Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Ion Iliescu vrea conacul Scrovistea

Postări Recomandate

Sunt si eu sigur ca protocolul nu il prinde :) :) dar mai cred si faptul ca un presedinte TREBUIE sa respecte imaginea pe care o are, pentru ca in lume imaginea sa proprie este si cea a tarii pe care o reprezinta. protocolul are si el rolul sau. Ce sa-ar fi intamplat daca de revelion cabd venea pe scena cineva il impusca? iesea razboi civil, sarea toata lumea ca PSD-ul la-a omorat, ca ungurii de fura ardealul si asa mai departe. Se expune inutil, din cauza unui populism exagerat.

Sa ne aducem aminte cati au ras de americani cand la-au prins pe Dl. Clinton cu pisica'n sacul Monicai... :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat ai grait, imagina pe care o reprezenta Iliescu cand i-a dat drumul lui cosma sau cand si-a oferit singur medalii si facilitati era intradevar mult mai buna...

 

Adu-ti aminte ca mister clinton a fost reales.

 

Uite un mail care circula mai demult

 

Este momentul alegerii presedintelui lumii si votul tau va determina cine este alesul.

Iata-i pe cei trei candidati:

 

Candidatul A are legaturi cu politicieni corupti si crede in astrologie. A avut doua amante. Fumeaza ca o locomotiva si bea 8 pana la 10 pahare pe zi.

 

Candidatul B a fost concediat de doua ori, doarme pana dupa pranz, in facultate se droga si bea un sfert de litru de whiscay in fiecare noapte.

 

Candidatul C este un medaliat si un erou de razboi. Este un vegetarian convins, consuma doar bere si asta ocazional si nu a avut nici o data legaturi extraconjugale.

 

Dintre acesti trei candidati, pe care la-ai alege (sincer)?

 

Si uite cum conform regulilor voastre alegeati candidatul C care era Hitler :)

Unde A si B erau Francalin de. Roosevelt respectiv Winston Churchill.

 

 

Hai sa fim seriosi, aia cu impuscatu lui base e din lipsa de alte carcoteli :))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu treaba cu impuscatu' lui Base, trebuie sa recunosti ca asa proceda si Constantinescu, un populism exagerat, pana i-a aruncat dementul ala cu cerneala in barba. :) Pe lume exista multi nebuni, iar in piata de revelion erau si o gramada "afumati" asa ca riscul ca un tampit sa-i arunce o sticla de sampanie in cap a fost mai mult decat real !!!

Asta este purul adevar...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu, la constantinescu, daca-ti aduci aminte atunci nu a fost vorba de populism ci de idiotenia celor din SPP. Constantinescu a marsat pe populism in alta directie si a pierdut. Dar asta-i alta discutie.

Iar dementul ala care a aruncat cu cerneala in constantinescu este o copie a celor care arunca cu prajituri in politicienii si oamenii de afaceri din occident. Daca nici aia nu au protectie atunci nu stiu ce sa mai spun :)

 

Iar cu Basescu, de la a aruca cu o sticla pana la un asasinat e drum lung.

Intai, daca arunca un "afumat" cu o sticla probabilitatea sa aiba si tinta era destul de mare. :) Si-n al doilea rand nu mori de la o sticla-n cap.

Eu inteleg ce vrei tu sa spui. Si pot pune pariu cu tine ca a doua oara n-o sa-si mai permita sa faca acelasi lucru. Gandeste-te ca-ncepe sa-si faca o gramada de dusmani acum si-sa multi bani la mijloc :)

 

Oricum, te-am vazut legandu-te de tot felul de nimicuri la adresa lui Basescu. Daca-i fii asa impratial precum incerci sa ne spui, ai recunoaste ca diferenta intre basescu ca a baut din sticla si iliescu ca i-a dat drumu lui cosma e totusi mare. Ce ti se reproseaza pe aici este subiectivismul tau care-i strans legat de avantajele care le aveai in vechiul regim :) Si crede-ma ca se vede.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ti se reproseaza pe aici este subiectivismul tau care-i strans legat de avantajele care le aveai in vechiul regim :) Si crede-ma ca se vede.

 

Uite aici,permite-mi sa-ti spun, gresesti!

Avantajele,culmea ironiei,sunt mult mai mari acum decat au fost in 2000-2004! :) :dee Chiar nesperat de mari!

:) :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca-mi dai voie sa fac o speculatie... avantajele care le ai acum sunt in urma noii fiscalitati introduse de noul guvern. Am sau nu dreptate?

 

Avantajele la care ma refeream in prima intreventie erau de cu totul alta natura :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca-mi dai voie sa fac o speculatie... avantajele care le ai acum sunt in urma noii fiscalitati introduse  de noul guvern. Am sau nu dreptate?

 

Nu vreau sa te superi sau sa crezi ca sunt Gica-contra dar,chiar nu ai dreptate!Avantajele noastre au legatura cu noua fiscalitate intr-o proportie foarte mica... :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NU, ci in urma unei pozitii MUUUUUUULT mai bune pe plan profesional datorita noii conduceri.
daca-sa indiscret poti sa nu-mi raspunzi

 

Ce-n seamna "datorita noii conduceri"? Ca-sa mai buni din punct de vedere profesional sau ca-sa relatii mai bune pentru tine?

 

Nu vreau sa te superi sau sa crezi ca sunt Gica-contra dar,chiar nu ai dreptate!Avantajele noastre au legatura cu noua fiscalitate intr-o proportie foarte mica...

 

Nu am de ce sa ma supar. Am facut doar o speculatie :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NU, ci in urma unei pozitii MUUUUUUULT mai bune pe plan profesional datorita noii conduceri.

 

daca-sa indiscret poti sa nu-mi raspunzi

 

Ce-n seamna "datorita noii conduceri"? Ca-sa mai buni din punct de vedere profesional sau ca-sa relatii mai bune pentru tine?

 

Nu vreau sa te superi sau sa crezi ca sunt Gica-contra dar,chiar nu ai dreptate!Avantajele noastre au legatura cu noua fiscalitate intr-o proportie foarte mica...
Nu am de ce sa ma supar. Am facut doar o speculatie :)

 

 

Raspund eu pentru el,daca nu ti-e cu suparare! :)

Se referea la relatii...de fapt...relatii apropiate aveam si cu fosta guvernare dar, acum,datorita relatiei cu noua guvernare,avantajele sunt mult mai mari...neasteptat de mari...

Asa cum spuneam mai demult,cine alearga dupa doi iepuri are mari sanse sa-i prinda pe amandoi(vezi cazul nostru)! ::): ::): ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×