Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Totul despre...sarut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si eu am primit la fel primul raspuns ,mai incearca odata ! :)

Multumesc! 8)

 

Cica Pasional- ca nuca in perete e de potrivit!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok,ajotor numai inteleg limba romana ! te sarut pasional ca sa nu deviez de la subiect ! :)

"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Romantic

"Pentru tine, sarutul transcede simpla notiune de atingere a unor buze, simbolizand mai degraba o reuniune a sufletelor. Ambianta ce gazduieste festinul sarutului are o importanta covarsitoare, nu de putine ori tu fiind persoana care se ingrijeste de atmosfera in care se consuma rodul pasiunii. "

Mda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eram prin clasa a 9-a si se agata de mine (c eu de el n-aveam experienta) un ditamai golanu', fost prieten de-al lui frate-mio ... bune toate si frumoase... dar eu to fugeam si ma fofilam ca nu stiam sa sarut si ma gandeam ca "daca n-o sa stiu si o sa rada de mine?"...asaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

dupa o seara de dansat ma ia baiatul intr-un loc linistit si ... vorbim vorbim ...zambim zambim ... vorbim vorbim ...tacere ... :flowers: ..tacere... si vine usurel langa mine si ma imbratiseaza si incep sa se jaca usor cu buzele mele ... si am prins curaj ma gandeam ca nu-i asa de greu ... mama si m-am pus pe sarutat nu gluma ... fara nici o tehnica sau fara sa cunosc cele 14 tehnici de sarut ...

 

dupa o vreme ...ii spun ca a fost primul sarut si imi zice "si eu care credeam ca ai experienta ca saruti ca o profesionista " :friends:

 

iac-asa :)

 

ps. cand i-am spus pa acelasi ma ameninta ca ma omoara si el intra in puscarie O:) , mama ce frici am tras, ma ascundam in camera pedagogei :) dar tare fain mai saruta :P:

 

Ellla...haioasa povestioara ta...mi-a placut...dar treaba cu amenintatul nu am inteles-o... :flowers:

Fratilor...pentru D-zeu...e un topic despre sarut nu,de despre teste...mai ziceti si altceva...

Eu,Ellla,despre sarut eram bine documentata;ma informasem pe la prietenele mai mari...citisem...numai ca nu aveam curajul sa pun in practica!

Imi era rusine...

In plus,ma gindeam ca daca o voi face,EL isi va imagina ca sunt ..curva! ;)

Si culmea:ma consideram superioara celor de virsta mea fiindca,in comparatie cu ele eu,stiam ca copiii nu se fac prin sarut! 8)

 

Desi nu exista un consens cu privire la inceputurile acestui magic obicei, majoritatea antropologilor considera ca sarutul a evoluat din... adulmecat.

In ziua de astazi, in unele culturi sarutul nu exista, dar frecarea nasurilor este un obicei comun. Si in lumea animala, acest obicei este larg intalnit: cartitele si delfinii isi freaca nasurile, testoasele se ating cu nasul, cainii isi ling reciproc boticurile si lista de exemple poate continua...

Ati vazut ca si pasarile se saruta?

Am doi papagali care nu fac deloc economie...

 

Sa nu confundam totusi sarutul cu.... pupatul!

Voi ce credeti,e acelasi lucru? :flowers:

 

De multe ori sarutul ajunge sa fie prea monoton si lipsit de nou pentru multi ,tocmai pentru ca se abuzeaza de folosirea limbii si dispare acel fior de la inceput. Pentru a provoca iar acel sentiment, de inceput...puteti incerca sarutul doar cu buzele.

Regula este : FARA LIMBA! Stati linistiti..pe masura ce va sarutati va veti incalzi si va veti excita din ce in ce mai tare daca respectati regula.

 

Incepeti sarutand buzele tipei, din ce in ce mai incet... Concentrati-va pe miscari pe care le puteti face cu buzele voastre peste ale fetei, nu numai sa le atingeti sau sa le presati de ale ei... incercati sa ii prindeti buza de sus sau cea de jos cu buzele voastre.

Amintiti-va regula : DOAR CU BUZELE, deci incercati sa simtiti ceea ce faceti, incercati sa simtiti fiecare tresarire a celuilalt cand ii sunt atinse buzele. Apasati-va buzele de buzele celuilalt, prindeti-le incet, sau chiar incercati sa le sugeti usor pe rand

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

testul mi a iesit pasional si mi se potriveste perfect..mercic pt dedicatie e super melu...

revenind la sarut ..primul meu sarut un french kiss esuat pt ca nu eram pregatita si visul meu s-a destramat..fetele au capaitatea de a planifica si de a-si imagina viitorul...apoi pauza..dar am revenit si aucm sunt foarte multumita..actualul meu prieten saruta fenomelanl..e chimie intre noi...si e super asa cum e..fara iubire si pasiune saruturile devin plictisitoare....si ceea ce ador estemai ales inceputul relatiilor cand incepi sa-l cunosti pe celalalt si micile greseli care pot fi fffffff placute...apoi urmeaza varietatea..asa iubirea devine nemuritoare...totul e sa inventezi mereu cate ceva..in fond sarutul il faci tu nu trebuie sa tii cont de reguli..in dragoste si-n razboi totul e permis...nu sunteti de acord?

 

doar intr-un simplu sarut, buzele noastre s-au unit, m-am indragostit, te-ai indragostit...

un sarut si doar atat, un sarut nimic mai mult, un sarut sa mi ramana amintire.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Primul meu sarut.. hmm. Aveam 12 ani. Eram cica prietena unui baiat de la tara, care avea 13 ani.. aveam numa fluturasi in stomac cand ma gandeam la momentul in care ne vom saruta. Mi-era si frica ca nu ma voi descurca, recunosc. Stiam totul, cum se face, dar mi-era frica sa nu gresesc. In seara cand ne-am sarutat... uau, a fost extraordinar de emotionant pentru mine. Si culmea, m-am descurcat foarte bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Romantic

 

Pentru tine, sarutul transcede simpla notiune de atingere a unor buze, simbolizand mai degraba o reuniune a sufletelor. Ambianta ce gazduieste festinul sarutului are o importanta covarsitoare pentru tine, nu de putine ori tu fiind persoana care se ingrijeste de atmosfera in care se consuma rodul pasiunii.

 

Primul meu sarut a fost ud ... nu mi-a placut :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:yam: Te inteleg...

Nici mie nu-mi place...

Sunt unele persoane,asa ca noi...mai siloase...care ,nu suporta umiditatea.

Pe unii in schimb,tocmai asta ai excita...

Chestie de gust...

Asa-s unii,mai balosi... :good:

Eram odata in tranvai;o tipa,o pustoaica...statea in bratele iubitului ei pe scaunul din fata mea si se tot sarutau si giugiuleau.

Dupa unul din saruturi,cind s-au departat unul de altul,intre ei,intre buzele lor,in lumina difuza a soarelui se vedea ramasa ca niste fire de paianjen...saliva!

Mi s-a facut rau...m-am ridicat de pe scaun,si in graba,motivind ca sunt gravida si mi-e rau,am coborit la prima statie si...am vomitat! Pe bune...

N-am sa-i uit toata viata! Ce scirbosenie...

Pentru D-zeu...nu faceti asta in public! :good:

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×