Sari la conținut
Forum Roportal
ed_fizica

Deep Freeze

Postări Recomandate

Buna seara! Sunt nou pe forum si am o rugaminte, cum pot instala Deep Freeze numai pe C ?Cei drept sunt curios dar nici nu prea le am cu calculiciul. P.S. multumesc anticipat ptr. amabilitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va rog ajutor!!!!!!!

 

Am gasit deep freeze 6 si nu am avut ce face si l-am instalat.Nicidecum nu-l pot dezinstala.In programs nu este nici o mapa care sa contina uninstal.Nu pot nici sa intru la setarile lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apasa SHIFT si pe urma cu mouse-ul da dblclick pe icon-ul de Deepfreeze in system tray (langa ceas). Iti apare o ferestra care iti cere parola pe care ai dat-o la instalare. O sa-ti apara o ferestra cu 3 butonea, click pe al treilea, reboot PC.

Apoi lanseaza installerul de deepfreeze si o sa ai o optiune Uninstall.

Editat de Argv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor.Va rog,daca stiti,sa-mi dati o idee,un sfat,despre programul DEEP FREEZE.Se merita sa-l instalez pe partitia unde e WINDOWS-ul instalat? As avea ceva dezavantaje cu el?Intreb asta,pt ca am niste jocuri instalate in celelalte partitii,si ma gandeam ca "saved games" vor fi afectate,si eventual alte programe P2P,cum are fi "utorrent,dc++". Va multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am lucrat putin cu el, insa nu stiu sigur daca poti sa-l setezi sa fie activat doar pe o partitie sau doar pe mai multe. Vezi versiunile mai noi. Insa pentru un utilizator obisnuit, nu cred ca merita pus. Putine sunt zilele cand nu instalezi un program, nu faci chestii sa nu modifice componenta windows-ului.

Parerea mea, mai bine instalezi un firewall bun, un antivirus si multa precautie. Poti sa stai si fara protectie daca esti foarte precaut!

Mai bine lasi activ System Restore si cand e ceva doar revi la o salvare de dinainte. Un lucru pe care nu-l poti face daca ai deep freeze-ul instalat.

 

Dupa cum spune numele programului, iti "ingheata" setarile si informatia de pe partitie, astfel incat dupa un restart totul va reveni la setarile si informatiile cand a fost instalat softul. Deci faci cum vrei!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

avantaj: nu iei nici virus, nici torjeni si nici erori nu iti da windowsul, si daca da erori sau iei virusi, ajunge un restart sa fie ca nou :roll:

dezavantaje: programele care vrei sa le instalezi merg toate in D pt ca C-ul e "inghietzat"...

 

Si merge sa il setezi doar pe o partitie :yahoo:

Editat de rhs

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de instalat programele le poti instala unde vrei, aia nu e o problema :roll:. Cand instalezi dai Browse si cauti locatia dorita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×