Sari la conținut
Forum Roportal
uuuu

Ajutor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare

Imi place o fata.... mult de tot... sunt dependent sa o vad, sa vorbesc cu ea, macar pe Y! Mesenger si nu stiu daca am vreo sansa... Am cunoscut`o prin intermediul unui joc... Am vorbit si pe yahoo... si intr`o seara mi`a zis sa merg cu ea la un bal, asa din senin... nu stiu cum de a reusit si m`a convins... deobicei nu fac niciodata ce mi se zice... fac pe dos... am mers(balul a fost de cacao), am vorbit, am dansat un pic si dup`aia am dus`o acasa(intalnirea daca i se poate zice asa a fost OK)... am mai vorbit pe yahoo... am reusit sa o conving sa vina la un meci de al meu(la Counter-Strike in caz ca va tot intrebati de ce joc e vorba) si ne`am simtit bine per-total (ne`am pupat si pe obraz de la revedere)... Tot in ziua respectiva i`am zis ca imi place mult de ea... asta pe Y! mesenger... dupa ce am ajuns acasa... Aici reactia ei mi s`a parut ciudata.... A zis asa: ca vrea sa ramanem DOAR amici...ca ei ii place mai mult asa... ca nu vrea sa ma dezamageasca, dar ca ii place mult de un baiat... si nu se lasa asa usor pagubasa... si ca si asa ea "sare din floare in floare"... Eu i`am zis ok(dar numai eu stiu ce a fost in inima mea... asta fost prima fata care m`a facut sa plang.. la propriu)... Totusi vorbim zilnic pe yahoo... am fost chiar si la ea la scoala... am condus`o acasa... ne intelegem foarte bine... Da` azi surpriza... se impaca cu "FOSTUL"... Nu stiu ce sa mai fac... Daca am vreo sansa sau nu... Sa mai incerc... Sau sa fiu langa ea in continuare si poate imi surade si mie norocu... Ca sunt innebunit dupa ea

Astept raspuns! MULTUMESC!! :doh:

 

Later EDIT: Sorry mutati`l va rog la celalalt TOPIC... dupa aceea am citit :o:

Editat de uuuu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai sanse numai atunci cind iar se cearta cu iubitul si atunci alearga repede in bratele tale! Fata inca nu stie ce vrea! Nu te-as sfatui sa iti faci sperante mari! Dar nu uita ca totul e posibil! Bafta multa! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult! Astept sfaturi in continuare... poate a mai fost cineva in situatia mea... ce a facut ... stiu eu!?

P.S: Am 18 ani... ea 17 :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am fost in locul ei ... si m-a condus un baiat acasa 6 luni :doh: si eu fugeam in bratele la exu` meu ... Nu poti sa faci nimic ... sincer, imi pare rau sa iti distrug visul .... dar daca ea nu te vede ca pe un potential iubit nu sunt sanse ... gandeste-te ce ai face sa ii castigi increderea si inima ... Poate asa vei reusi ... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:o: Uuuu-ule...esti simpatic foc! Si istet...

Parerea mea este ca fata,a vrut sa te cunoasca...te-a cunoscut...dar,nu prea i-ai placut! :(

Nu conteaza de ce...poate isi imagina ca arati ca...Brad Pitt!

Sau,poate avea nevoie doar de un sprijin moral in perioada cit era despartita de ex-ul...sau,a vrut doar sa-l faca gelos pe acesta.

Nu mai conteaza...e clar ca ea il iubeste pe EL.

Tu,gindeste-te ca un refuz poate conduce la o relatie implinita ....cu altcineva!

Cind persoana potrivita apare la momentul nepotrivit inseamna ca nu e ceea ce cauti!

Daca planurile voastre de viitor nu coincid,renuntati la iubire dar pastrati prietenia camaradereasca!

Nu-ti face procese de constiinta si nu considera ca nu esti mai bun decit "concurenta"...

Faptul ca nu esti pe placul celuilalt nu inseamna ca n-ai fi o persoana extraordinara....si idealul,altcuiva!

Ai vazut filmul "Pe aripile vintului"? :doh: Totul este sa-i fii aproape...si la indemina.Astfel,o vei cunoaste mai bine si fara ascunzisuri si se va putea convinge pas cu pas,zi de zi,ce persoana minunata

esti si...cine stie? :doh:

Sunt sigura ca ai avut si tu momente cind ai respins pe acele potentiale iubite fiindca,nu corespundeau idealurilor si ideilor tale despre dragoste!

Esti tinar!Viata,de-abia incepe...iar "inima,are ratiuni pe care ratiunea insasi,nu le cunoaste"! :(

Invata sa pierzi ...si sa speri!

"Si maine e o zi...."

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt sigura ca ai avut si tu momente cind ai respins pe acele potentiale iubite fiindca,nu corespundeau idealurilor si ideilor tale despre dragoste!

 

Dar nu stiu daca ma crezi... dar exact cand am cunoscut`o pe ea... o fata voia sa stau cu ea, dar nu prea era pe unda cu mine... ma cicalea.... vroia sa o sufoc cu afectiune... dar numai ca eu nu simteam nimic pentru ea... si dupa ce am cunoscut`o pe fata asta ma gandeam... PARCA vad ca acum o sa fiu eu in situatia de a fi refuzat... si asa a fost... asta e viata... sper totusi sa simta ceva pentru mine... poate cu timpul... mi-a mai zis un prieten... ca timpul le rezolva pe toate... DAR PARCA NU AM RABDARE :o: Chiar acum la ora asta vorbesc cu ea pe yahoo... radem de diferite faze... PFFF... daca m-ar intelege... :doh:(

Si mi`a mai dat ceva sperante: Chiar cand am fost la bal trebuia sa ii inapoieze ceva EXului(niste inele sau nu mai stiu)... si i le`a dat... si altceva.... Acum cand s`a impacat cu el era sceptica... zicea.... uhhh... ii mai dau o sansa... treaca de la mine...deci nu stiu ce simte pentru el, daca simte ceva :/

Editat de uuuu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar nu stiu daca ma crezi... dar exact cand am cunoscut`o pe ea... o fata voia sa stau cu ea, dar nu prea era pe unda cu mine... ma cicalea.... vroia sa o sufoc cu afectiune... dar numai ca eu nu simteam nimic pentru ea... si dupa ce am cunoscut`o pe fata asta ma gandeam... PARCA vad ca acum o sa fiu eu in situatia de a fi refuzat... si asa a fost... asta e viata... sper totusi sa simta ceva pentru mine... poate cu timpul... mi-a mai zis un prieten... ca timpul le rezolva pe toate... DAR PARCA NU AM RABDARE :o: Chiar acum la ora asta vorbesc cu ea pe yahoo... radem de diferite faze... PFFF... daca m-ar intelege... :((

 

:doh: Vezi? Ai primit o lectie...s-a intors roata!

Asa e viata..."inima,nu ne-o ia intotdeauna cine are nevoie de ea!"iar in dragoste,este nevoie intotdeauna de doi!

"Dragoste cu sila,nu se poate!" :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Dragoste cu sila, nu se poate!" - TOTAL DE ACORD

Vreau sa va mai intreb ceva... merita sa te schimbi intr`o oarecare masura pentru o fata pentru care chiar simti ceva ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×