Sari la conținut
Forum Roportal
zachaoswithin

fiecare cu povestea lui...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fiecare,sigur,are poveste lui/ei de dragoste... trista,happy,uitata sau pur si simplu la inceput,multi trecem prin asta si se deschid o groaza de topicuri avand la baza diferite povesti de dragoste,cum este povestea TA?!si ce conluzie ai tras legat de ,,dragoste"! daca ar fi dau si eu un rapuns,povestea mea e una trista in care relatia noastra nu se poate iar ea nu mai stie ce simt demult in timp ce eu nu renunt,insa eu unu sper in iubire adevarata....(cam pe scurt,dar la obiect)!8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
povestea mea e una trista in care relatia noastra nu se poate iar ea nu mai stie ce simt demult in timp ce eu nu renunt

 

cum adica?

 

pai povesti...eu am mai multe ca de fiecare data am iubit cu patos si cu daruire si de cate ori am iubit asa s-a terminat ... numai pe fostul sot nu l-am iubit asa si cu el ...iaca, nu trebe iubire de-aia perfecta ca sa fii cu cineva

 

 

 

ca sa fii cu cineva tre sa stii sa-i satisfaci nevoile de care are nevoie el in nevoile sale :) si ca sa fii motivata sa faci asta trebuie sa iti placa persoana, nu tre sa o iubesti ... iubirea e dar nu o poti capta

 

ps. bai cum am ajuns sa vorbesc, eu sentimentalista convinsa :crazy:eu care aberam de iubire pana-n stelele verzi 8)

Editat de ellla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum adica?

simplu ... ce-i asa greu de inteles 8)

ei au o relatie, care insa nu se poate ... ea nu stie ca el inca o mai iubeste , fapt pentru care deja s-a castorit cu un altul , dar... in timpul asta el nu vrea sa renunte :) capisici ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aha, capiscit...credeam ca e cu ea si nu mai vorbesc ...

ei... acum sa nu fim rautaciosi si sa intrebam baiatul care-i situatia de fapt 8)

 

deci ... zachaoswithin (copy/paste , imi era frica sa nu halesc vreo litera) , toti am avut povesti ... care-i situatia in prezent ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ajea, deci una dintre povesti suna asa:

 

ne-am cunoscut pe mirc ( 8) ) intr-o zi cand eu eram prea plictisita de toate si altceva n-am avut de facut decat sa ma plimb pe strada si sa intru in cel mai jegos internet cafe ever ...

 

no, si ma ia la joc baiatu' si ramane sa ne mai intalnim ... pe mirc logic ... prima declaratie de dragoste a sunat asa: "m-am gandit aseara la tine doar o clipa...dar clipa a fos tnumai a ta"... Doaaaaaaaaaamne, cand imi aduc aminte ... asa, m-a dat pe spate ...

 

apoi au inceput sms-urile ... ne scriam instant in versuri , imi placea ca aveam cu cine ma "pune" si ...ma rog si luna si stele si zapada si ... alea alea...telepatia@! asta m-a dat iara pe spate! apoi a venit la mine dupa un revelion, 3 zile am stat bot in bot in casa... am avut primul orgasm din viata mea cu el, am avut orgasm in acelasi timp (asta pt ca si sexul face parte din poveste, ce vreti)...ba am si inventat o pozitie cu el :)

fain fain, imi amintesc ca ne-am uitat la desenele animate "Doamna si vagabontul" ca nu aveam altceva in calc... si am stat asa alea 3 zile si nu ne-a interesat decat simtirile noaste si linistea dintre noi ... fain fain

 

primul mesaj de dupa a fost "mi-e dor de tine micuto!" ... ma rog, ne-am mai intalnit inca o data, to la mine, a fost fain dar nu la fel ... dar fain ... apoi s-a gandit baiatul sa imi propuna sa fim impreuna ... urma sa ma mut in orasul lui dar deja il apucasere fricile de "cum o sa ne descurcam" asa ca intr-o seara mi-a aratat ca s-a razgandit ca inca nu e pregatit sa se desburlaceasca ...

 

no, am mai continuat o vrem dar n-am mai putut sa iubesc la fel... ne mai auzim rar in mesaje...rar de tot...

 

apoi intr-o seara m-am apucat sa ii dau un mesaj de pe alt nr...i-am zis ca-s o bruneta cu sanii mari si ca il plac si vreau sa ne intalnim ... ne-am jucat o vreme dar mi-a recunoscut stilul... "nu stiu cine esti dar oricum semeni cu o persoana foarte draga mie" ... mi-am dat seama atunci ca am ramas in sufletul lui indiferent de situatie dar nu putem fi impreuna... nu ne-am mai auzit tare demult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu cu partenerul ne-am cunoscut la scoala. Suntem colegi. La inceput totul erau numai priviri, zimbete subtile! Apoi el mi-a scris un sms. Nu era nimic romantic, era ceva legat de scoala. Apoi am continuat convorbirea cu sms-uri, discutind despre diverse teme. Trimeteam cam 20-30 sms pe zi. Ne-am apropiat mult si simteam ca daca nu vorbesc cu el, parca e un gol enorm undeva in suflet. Mai tirziu l-am intrebat daca nu ar vrea sa participe cu mine la un concurs in perechi. Si a acceptat!

Dupa asta am discutat mult pe net, mi-a spus ca ma considera o persoana deosebita. Si i-am spus ca consider la fel si ca sunt indragostita de el. Atunci el a spus: "Stiam eu ca trebuia sa spun primul" si mi-a o declaratie asa frumoasa. Spunea ca ii dau sens vietii lui, ca ma iubeste si inca multe alte lucruri atit de dragute! A fost cel mai frumos moment din viata mea! A fost si emotionant! :flowers: dar atit de frumos! Si relatia continua si azi si sunt foarte fericita ca el! ne iubim foarte mult! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
simplu ... ce-i asa greu de inteles :o:

ei au o relatie, care insa nu se poate ... ea nu stie ca el inca o mai iubeste , fapt pentru care deja s-a castorit cu un altul , dar... in timpul asta el nu vrea sa renunte :flowers: capisici ?

bai defapt ea a renuntat de 1000 de ori,dar mereu sa intors pt ca nu stie ce vrea,eu mai ,,fraierica" la aproape 20 de ani ai mei,tot o iert,lumea din juru nostrul fie zice ,,nu o meritzi" fie zice ,,nu te merita"... etc...:good:

 

ei... acum sa nu fim rautaciosi si sa intrebam baiatul care-i situatia de fapt :P

 

deci ... zachaoswithin (copy/paste , imi era frica sa nu halesc vreo litera) , toti am avut povesti ... care-i situatia in prezent ?

deci povestea am ziso mai sus:)... ideea e ca fie ea chiar se foloseste de mine,fie chiar nu ma iubeste la fel de mult cum o iubesc eu(se intampla din ce in ce mai des observ cam pe la multe case:p)... in prezent ea de vreo 3 luni zice ca nu mai suntem si ca iubirea pt mine a murit dar ne vedem destul de des... activitati ,,funny":( in timp ce eu o iubesc insa cam ocolesc so mai presez la cap... astai povestea mea de care a inceput acu un an:)(cand eram amandoi a 12-a).. . de inceput la mine a inceput destul de simplu,o placeam,ea ma vedea drept un foarte bun amic,apoi cu timpul am facuto sa se indragosteasca de mine nebuneste... adica chiar am turbato din iubire... asta la inceput... acum... am zis,situatia sta altfel...

Editat de zachaoswithin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum este povestea TA?!

 

Astia mai batrani avem mai multe la centura.... ia sa incerc sa fac si eu un rezumat la rezumate :flowers:

 

Prima fata pe care am iubit-o mi-a frant inima in doua cand a ales pe altcineva. Dupa 6 luni m-a ales si pe mine... vineri a zis da, sambata am sarutat-o (primul sarut, ramas fara respir, zbor, etc.) dar... duminica dimineata... mi-a zis pa... si inima se facu scrum... mi-au trebuit vreo 4 ani pana sa-mi revin... si a venit... A doua fata, abia cu ea am invatat ce inseamna sa iubesti cu adevarat... imi povestea ca prima data cand am luat-o de mana a vrut sa si-o retraga... dar nu a putut pentru ca modul in care o tineam o facea sa se simta un bibelou fin de portelan.... M-a iubit enorm si i-am dat cu piciorul... la un an jumate dupa, cand mi-am revenit si eu din nebunie... era deja logodita cu altul.... am fost la cununia ei civila... printre cele mai groaznice momente pe care le-am trait... dar viata merge inainte... si a venit a treia fata.... care a fost o curva... iar eu am invatat cu ea ca pot trece peste absolut orice trecut daca persoana e dispusa sa se schimbe... ea nu era... si curva a ramas in continuare... nu am iubit-o :flowers: apoi.... veni a patra fata... si de data asta am fost mai atent... si am iubit-o si m-a iubit... dar.... erau lucruri care nu mergeau... si am lasat de la mine pana cand am ajuns sa realizez ca nu mai vreau sa fiu cu ea... norocul mi-a suras si am ramas prieteni... recent m-a invitat la nunta ei... in fine... timpul a trecut... si a venit a 5-a fata... si m-am indragostit din nou... si tot ce simteam era pace... nu-mi trebuia nimic... prezenta ei era de ajuns sa-mi umple inima la refuz... si ea a zis STOP... si iar se facu inima pulbere... dar... timpul vindeca... un alt oras... alte persoane.... si a venit o alta fata care m-a luat din prima clipa cu "Ce faci iubire?" si am intrat in joc si am avut unul dintre cele mai faine revelioane din viata mea.... si ea s-a intors inapoi in Italia... iar urmatoarea data cand am vazut-o era intr-un cosciuc... tumoare craniana... neoperabila... si.... iar a trecut timpul... si a venit o vacanta in grecia si a 7-a fata... si am crezut ca ea e THE ONE si am cerut-o in casatorie si am parasit-o cu 3 saptamani inainte de nunta... nu era THE ONE... si apoi a revenit in viata mea a 5-a fata... si iar am iubit-o si am descoperit ca toate celelalte semanau mai mult intre ele decat oricare dintre ele cu ea.... si iar mi-a facut inima praf.... si apoi a urmat a 8-a fata si m-am folosit de ea... la modul cel mai josnic... pana-am ajuns sa-mi fie rusine de propria persoana.... dar... timpul vindeca... toate trec....

Din toate astea am invatat ca niciodata, indiferent cat de mult iubesti... nu ai cum sa-ti imaginezi cat de mult poti cu adevarat iubi... tot timpul descoperi ca se poate si mai mult... Si am mai invatat ca timpul... poate sa conserve... sau sa vindece... poate sa ofere amintirilor un parfum nostalgic de naivitate... sau poate sa le pastreze atat de vii incat sa doara... inca...

 

Si... asta-i doar inceputul povestii mele... primii 30 de ani :flowers: eu zic ca o sa aiba un final fericit... pana la urma... oricum... astept cu interes continuarea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×