Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Prest

Planul lui D-zeu cu ingerii si oamenii, care este de fapt?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai daca sunt responabili, atunci de ce se vor implini CURAND profetiile de mai jos?

 

1. Secarea Nilului in 7 parauri mici pe care evreii le vor trece incaltati (Isaiah 11:15)

2. Secarea limbilor de apa care inconjoara peninsula Sinai (Isaiah 11:15)

3. Secarea Eufratului (inainte de Armaghedon), Apoc. 16:12

4. Extinderea Israelului intre Nil si Eufrat dupa cum i-a promis D-zeu lui Avraam (vezi Geneza)

5. Aparitia anticristului la conducerea imperiului roman reinviat care va schimba legile si sarbatorile

6. Venirea, moartea si invierea celor doi prooroci Enoch si Ilie (Maleahi 4:5) in fata intregului Pamant, fapt ce va fi transmis prin televiziune.

7. Crestinarea evreilor si recladirea Templului lui David pe locul moscheii musulmane din Ierusalim

8. Apostazia - Lepadarea benevola de credinta in Iisus Christos (care va avea loc in timpul

 

De ce UE desi pare un lucru bun va sfarsi intr-o gigantica dictatura condusa de Anticrist?

De ce va veni al treilea razboi mondial cu miliarde de morti?

De ce se implinesc profetiile lui Isus?

 

Fiindca oamenii sunt animale oarbe, duse la taiere de stapanul acestei lumi, Satan.

 

scuza-ma dar chiar daca ar fi asa cred ca orice cretin si-ar da seama ca e descrisa apocalipsa pas cu pas,si nu am mai avea loc pe pamant de cati drept-credinciosi or sa apara

numai un om indoctrinat pana in maduva oaselor si cu o idee fixa ar pretinde ca nu e asa...

dar ce te faci tu daca aceste semne nu o sa apara?o sa iti schimibi credinta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Are nevoie, fiindca lumea materiala are un sfarsit.

Unii vor ajunge in Iad, altii langa Dumnezeu.

Profetiile sunt necesare pentru ca oamenii lui Dumnezeu sa-L cunoasca si sa aleaga Raiul.

Vrajelile aste tin numai la aia care nu stiu va Apocalipsa nu e inspirata de dumnezeu.

Saracul Irineu cel care a cules Biblia a murit ucis ptr ca nu a fost de acord ca Apocalipsa care nu e scrisa nici de arhangheli si nici de persoane inspirate de duhul sfant sa apara in Biblie.

 

Asa ca vorbele lu Suie Paparuda sunt la fel ca ale meteorologului de servici care face zilnic profetii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
scuza-ma dar chiar daca ar fi asa cred ca orice cretin si-ar da seama ca e descrisa apocalipsa pas cu pas,si nu am mai avea loc pe pamant de cati drept-credinciosi or sa apara

numai un om indoctrinat pana in maduva oaselor si cu o idee fixa ar pretinde ca nu e asa...

dar ce te faci tu daca aceste semne nu o sa apara?o sa iti schimibi credinta?

 

O sa apara, asa cum a aparut Isaelul pe harta si s-a refacut Imperiul Fiarei care era (fiara romană) adica UE.

Mai asteapta putin sa vina aglomeratia, FOAMEA si apare si Anticristul, asa cum a aparut Hitler.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O sa apara, asa cum a aparut Isaelul pe harta si s-a refacut Imperiul Fiarei care era (fiara romană) adica UE.

Mai asteapta putin sa vina aglomeratia, FOAMEA si apare si Anticristul, asa cum a aparut Hitler.

dar asa ca fapt divers si prin absurd ..

daca nu apare tu ce o sa faci?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar asa ca fapt divers si prin absurd ..

daca nu apare tu ce o sa faci?

 

Ma ghidez dupa principiul lui Blaise Pascal, care a fost mai destept ca mine:

"Daca nu cred si exista, am pierdut totul, daca cred si nu exista, n-am pierdut nimic!"

 

Asadar, daca profetiile biblice inceteaza a se mai implini eu si tu ne vedem de treaba noastra ca si pana acum.

Dar daca ele se implinesc pana la capat, eu ajung langa Dumnezeu iar tu in Iazul cu Foc daca ai cutezat sa-ti bati joc de cartea sfanta Biblia si nu ai fapte bune. Ma indoiesc ca poate cineva sa aiba fapte bune fata de semenii sai, si sa nu cunoasca pe adevaratul Dumnezeu.

 

Vezi musulmanii, ce buni au devenit unii cu altii, profetiile biblice anunta ca vor ajunge toti sa se macelareasca intre ei, pana in Egipt.

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai daca sunt responabili, atunci de ce se vor implini CURAND profetiile de mai jos?

 

1. Secarea Nilului in 7 parauri mici pe care evreii le vor trece incaltati (Isaiah 11:15)

2. Secarea limbilor de apa care inconjoara peninsula Sinai (Isaiah 11:15)

3. Secarea Eufratului (inainte de Armaghedon), Apoc. 16:12

4. Extinderea Israelului intre Nil si Eufrat dupa cum i-a promis D-zeu lui Avraam (vezi Geneza)

5. Aparitia anticristului la conducerea imperiului roman reinviat care va schimba legile si sarbatorile

6. Venirea, moartea si invierea celor doi prooroci Enoch si Ilie (Maleahi 4:5) in fata intregului Pamant, fapt ce va fi transmis prin televiziune.

7. Crestinarea evreilor si recladirea Templului lui David pe locul moscheii musulmane din Ierusalim

8. Apostazia - Lepadarea benevola de credinta in Iisus Christos (care va avea loc in timpul

 

De ce UE desi pare un lucru bun va sfarsi intr-o gigantica dictatura condusa de Anticrist?

De ce va veni al treilea razboi mondial cu miliarde de morti?

De ce se implinesc profetiile lui Isus?

 

Fiindca oamenii sunt animale oarbe, duse la taiere de stapanul acestei lumi, Satan.

 

Am văzut filmul ăsta. Este o porcărie de prost gust dar cu buget mare care mi-a lăsat un gust foarte amar. Şi l-am văzut cu mult timp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma ghidez dupa principiul lui Blaise Pascal, care a fost mai destept ca mine:

"Daca nu cred si exista, am pierdut totul, daca cred si nu exista, n-am pierdut nimic!"

 

Asadar, daca profetiile biblice inceteaza a se mai implini eu si tu ne vedem de treaba noastra ca si pana acum.

Dar daca ele se implinesc pana la capat, eu ajung langa Dumnezeu iar tu in Iazul cu Foc daca ai cutezat sa-ti bati joc de cartea sfanta Biblia si nu ai fapte bune. Ma indoiesc ca poate cineva sa aiba fapte bune fata de semenii sai, si sa nu cunoasca pe adevaratul Dumnezeu.

adica esti ipocrit si alegi sa crezi in el doar ca sa eviti o posibila pedeapsa?

si daca profetiile biblice nu se implinesc cum crezi ca ca deveni viata?

esti foarte optimist daca spui ca vei trece mai departe....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei care prezic se bazeaza pe cunoastere, deci faptul ca pamintul se apropie de soare sau ca poluarea distruge protectia vietii sint explicatii, nu in relatie cu zeii. A crede partea inchipuita despre morti, cu rai si iad, realitate si istoriile despre oameni ca fiind condusi sau inspirati de duhuri nu se poate impune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O sa apara, asa cum a aparut Isaelul pe harta si s-a refacut Imperiul Fiarei care era (fiara romană) adica UE.

Mai asteapta putin sa vina aglomeratia, FOAMEA si apare si Anticristul, asa cum a aparut Hitler.

tu care te aliezi mereu cu cine crezi ca e mai tare ar trebui sa iti modifici discursul.Cum vei da ochi cu anticrist care va sti cum l-ai zugravit?

 

Cei care prezic se bazeaza pe cunoastere, deci faptul ca pamintul se apropie de soare sau ca poluarea distruge protectia vietii sint explicatii, nu in relatie cu zeii. A crede partea inchipuita despre morti, cu rai si iad, realitate si istoriile despre oameni ca fiind condusi sau inspirati de duhuri nu se poate impune.

Daca esti ateu te spun lui iosofat & co.Ai grija ca sunt multi si nu sunt blanzi cu cei ce le sunt impotriva,.Urmeaza inchizitia ideologica .Asa ca ai grija.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×