Sari la conținut
Forum Roportal
Iron Raven

Despre punkeri

Postări Recomandate

NU CRED ca ceea ce exista acum pe piata sub emblema punk-rock mai are ceva din punk-ul clasic...autentic...punkul este anacronic...nici unul din crezurile sau mai degraba non-crezurile sale nu se mai aplica in contextul socio-politic actual...cat despre faza cu "make love not war"...vezi ca asta e o treaba hippie...nicidecum punk...un punker autentic ti-ar fi bagat un bocanc in coaste daca i-o spuneai asta si mai si arborai o insigna din aceea cu 10 mii cum se gasesc in magazinele de "profil" cu semnul pacii si scris deasupra imperativul respectiv, cu slova rosa. cum era si fraiera aia care canta "i wish i was a punk-rocker with flowers in my hair..." :cry:

mda,si cum spuneam..cati ani ai? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mda,si cum spuneam..cati ani ai? :good:

 

18

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda... mai mult decat ma asteptam, ceea ce nu este in favoarea ta.

invata sa gandesti inainte sa vorbesti, si mai ales sa nu vorbesti despre lucruri despre care nu ai nici cea mai mica idee. cum ar fi despre punkeri, pentru ca ai vazut 5 romanasi cu un cercel in nas si cosuri pe fata :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai..nu judecati punkerii :cry: fiecare cu stilul lui..asa mi se pare cel mai corect :bye: si nici nu au legatura cu rockerii cu toate ca punku e ramura a rockului :lol2: fiecare traieste cum ii place.si e adevarat ca nimeni nu ii intelege;;)dar atata timp cat nu puteti intra in pielea lor nu aveti de unde stii:P(pana la urma toti suntem niste poseri...va recomand SLC punk in caz ca nu lati vazut\:spiteful:/)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca inca se face o mare confuzie intre punkerii numiti asa pentru ca asculta punk si copii teribilisti care se impusca grav de tot cu cercei ca sa isi sperie parintii. Nu e neaparat necesar daca asculti punk, sa bati lumea pe strada rupt de beat. Comportamentul asta il adopta o mare parte a populatiei, care nu are nici o legatura cu punk-ul. La fel cum rockerii, nu prea se rezuma nici ei la muzica, ei au alta problema.....trebuie sa fie afectati, deprimati si plini de probleme. Muzica pe care o asculti si felul in care stii sa te comporti...sau nu...., sunt 2 probleme complet diferite. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stau acum sa ai citez pe toti ,dar vad ca nu stiti nimic ..

Punk..este muzica ROCK..pentru cine nu stie ,numai ca este alt stil.

A aparut in ani ' 80..ca o dorinta de schimbare a conceptelor societati..

Mai bine spus ..PUNK..este un stil de viata ,daca uni nu al inteleg ..este ca nu vor sau stiu prea putin despre aceste lucruri..

Iar cum se comporta anumite persoane ..asta este alta treaba ..

Intotdeuna vor fi persoane ce vor face de ris un stil de muzica ,viata sau altceva .. :shout:

Sa fiti iubiti ..copii.. :jester: Make ...Love ...not War.. :rock:

 

 

Ai dreptate Laurent III-rd.

Sa fii punker nu inseamna sa ai nu stiu eu cate piercuri, sa te imbraci intr-un mod extremist, sa fii pro haos sau sa stai beat toata ziua si sa te lamentezi tot timpul de societatea in care traiesti.Sa fii punker inseamna sa asculti muzica punk,sa ai atitudine, sa nu iti fie teama de schimbare etc.Cat despre cei care sunt posesori ai piercurilor, a unor tatuaje etc pot spune ca este alegerea lor personala si nu ca sunt neaparat niste persoane mediocre caci aparentele deseori inseala.Cat despre muzica punk pot spune ca este un gen dragut. :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai este ..ji sa stii k cei care asculta punk nu stau k betzivani..totusi arata k asculta punk prin imbracaminte si comportament...adik se imbraca mijto... ji sunt ji emo kids

Editat de Shur'tugal
daca ar si scrie romaneste, ar fi excelent :) deci te rog, fara sh, tz, k, j etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
abia acum mi-am dat seama ca nu stiu aproape nimic despre punkeri...stiu doar ca sunt violenti si ca asculta muzica nasoala ca Good Charlotte.

voi ce stiti???

 

 

Simple Plan e punk si nu e muzik nasoala. Si sincer... nu cred ca sunt violenti (punkerii- dekt daca se drogheaza sau poate consuma bauturi alcoolice..

 

pai este ..ji sa stii k cei care asculta punk nu stau k betzivani..totusi arata k asculta punk prin imbracaminte si comportament...adik se imbraca mijto... ji sunt ji emo kids

 

 

 

asa e ...imi place sa ma imbrac in stilul punk !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
abia acum mi-am dat seama ca nu stiu aproape nimic despre punkeri...stiu doar ca sunt violenti si ca asculta muzica nasoala ca Good Charlotte.

Good Charlotte chiar au piese faine! Im plac cum canta,si ce canta :D

Si la noi in oras(Satu Mare) sunt punk'eri,si..nu sunt betivi..nu sunt melodramatici,nici violenti,sunt chiar oameni super de treaba,si cu bun simt!

Si apropo de stilul de imbracaminte,mie imi place!atat la fete,cat si la baieti. :doh:

 

Si...cam atat am de spus,deocamdata :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×