Sari la conținut
Forum Roportal
Ma'at

daca oracolele ar exista...

Postări Recomandate

In destule carti din antichitate,se vorbeste despre oracole si despre ceea ce prezic ele.Daca ati avea posibilitatea de a va afla viitorul,ati face lucrul acesta?sau nu,deoarece v-ati teme de ceea ce ati putea afla?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In destule carti din antichitate,se vorbeste despre oracole si despre ceea ce prezic ele.Daca ati avea posibilitatea de a va afla viitorul,ati face lucrul acesta?sau nu,deoarece v-ati teme de ceea ce ati putea afla?

Daca as vrea sa aflu ceva ar fi trecutul, nu viitorul. A tot ce insemana dualitatea Creatie-Creator. Dupa ce aflu tot trecutul , aflu eu singura viitorul . Algoritmii se pastreaza in general...Extrapolam , comparam, facem analogii si... gata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am facut prostia sa ma duc la ghicitoare acum vreo 2 ani. mi-a zis aia de bine, de rau, de trecut, de prezent si viitor...dar cand am ajuns acasa, m-au chinuit remuscarile intr-un hal fara de hal. am jurat ca nu ma mai duc niciodata. ma simteam vinovata din cale-afara.cateodata as vrea sa stiu ce mi se va intampla, dar daca as sti dinainte...de farmec ar mai avea viata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intereant!Cand eram mai mica voiam sa-mi cunosc si sa pot anticipa viitorul

acum insa...cred ca este imposibil...totul este relativ...chiar si viata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viitorul nu poate fi prevazut, ci doar ... "probabilizat". Exista o oarecare probabilitate pentru ca un lucru sa se intample. Cu cat e mai mare cu atat sunt mai multe sanse sa se intample. Cand majoritatea sanselor sun ca un anumit lucru sa se intample... asa se intampla.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca te preocupa cine esti ca asta stii ... mai degraba ce ai de facut :)

 

si la faza asta oracolele mai ajuta ... tre sa recunosc, am fost la ghicit ... 8) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu cred ca te preocupa cine esti ca asta stii ... mai degraba ce ai de facut :)

 

si la faza asta oracolele mai ajuta ... tre sa recunosc, am fost la ghicit ... 8) :)

Viitorul mi-l stiu. :)

Si cine e interesat mai sunt si rune on-line, pentru cine sa decodifice simbolurile...Mai ai linii in palma...

Deocamdata pe mine ma intereseza prezentul. Nu toata lume stie cine este. Eu nu sunt trupul , nici energiile pe care le percep, nici gandurile care imi vin, nici emotiile, cu atat mai putin ce scrie pe buletin... :)

Cand zici "eu " la ce te gandesti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Viitorul nu poate fi prevazut, ci doar ... "probabilizat".

ntzzz... viitorul e deja aici :)

 

Sau le-as pune sa raspunda la eterna intrebare: "Cine sunt eu?" :)

buna intrebare ... o pun si eu, insa n-am gasit raspunsul ... inca 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am fost niciodata la o ghicitoare si nici nu cred in asa ceva.Mi se pare o prostie.In multe cazuri ar trebui sa gandim mai rational...pacat ca nu se intampla asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×