Sari la conținut
Forum Roportal
Desert_Rose

hepatita b

Postări Recomandate

am citit ca cineva sa vindecat de hepatita b.cum?a baut ceai de tortel.

 

tortel-planta agatatoare pe frunze de ceapa si lucerna.infuzie dintr-o lingurita la 250ml apa.se bea cald,cate o cescuta inainte de fiecare masa(ceaiul trebuie sa fie proaspat preparat pt fiecare consum).cura dureaza 2-4 luni.persoana care s-a vindecat sustine ca i-a disparut total antigenul.

 

ok.aici avem o persoana care i-a disparut antigenul,ce ati zice de mai multe persoane bolnave care in analize nu s-a mai prezentat antigenul?

 

cu hepatito-liz un produs de exeptie extract din insecte al doctorului biolog mircea ciuhrii.il puteti contacta la cabinetul insect farm,pt telefon nu stiu daca il pot publica,trimiteti-mi un mesaj privat.

 

am mai aflat si urmatoarele:

 

ceai de armurariu(fructe macinate cu rasnita electrica doar cat se consuma in ziua respectiva)-1 lingurita la 250 ml,apa clocotita.armurariul contine similarina si are actiune hepato-protectoare si de regenerare a celulei hepatice,fiind una dintre cele mai importante plante folosita in bolile de ficat.o cescuta se bea dimineata pe stomacul gol,apoi inca o cescuta dupa mesele principale,in reprize.

 

produsele stupului(miere,polen,pastura")ulei de catina,produse pe baza de catina,din magazinele de produse naturiste.

 

 

 

tratamentul cu interferon are efecte adverse importante si are eficienta 30-40%.

 

ca tratament alopat ar putea fi indicat mai degraba zeffix.

 

va recomand si alte tratamente importante care creste imunitatea organismului,si astfel virusul se elimina de la sine.tratamentul complex cu spirulina,ulei de catina,echinacea,redigest(produse de firma "hofigal').doza si ritmul de administrare le puteti afla sunand la farmacia "cleofarm"bucuresti.acolo,puteti gasi un medic care va va da amanunte.

 

inlocuiti zaharea cu mierea,sucul de morcov la storcatorul electric este f bun.

 

nu se consuma mancare prajita,se va evita grasimile,mezelurile si carnea de porc.se recomanda produse lactate,un ou la 2 zile,carne de pui si peste slab(la gratar sau fierte).fructe,legume.este bine dupa ce ati mancat sa va intindeti o ora pe partea dreapta,mai ales copiilor este recomandat.se evita strict bautura si fumatul.in timpul tratamentului,ar trebui facute transaminantele lunar,iar antigenul,ecografia si incarcatura virala anual.

 

daca exista persoane care s-au vindecat de hepatita b de ce sa nu ne vindecam si noi.vreau sa spun ca persoanele care sau vindecat aveau hep.cronica.incercarea moarte nu are,si vreau mult ca cititorii sa imi spuna daca au urmat vreunul din tratamente si urmarile.ma refer la cele cu ceai de tortel si hepatito-liz.

Editat de julia23

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai sincer sa fiu nu am auzit pe nimeni sa zica: da, am scapat de virus, sau macar ca a scazut numarul lor.

Iti pot oferi niste link-uri, din pacate multe dintre posturi nu le mai regasesc...

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic4914-20.html

http://hepatita-c.myforum.ro/medicina-alte...ita-c-vf11.html

Dc vrei sa risti, cu analizele bune pe care le ai, risca. Eu unul n-as face asa ceva. Intelegeam sa faci asta in cazuri disperate, dar cu transaminaze normale... Fa-ti o viremie si o punctie si vezi cum stai, insa nu cred ca are rost sa te apuci pt moment de vreun tratament. Cere totusi parerea unui medic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×