Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1---------------------Cluj

2--------------------Bistrita

3-------------------Buzau

4------------------Brasov

5-----------------Sibiu

Editat de dusa_de_vant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Bucuresti

2. Brasov

3. Sighisoara

4. Timisoara

5. Iasi

....................

 

35. Craiova

36. Botosani

37. Arad

38. Suceava

39. Ploiesti

40. Braila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.Iasi

2.Sibiu

3.Cluj

4.Brasov

5.Aard

 

nu neaparat in aceasta ordine ... dar dupa parerea mea acestea sunt cele mai frumoase orase din tara :o: ...

 

ARAD??????? cel mai urit si murdar oras din tara! Am trecut prin el si in vara (praf, fara flori, fara verdeata, murdar), am trecut si acum vreo 2 saptamini. Si atunci si acum m-am ratacit in oras (nu aveau indicatore). Oamenii au fost politicosi si m-au indrumat, insa orasul este urit. Mai mult mi-a placut Tecuciul (nu va vine sa credeti, nu-i asa?), bineinteles, inainte de inundatii. Cred ca parc asa frumos ca in Tecuci nu am vazut nici macar in Viena.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.BRASOV...and the rest will follow! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ARAD??????? cel mai urit si murdar oras din tara! Am trecut prin el si in vara (praf, fara flori, fara verdeata, murdar), am trecut si acum vreo 2 saptamini. Si atunci si acum m-am ratacit in oras (nu aveau indicatore). Oamenii au fost politicosi si m-au indrumat, insa orasul este urit. Mai mult mi-a placut Tecuciul (nu va vine sa credeti, nu-i asa?), bineinteles, inainte de inundatii. Cred ca parc asa frumos ca in Tecuci nu am vazut nici macar in Viena.

 

ARAD? cred ca nu stii despre ce vorbesti! :P

"ARADUL - Un oras magnific

Prima vizita in Arad am avut-o in septembrie 2004. Oras foarte curat dupa standardele romanesti, oamenii sunt cei mai politicosi dintre toate orasele vizitate de catre mine. Mergand pe strada fie zi fie noapte nimeni nu se va uita urat la tine, cu aere de smecher. Nici nu vei primi coate-n stomac la trecerea de pietoni ori la urcarea-n tramvai.

Ca obiective turistice si nu numai, am fost foarte placut impresionat de Gara in primul rand. Gara e prima pe care o vezi atunci cand vii cu trenul. Foarte frumoasa arhitectura. Pacat ca e tot mai prinsa intre noua arhitectura urbana. Dovada stand si faptul ca un bloc de locuinte e lipit de aripa stanga a Garii. Urmatoarele obiective pe lista "Must See" sunt Catedrala Catolica aflata in Centrul Vechi al orasului. Dateaza din secolul XIX si are 56m inaltime. In apropiere se mai afla Teatrul de Stat cladire construita intre anii 1872-1874, iar in spatele acestuia splendida Piata Avram Iancu.

Impresionanta este si zona Palatului Administrativ, construit intre anii 1872-1874 cladirea principala avand un turn cu o inaltime de 54m. Acesta poseda si un ceas adus din Elvetia in anul 1878. In spatele acestor obiective se mai afla si Palatul Cultural construit intre anii 1911-1913. Printre personalitatiile prezente aici in trecut se numara George Enescu si Richard Strauss. Imediat in apropierea acestuia se afla Parcul Eminescu situat pe malul Muresului.

Alte obiective ar fi noua Catedrala Ortodoxa situata in zona Podgoria. Inca in constructie, va avea o inaltime de cca 50m. (poate fi vazuta intr-una dintre imagini). Strandul si Cetatea Aradului, Complex Ziridava, Piata UTA, si nu numai."

de Gabi Udrea

"M-am apucat de fotografie in 1994 folosind un aparat de provenienta germana numit Aimex. Am trecut serios la fotografie in perioada 2002-2003 cand am realizat ca ar putea iesi ceva serios din asta. In 2003 m-am alaturat cursantilor Institutului Eurocor absolvind in 2005 cursul "Arta Fotografiei" cu calificativul "Foarte Bine". 2007 - Senior Membru FOTOdigital.ro - FotoSenior Fototarget.ro - Colaborator Fotomagazin.ro - Expozant Macrovision , Slobozia (22 feb 2007) si Fetesti."

 

Cateva imagini cu orasul meu iubit!

post-88004-1203850262_thumb.jpg

post-88004-1203850288_thumb.jpg

post-88004-1203850308_thumb.jpg

post-88004-1203850320_thumb.jpg

post-88004-1203850341_thumb.jpg

post-88004-1203850363_thumb.jpg

post-88004-1203850386_thumb.jpg

post-88004-1203850401_thumb.jpg

post-88004-1203850435_thumb.jpg

post-88004-1203850445_thumb.jpg

Editat de bridget jones

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×