Sari la conținut
Forum Roportal
maybe

Cursul dolarului.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am observat cursul descendent din ultimul timp si sunt un pic ingrijorat pt economiile mele. Ma intreb, oare ce se va intampla cu dolarul american dupa integrare? Oare se va deprecia mai mult ? Sau sa fie doar o fluctuatie accidentala acum ? :santa2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am observat cursul descendent din ultimul timp si sunt un pic ingrijorat pt economiile mele. Ma intreb, oare ce se va intampla cu dolarul american dupa integrare? Oare se va deprecia mai mult ? Sau sa fie doar o fluctuatie accidentala acum ? :santa2:

se apropie sarbatorile de iarna ... nu o sa isi revina decat la inceputul lui martie 8) bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am observat cursul descendent din ultimul timp si sunt un pic ingrijorat pt economiile mele. Ma intreb, oare ce se va intampla cu dolarul american dupa integrare? Oare se va deprecia mai mult ? Sau sa fie doar o fluctuatie accidentala acum ? :santa2:

Creşterea economică

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dolarul va continua sa se deprecieze pe termen lung. Doar uitate la deficitul US. 1000 de mld.

 

Cat despre Euro la 2.5 RON ... nu cred. Sau nu pentru mult timp.

La acel curs, va atinge un "punct de rupere" unde productia interna va scadea dramatic, si exporturile vor sari.

Deja avem un deficit urias al balantei comerciale, care momentan este acoperit de intrari de capital strain.

 

Suntem, cam unde era US in 2000. Si uite ce li s-o intarit moneda :haha:

 

Cursul valutar nu are legatura (directa) cu cresterea economica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca SUA vrea sa isi plateasca datoriile cat mai ieftin, lasand in acest sens deliberat ca dolarul sa se deprecieze? :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@maybe : teoretic asa ar fi. Practic poate continua sa creasca dobanda de interventie, ca sa pastreze bond-urile atragatoare, si sa continua sa "vanda USD".

 

La ce varza ii acolo ... nimeni nu stie unde se va termina.

 

Un lucru ii clar ... nu o sa ii vezi platind peste 1000 de mld. (Doar China are 1000 de mld.)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Suntem la inceputul lui 2009 si euro a ajuns la 4,33 RON !!! Nu cred ca mai poate ajunge la 2,5 RON !!!

 

Aşa cum din 2006 p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am observat cursul descendent din ultimul timp si sunt un pic ingrijorat pt economiile mele. Ma intreb, oare ce se va intampla cu dolarul american dupa integrare? Oare se va deprecia mai mult ? Sau sa fie doar o fluctuatie accidentala acum ? :lol2:

 

 

Eu mi-as transfera toate economiile in renminbi!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
VREI SA FACI BANI PE NET SIMPLU SI USOR->AICI SOLUTIA

 

 

PASUL 1: Iei 6 coli de hartie .... Acum iei 6 bancnote de 1 lei si pui CATE UNA in FIECARE din cele 6 coli ...apoi pui FIECARE coala in CATE UN PLIC si inchizi plicurile....Acum trimiti plicurile la urmatoarele adrese: ....

 

 

 

EU PRIMESC ZECI DE PLICURI CU BANI SI O SA CONTINUI SA JOC... BAFTA

 

 

Te cred că primeşti zeci de plicuri cu bani. Primeşti şi bancnote de 100 ? :stars:

 

 

Azi la C.E.C. 1 Leu depui, m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×