Sari la conținut
Forum Roportal
FrostFire

Va mai amintiti de Gopo???

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cine-si mai aminteste de desenele cu Gopo??? Desene ce au primit premiul „Palm de’Or” la Festivalul de la Cannes!!!

Ce parere aveti de asta??? Si ce parere aveti despre desene in sine??

 

pe.sa. Daca are vreunul dintre voi episoadele (sau chiar si un episod) va rog sa ma anuntati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu-mi amintesc de acest personaj,dar de ce nu incerci pe luxuriantul dc++?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu imi amintesc, dar eram cam mica atunci... e putin cam vaga amintirea. oricum nu am episoade, sorry

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:dee Oricum ma bucur ca-si mai aminteste cineva de Gopo. Incepusem sa cred ca memoria-mi joaca feste si-mi amintesc chestii ce nu sa-au intamplat :dee :))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi amintesc, desigur, de Gopo, insa intotdeauna mi sa-a parut a fi o mare porcarie. De fapt, romanii nu au avut niciodata cu ce se lauda cand a venit vorba de animatie .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

minunate , eu nu stiu sa le fi vazut atunci , la timpul lor dar tin minte ca le aveam acum cativa ani trase pe o caseta pe care cred ca am vazut-o de o suta de ori , din pacate incerc sa fac rost dar imi cam lipseste timpul si prieteni care sa ibe timp sa caute ! :?

dar am auzit ca destul de recent i sa-a acordat lui Gopo nu stiu ce recunostere , ceva de genul merite deosebie , oricum tipul este genial , indraznesc sa-la asez langa Chaplin !

 

Iar desenele animate sunt super , ma dau in vant dupa ele , iar noua moda gen sreca , ice Age , Nemo , Monsters inc , the incredibles , etc ne va aduce noi surprize din ce in ce mai placute .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tipul este genial , indraznesc sa-la asez langa Chaplin !

 

Doamne fereste !! ::): ::): Atunci as indrazni si eu sa ma asez langa... E ca si cum ai pune Vacanta Mare langa Amza Pellea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:dee La Gopo nu calitatea grafica excela (intradevar lasa muuuuuuult de dorit) ci ideea din fiecare episod!!! Oricum... erau amuzante :dee

Cat despre noua moda a filmelor de animatie sunt de acord ca e geniala si vreau sa asez pe un binemeritat loc intai as spune eu Ice Age!! Pana acum nu am vazut un alt film de animatie care sa ma atraga intr-atat pe cat Ice Age.

Jojodor daca se poate totusi sa gasesti intr-o zi... candva... asa din intamplare caseta te rog sa ma anunti si pe mine. Fac cinste cu prajituri si cola :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am Oblio, daca te ajuta cu ceva. De fapt, se cam confunda in mintea mea amintirea lui Gopo cu a lui Oblio (stiu ca sunt total diferite....). De la Gopo imi amintesc mai mult omuletul si atat....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...pentru ca tot ce am gasit este o carte, am sa va scriu din ea !

 

Diavolul binefacator al acestui nobil univers delicat si tonic, intercalat in forfota timpului si a existentei agitate, se cheama cu numele pamantesc de Gopo, celebru si cautat de jur imprejurul planetei. Filmele acestui roman, cu numele derivat din Popescu, a ridicat Popestii nostri, luati pana daunazi in gluma si raspar, pana la prestigiul mondial. America ii cere Buftei filmele lui, pe nevazute. In activitatea artistica internationala, Gopo e prezenta romaneasca, fericita pentru faima tarii si a poporilui nostru, al carui geniu autentic incepe sa circule prin toata lumea veche si noua,

Fruntariile noastre spirituala trec peste toate granitele nationale-fara sa menajam prea mult vocabularele, in triumf.

Tudor Arghezi

 

 

Prefata la volumul "Filme- 1963"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×