Sari la conținut
Forum Roportal
carbunaru

Brasov.Tensiunea de a trai sub amenintare

Postări Recomandate

Mai mare minciuna si aberatie ca asta nu am mai auzit .. :flowers: .De platit a platit statul german ,este adevarat ,dar nu ca au platit acei oamenii care au ales sa plece din Romania.

Mai socoteste ce insemna la vremea aceia 30.000 de marci germane ,iar apoi sa spui ca sa intamplat asa . :flowers:

 

Cred ca esti dezinformat .... fiecare etnic german care voia sa paraseasca tara trebuia sa plateasca 15 000 de DM de persoana ...alti 15 erau platiti de statul german!

 

Daca vrei exemple concrete poti sa iti dau vre-o mie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Camera Deputatilor,20 februarie 2007,Cristian Silviu Busoi,deputat PNL, prezinta Cazul "RIAL Brasov" unde,dupa opinia domniei sale,principalul vinovat ar fi Primarul Brasovului,George Scripcaru, "care din 1998 şi p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ROMANIA IN ANUL 2500- SF-Se facea ca teritoriul actual al Romaniei fusese cotropit de tot felul de popoare incat tarisoara ramasese numai pe ruinele actualei Sarmisegetuza.De fapt noi nu mai eram un popor,eram numai o gradina zoologica, cu putin teren de jur imprejur,dincolo de gard.Deasupra veneau americanii cu elicopterele si ne aruncau mancare din elucoptere.Ungurii veneau cu motociclete japoneze si ne rapeau feciorele!

Cativa boieri cu dragoste de tara s-au gandit ce trebuie facut si s-au gandit sa plece in sudul fostei Romanii,la Petrache Lupu de la Maglavit

Acesta le-a spus:"Mergeti pe Arges,la vale pe un mal frumos,si acolo o sa dati peste Fantana Renasterii Neamului.

Si asa au facut boierii,dar Fantana Renastrii Neamului era o Masina a Timpului. Din ea au inceput sa iasa actori celebri si sportivi renumiti,pana cand a aparut si Primarul Brasovului,George Scrupcaru,sub forma de prunc.

Primarul trebuia botezat, asa ca s-a ales un flacau chipes si voinic care sa-l tina deasupra fantanii si acesta a fost Florin Piersic. Culmea e ca l-a scapat,asa ca l-a mai scos odata din fantana,si in timp ce il tinea pe pruncul Scripcaru deasupra fantanii,razele soarelui ii luminau crestetul capului noului nascut

Atunci,pruncul acesta a deschis gura si a inceput sa strige:TRAIASCA PARTIDUL COMUNIST ROMAN! URAAA!...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Personal,nu am nimic cu zona de la Livada Postei.Chiar ma bucur ca a interzis accesul cainilor in zona.Nu de alta dar pensionarii care-si plimbau cainii,toti erau iubitori de PD si de Scripcaru.Nu au decat sa-i multumeasca.

Cand se construia parcul,oribil cu garduri cala puscarie si turnul acela de lemn,am crezut ca se toarna un film,ceva cu un lagar de prizioneri,facut de japonezi,in timpul celui de al doilea razboi mondial,pe o insula in Pacific!

Apoi mi-am adus aminte ca acolo,in toamna lui 2006,se vorbea ca se va face un parc pentru plimbatul cainilor,conform normelor UE.

Prin toamna, a aparut cineva care,probabil a cumparat chioscul de la Livada,si l-a facut,imbracat in barne de lemn,conform planului dupa care ulterior s-a facut parcul.Deh,omul avea pontul.

Iata insa ca apar si oameni cu scaun la cap,care protesteaza. Cititi argumentele,dati-va cu parerea!La urma urmelor putem respira si fara copacii taiati sau care urmeaza sa fie taiati.Sa-i multumim Primarului Brasovului,George Scripcaru! http://livadaposteibv.weblog.ro/

 

 

"Este un loc destinat exclusiv copiilor, parin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DISPRET FATA DE BRASOVENI!"asa e iarna, mai cade omu' si-si rupe o mana sau un picior, tot asa cum vara, din cauza caldurii, unii se sufoca si fac stop cardiac!".George Scripcaru,Primarul Brasovului,in 2 feb 2006 ziarul Adevarul http://www.adevarul.ro/articole/peste-o-su...-luxatii/115286

In 2007 iata si replica http://domnuleprimar.ro/17519-Canicula-si-...caldura---.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

PREFECTUL BRASOVULUI,PRIETENUL PRIMARULUI G.SCRIPCARU,SAU CINE SE ASEAMANA SE ADUNA! Va place de Prefectul de Brasov,Aurelian Danu?Tanarul acela zimbitor de la televizor care ar trebui sa respecte aplicarea legalitatii in Brasov si in caz de nevoie sa-l traga la raspundere pe Primarul Brasovului,George Scripcaru?Toata viata a fost un umil subaltern in fata lui Scripcaru,umil subaltern si la PD,si situatia nu s-a schimbat nici in clipa de fata.Ia sa vedem ce se ascunde dupa chipul acela zambitor?Doamnelor si domnilor,invitatul nostru este..Aureliannnn....Danuuu...!Aplauze!Aplauze!!!

"O orfana de 16 ani din Brasov a fost expulzata din camera unde locuia, aflata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din ciclul Prietenii Primarului. Astazi Gheorghe Botorog,omul care protesteaza de trei ani contra lui George Scripcaru.In ziarul Cancan din 17 04 2007 se prezinta acest demn protestatar,si ce este mai interesant,modul de actiune al autoritatilor""Am primit ordin de la fostul sef al Politiei sa-l luam de aici. Am crezut ca va fi usor, dar de unde! Am venit cu du

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ptr Chicago

alina te contrazic total.parintii mei au cumparat casa in care locuim de peste 20 de ani ,legal si in spiritul legii.de peste 4 ani sintem in proces cu acest nerorocit care a parasit romania la cerere si a fost despagubit.un bosorog senil de vreo 80 de ani singur pe lume in germania.sa zica mersi ptr.faptul ca sint paralizat de la git in jos.sint o fire mai rebela si sint si cetatean sua.un citat celebru al generalului american patton ....trec prin ei [jerrys.nazisti],precum gazele prin anus ,ca s-a ma exprim elegant.

 

Desi e vechi topicul , citesc si nu-mi vine sa cred cum gindesc unii, mai ales ca traieste in USA , unde proprietatea e sfinta .

Pai daca tu ai parasi, sa zicem SUA ptr Romania sau oricare alta tara , ai fi deacord ca guvernul SUA sa-ti ia casa (daca ai), nu ?, ca doar tu pleci de buna voie , nu te forteaza ei.

 

 

acest nerorocit care a parasit romania la cerere si a fost despagubit.un bosorog senil de vreo 80 de ani singur pe lume in germania.sa zica mersi ptr.faptul ca sint paralizat de la git in jos.

 

 

Asa se numesc cei care au avut o proprietate in Romania comunista si care au ales sa emigreze , poate ptr motive mai elementare decit ai emigrat tu de ex (la vremea aia in Romania , nu erai asa liber cum poti fi acum , plus nivelul de trai se degrada continuu ).

Senil la 80 de ani ?! Poate tu in cel mai fericit caz o sa fi doar senil la 80 de ani , in caz contrar (nu-ti doresc) la 2 m sub pamint.

 

Referitor la proprietate , in SUA , sint cazuri normale , ca un indian sa vina cu o hirtie din 1800 si sa revendice nu stiu ce pamint ca era in proprietatea lui stra,stra .... bunicul lui , si nu e ceva iesit din comun , il obtine.

 

Ca parintii tai au cumparat o casa furata cu bani cinstiti , ar trebui sa se judece cu statul roman. Si cei care puteau cumpara o casa de sas pe vremea comunismului , in general erau mari peceristi.

 

Sanatate proprietarului care nu se lasa , chiar daca e senil si are 80 de ani.

 

Cind ceva e al tau , nu conteaza ce virsta ai , ca esti bolnav , ca ai alte proprietati , PROPRIETATEA E PROPRIETATE , nimeni nu-ti poate lua dreptul tau.

Punct

Nu m-am putut abtine. :P

 

P.S. Ai grija prin SUA cu ideeile astea sa nu-ti treaca prin minte ,... vreun un glont , ca la astia proprietatea e sfinta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×