Sari la conținut
Forum Roportal
scorpionhunter

Dialog cu cei de dincolo

Postări Recomandate

Cand am citit topicul asta ma uitam la o comedie despre un medium...

Eu zic sa lasam oamenii ce ne-au "lasat" sa stea in pace macar acolo.....

buna asta. imi place :spiteful:

 

EU am o matusa careia i-a murit sotul.Povestea ea ca, statea langa un fotoliu de la ea din casa si isi auzea sotul mort cu tuseste stand pe acel fotoliu. cainele lor latra inspre acel fotoliu. ceva foarte rar.

hmm..eu zic sa dea mai multe pomelnice la biserica si sa aduca si un preot in casa sa sfinteasca locul....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e mai bine sa lasi mortii sa se odihneasca. sau daca chiar vrei uitate pe dicovery. acolo arata multe chestii despre fantome si despre legatura si comunicarea cu spirite. DAR!!! se zice ca dupa ce trezesti un mort sufletul sau nu mai vrea sa se intoarca si se leaga de pamant posedand(sa zicem) un alt trup.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt prea tanar ca sa ma intalnesc dincolo, mai am prea multe treburi de facut aici.

 

pana la urma nu are nimeni vreo solutie ??

Solutia cea mai la indemana este sa apelezi la un medium sau sa practici spiritism,insa nu-ti propun sa faci a 2-a idee fiind f pericoluasa pt tine.

Daca vrei totusi sa apelezi la un medium e bine sa fi informat de unele lucruri.

 

IN practicarea spiritismului de catre medium este posibil sa se faca si niste jocuri (pt ca sunt multi sarlatani)

Tebuie sa-l testezi sa-i pui intrebari in caredoar u si spiritul le cunoasteti.

 

Aceasta este doar una si cea mai simpla informare.A 2-a tine de calea spirituala,de care este f greu sa-ti daii seama.In comunicarea ta prin intermediul mediumului s-ar putea sa apara sau sa vina in locul pers.chemate,alte spirite de tip jucaus.Ele au rolul sa te induca in eroare,facandu-te sa crezi ca este intr-adevar spiritul cautat de tine si spunandu-ti lucruri care nu ar trebuii sa le faci,doar pt a cadea u spiritual.

 

Acesta a fost doar un incepput.Ar trebuii sa cauti si sa te documentezi in acest domeniu f. mult pt ca sunt o multime e siretlicuri pe care multi sarlatani le practica doar pt a-ti manca banii tie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna asta. imi place :doh:

 

 

hmm..eu zic sa dea mai multe pomelnice la biserica si sa aduca si un preot in casa sa sfinteasca locul....

 

Asta a fost acum vreo 2 ani. Acum deja nu mai ii simte prezenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Conteaza de evolutia spirituala a noastra.....eu am evoluat...tu ai evoluat???ai avut intalniri spectaculoase ??? :doh:

hm...mi se pare putina mandrie aici.Cat de sigur esti ca ai evoluat?Ai putut invia morti?Ai facut minuni?Aceasta inseamna evolutie.Sa fi luminat nemaiavand ce sa mai evoluezi.Pana atunci pastreaza-te modest pt ca mandria te coboara f jos d.p.d.v. spiritual.

 

Carti...mortii ne vorbesc, F- BRUNE, Lumea de aici, lumea de dincolo" Ion GHINOIU, C.Flammarion- mesaje de dincolo", R.Moody -Viata dupa viata", Patrice van Erst Izvorul negru" Sic COGITO - Hasdeu, Cartea spiritelor " Alan KARDEC, mai vreti?In mare parte ce ai spus tu, e adevarat, dar cu Shamballa,...mai bine daca nu stii sigur, decat supozitii..nu influenta lumea..de exemplu, eu am o sumedenie de carti si informatii dupa cele cateva expeditii in Shamballa, iar teoriile, sunt diverse legate de acel loc sau..dimensiune, unii spun ca acolo ar fi de fapt un soi de iad...ptr ca rusii forand dupa petrol prin 94...au auzit la un moment dat vaiete si tipete, altul, pe nume Richard SHAVER, in 1940 inainte de a aparea epoca moderna a ozn-urilor, a relatata intr-o revista de povestiri americana, niste povesti groaznice despre niste tunele ascunse, unde sunt rapiti si supusi la diferite experimente oamenii...cei care nu au fost gasiti niciodata, de catre niste roboti biologici...malefici, ramasi de cand primii extraterstrii au colonizat Terra, primitiva...i-au folosit ca pe niste lucratori, facuti pe cale genetica...altii precum amiralul BYRD, spun ca a trecut de polul Nord si ca acolo ar fi o civilizatie net superioara de unde vin ozn-urile...altii, ca sunt urmasii atlantilor..deci teorii, sunt...dar nu sunt cu siguranta sufletele mortilor din Hades-ul Greciei vechi..mai citeste cartea egipteana si tibetana a mortii...si vezi siteul asta http://www.thehollowearthinsider.com/news/...ew.php?ArtCat=3 sunt deschis oricarei discutii...

 

hm...da asa este :huglove: acestea ce le-ai spus u sunt teorii :> Oamenii astia la fel ca ceilalti oameni cu putere" din lume klucreaza impreuna pt terminarea planului piramidei masonice,aducand cat mai multe teorii false despre pt ca lumea sa-i creada si sa ne poata influenta mai mult.Sunt atatia autori care,platiti de stat, au scris carti cu lucruri parand normale si adevarate.Dar adevarul.....adevarul fiind ascuns de ei pt ca D-zeu are grija ca celor smeriti sa li se arate,iar lucrul acesta ii enerveaza pe cei mai multi dintre "imputerniciti"

:D

 

EU am o matusa careia i-a murit sotul.Povestea ea ca, statea langa un fotoliu de la ea din casa si isi auzea sotul mort cu tuseste stand pe acel fotoliu. cainele lor latra inspre acel fotoliu. ceva foarte rar.

Spiritul sotului inca nu isi poate accepta adevarul.Ca el a murit si isi face activitatile sale zilnice,probabil neintelegand de ce sotia nu-l observa.De obicei animalele sunt inzestrate cu capacitati de clarviziune si empatie,astfel incatt sa poata observa spiritele.Probabil a dorit sa anunyte ca s-a intors la "viata" ori poate k latra pt ca sa o instiinteze pe matusa ca este un spirit malefic pe fotoliu.(asta depinde de cum s-a comportat aici pe pamant.)

 

Asta a fost acum vreo 2 ani. Acum deja nu mai ii simte prezenta.

La fel si aici exista 2 ipoteze.Ori matusa ta a scazut spiritual,ori unchiul tau si-a acceptat adevarul dorind sa treaca "dincolo".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana trecuta a fost inmormantat un vechi si batran prieten al familiei mele. Inca cateva zile si implinea 85 de ani. Intr-adevar, a trait ani multi, dar, cum spunea preotul, mereu avem impresia ca astfel de persoane ne parasesc prea curand, persoane dragi, indiferent de varsta pe care o au.

In urma cu un an-doi, el a avut un vis. In vis i-a aparut sotia sa, moarta in urma cu mai putin de 10 ani. Ea i-a transmis un mesaj, pe care i l-a descifrat un prieten. In vis, ea ii spunea ca ea este foarte bine unde este, ca e la ultima reincarnare si el la fel, si ca va veni sa-l ia intr-o zi mare (importanta). Si chiar s-a intamplat, el murind de ziua aniversarii casatoriei lor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Saptamana trecuta a fost inmormantat un vechi si batran prieten al familiei mele. Inca cateva zile si implinea 85 de ani. Intr-adevar, a trait ani multi, dar, cum spunea preotul, mereu avem impresia ca astfel de persoane ne parasesc prea curand, persoane dragi, indiferent de varsta pe care o au.

In urma cu un an-doi, el a avut un vis. In vis i-a aparut sotia sa, moarta in urma cu mai putin de 10 ani. Ea i-a transmis un mesaj, pe care i l-a descifrat un prieten. In vis, ea ii spunea ca ea este foarte bine unde este, ca e la ultima reincarnare si el la fel, si ca va veni sa-l ia intr-o zi mare (importanta). Si chiar s-a intamplat, el murind de ziua aniversarii casatoriei lor...

Mda... :roll: interesant :lol2: sa nu uitam ca cel mai usor mod pt a comunica in lumea de dincolo este visul deoarece intri fara sa stii intr-o transa si sufletul te paraseste pt un anumit timp,iar in acel interval,el poate intalni pers. vii sau moarte putand comunica f. usor,de la spirit la spirit.Asa s-a intamplat si cu prietenl tau de familie :rot: Sa se odihneasca in pace!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca e cea mai aberanta treaba pe care am intalnit-o ...

 

si asa ... deci somnul e moarte... sufletul ma paraseste sa se intalneasca cu alte suflete. Aaa ... mah ce suflete dornice de vorba avem. Bafitoare domn'le, barfitoare

 

:roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca e cea mai aberanta treaba pe care am intalnit-o ...

 

si asa ... deci somnul e moarte... sufletul ma paraseste sa se intalneasca cu alte suflete. Aaa ... mah ce suflete dornice de vorba avem. Bafitoare domn'le, barfitoare

 

:P

 

:roll: :lol2:

 

Scuza-ma,am incercat doar sa fac un rezumat,crezand ca am mai explicat fenomenul o data si deci s-a retinut. :P

Somnul nu este moarte,in primul rand pt ca daca ai murit,inapoi in trup numai revii sa-i mai detii controlul.El pleaca,dar in el ramane corpul vital care ii face legatura cu un lant ce se afla la picioarele trupului si prin el,sufletul stie daca trebuie sa plece sau sa mai stea in calatoria sa.Prin somn,sunt multi,care aufacut calatorii astrale sau si-au vizitat neamurile decedate sau in viata unii dintre ei putand da cu exactitate starea lor actuala.

Deci nu este o moarte,nu interpreta gresit.Cat despre barfe :rot: nu neaparat se barfesc.Acum,spune-mi tu,in viata de zi cu zi,cand te intalnesti cu un prieten,var/soara...etc.incepi neaparat sa barfesti? :P A discuta si a barfii sunt 2 verbe diferite,nicidecum sinonime.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×