Sari la conținut
Forum Roportal
vesperala

Copy/paste

Postări Recomandate

Bine ai venit in Romania, la noi s-a inventat prostia :P

Eu unul nu simt asa ceva. Ai tu vreo informatie in acest sens ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu unul nu simt asa ceva. Ai tu vreo informatie in acest sens ?

 

era un vers dintr-un cantec :o: .. Altar ft. Pacha Man - La noi ... gasesti

 

 

spacer.gifpost_corner.gif

 

Asta am descoperit ca incalzirea globala (prezentata de Al Gore in filmul documentar "An Inconeninet Truth") nu este singurul efect asupra climei generat de poluare.

 

Intunecarea globala este un fenomen descoperit de mult timp, care a fost ignorat, doarece contrazicea incalzirea globala. Partea ciudata este ca desi ambele au efecte negative asupra climei si civilizatie, Intunecarea Globala atenueaza fenomenul de incalzirea globala. Astfel, toate aprecierile facute in a studia cauzele si efectul fenomenului de incalzire globala sunt gresite, iar fenomenul de incalzirea globala este subestimat.

 

Incercand sa eliminam Intunecarea Globala si nefacand nimic pentru a elimina si incalzirea globala are un efect negativ ce consta in amplificarea fenomenului de incalzire globala.

 

In filmul documentar de mai jos o sa aflati multe lucruri in legatura cu Incalzirea Globala si legatura cu ei cu incalzirea globala.

 

Filmul documentar are 50 de minute, e subtitrat in romana si poate fi vizionat la adresa urmatoare:

 

http://www.incalzireaglobala.org/intunecarea-globala/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×