa cumpar la SH. Nu-mi place sa port haine purtate inainte de altcineva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Manusa aia purtata de Michael sau sutienul purtat de Madonna la nush ce concert tot la haine second hand intra? Ca s-au vindut la licitatie cu nush cite zeci de mii de dolari!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de magazin,dupa cum spunea cineva pe aici. Sunt magazine unde gasesti haine vintage.Intra si ele la categoria second hand dar nu sunt tipic magazin second hand cu haine ce nu mai poarta vecina.Am gasit multe lucruri superbe la aceste magazine...de ex o pereche de cizme si o rochie din anii 70.Superbe si in conditie foarte buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma imbraca nevasta chiar daca vreau sau nu :aranjare: ...cum este shopaholic ma trezesc mereu cu haine. Nu am luat de la second niciodata insa daca nu ai bani cred ca poti gasi haine ieftine si prin magazine de genul celor "Europa, Dragonul Rosu" sau alte chinezarii de astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Numai magazinele SH de provincie sunt ok, in capitala e trista rau situatia.

 

Nu este chiar asa.Eu am gasit in cartier doua magazine second foarte OK. Anul asta m-am imbracat si eu si sotia, mai mult de acolo decat din alte magazine. Este vorba in primul rand de pret,sa fim cinstiti.

Pe de alta parte,in magazinele astea am gasit marfuri net superioare ,in comparatie cu majoritatea celor din Mall-uri sau magazine fitoase. Cu 10% din pret.

Hainele purtate si obiectele uzate nu ma intereseaza decat in masura in care au o valoare artistica ,de patrimoniu sau legat de istoricul deosebit. Am cumparat insa haine si obiecte noi, dar ajunse in postura de second, fiind iesite din trend si trecute prin reduceri succesive .

 

Sa va spun o istorie cu talc, legata de subiect oarecum prin ricoseu:

 

O prietena a iesit impreuna cu o amica.In fata la un magazin de firma ,in vitrina, a vazut o pelerina de ploaie simpla ,din aceea transparenta. Cu sigla firmei evident si ceva etichete gomoase.Pretul, 75 de lei.

Prietena foarte incantata,vai de cand dorea asa ceva, hai sa intre si sa cumpere.Amica ii zice insa:

Draga o vrei neaparat cu etichete si sigle?

Nu ,a sunat raspunsul.

Pai nu sti ca am standul acela in Europa? Eu le dau astora pelerinele.Sunt chinezesti si ei le pun doar imprimeul cu sigla si etichetele. Pretul,5lei .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai nu sti ca am standul acela in Europa? Eu le dau astora pelerinele.Sunt chinezesti si ei le pun doar imprimeul cu sigla si etichetele. Pretul,5lei .

Asta deja nu mai este un secret pentru nimeni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×