Sari la conținut
Forum Roportal
fiorello

Mi se opreste calculatorul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dupa 5 zile de test cu o sursa de 450W imprumutata de la un prieten pot spune ca intr-adevar problema a fost sursa. Calculatorul nu se mai opreste de unul singur si pot rula orice program si joc.

Multumesc Herr Spiegellman.

Multumesc puiu.t.

O sa fac tot posibilul sa-mi cumpar o sursa buna. Nu-mi mai trebuie plesnitori de tipul Premier.

 

Am aceeasi problema si cred ca si plesnitoarea mea de sursa e de vine :)) Totusi, nu inteleg de ce se comporta sursa asa. In general sursele care dau orul popii se sting si basta. Adica mor si nu mai invie. Cel putin asa am avut eu experienta pana acum. Totusi o sa incer si eu sa pun o alta sursa :P)

 

O sa va dau de stire ce si cum.

See!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna vreau si eu putin ajutor :cheer: vreau sa stiu care e procesorul maxim cat duce maxim procesorul pentru placa de baza ASUS p4p800-X daca se poate multumesc :yahoo:

 

 

cat duce ce... ce face /???? poate vrei sa zici cat e facuta placa ta de baza sa suporte la procesor ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am aceeasi problema si cred ca si plesnitoarea mea de sursa e de vine :cheer:) Totusi, nu inteleg de ce se comporta sursa asa. In general sursele care dau orul popii se sting si basta. Adica mor si nu mai invie. Cel putin asa am avut eu experienta pana acum. Totusi o sa incer si eu sa pun o alta sursa :yahoo:)

 

O sa va dau de stire ce si cum.

See!

 

cam acum un an am avut si eu aceeasi problema. se reseta foarte des calculatoar. am reusit sa distrug un hard din cauza sursei. am imprumutat o sursa mai slaba ca putere ca a mea si calculatorul nu se oprea. singurul lucru care l-am folosit de la sursa veche e ventilatorul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cam acum un an am avut si eu aceeasi problema. se reseta foarte des calculatoar. am reusit sa distrug un hard din cauza sursei. am imprumutat o sursa mai slaba ca putere ca a mea si calculatorul nu se oprea. singurul lucru care l-am folosit de la sursa veche e ventilatorul

 

Sa rezolvat! Sursa era de vina; mi-am luat acum o Xilence Power 480 Watt ca sa-mi ajunga si pentru eventuale upgrade-uri :stars:

Merci pt sugestii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Am si eu o mica intrebare.

Aveam probleme cu calculatorul se tot restarta. Am mers cu el la garantie si cica temperatura procesorului era prea mare. In fine nu stiu ce mi-a facut ce nu cu el, ca de problema aia am scapat pt cateva zile. Am ajuns apoi sa-mi schimbe sursa, hardu-ul ca s-au dus toate asa pe rand. De cateva zile temperatura procesorului trece de 60 C, si vreau sa spun ca nu-l supra solicit ( winamp, messenger si eventual navighez putin pe net ). Mai am vreo 2 sapt de garantie si as vrea sa stiu care e temperatura normala pt procesorul meu (AMD Sempron 2400+ ), sa merg la domnii sa-mi schimbe ce e nevoie.

Daca mai trebuie ceva date sa-mi spuneti.

PA PA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o problema cu Calculatorul nu se mai stinge la comenzi unde ar trebui sa umblu

 

Explica mai clar, ce comenzi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aceeasi problema o am si eu si as vrea sa imi recomandati o sursa pentru sistemu meu

amd athlon 2200+ nvidia 6200 1gb ram 120gb placa de baza asus dar nu mai stiu clar de care oricum agp

cam la ce pret as putea sa cumpar o sursa ca sa nu mi se mai stinga sistemu de mai sus...

Editat de DrAg00n

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm.... nu e prea puternic. O sursa de 450 chiar si ne-reali e ok sau una de 300 reali si te-ai scos.

 

Ah, da... 60 ron prima varianta, pana in 100 a doua. Daca tot e sa iei sursa eu unul as lua una de vreo 500 W reali si cand mi-as schimba sistemul sursa ar fi deja noua si capabila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×