Sari la conținut
Forum Roportal
georgeava

Excel ca baza de date

Postări Recomandate

Este cunoscut ca MSExcel este unul dintre cele mai raspandite programe de calcul tabelar.El are foarte multe facilitati legate de lucrul cu formulele de calcul si calculele cu datele din diferitele celule ale mai multor foi de calcul.De asemeni el are si cateva facilitati pentru organizarea datelor sub forma de liste de baze de date.

Buun.Dar cum pot face cu adevarat ca toate datele din foile de calcul ale unui registru de lucru, organizate ca liste de baze da date, sa fie utilizate la fel ca intr-un program realizat cu Foxpro-ul?Stiu ca este nevoie de programare in Excel VBA.Deci va rog sa-mi spuneti unde pot gasi niste tutoriale legate de programarea in Excel VBA sau alte tipuri de informatii utile, referitoare mai ales la proiectarea formularelor pentru introducerea sau afisarea datelor din foile de calcul, legarea datelor din foile de calcul de controalele de pe formularele folosite intr-o aplicatie, metodele obiectelor din MicrosoftExcel VBA, etc.

Tuturor care s-au confruntat cu aceasta problema, le multumesc anticipat pentru solutiile si raspunsurile pe care mi le vor trimite la 'georgeava7@yahoo.com' sau pe acest forum.

Think again!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×