Sari la conținut
Forum Roportal
scorpionhunter

Dialog cu cei de dincolo

Postări Recomandate

Nu este neaparat.Fiecaruia ii poate comunca in functie de evolutia sa spirituala.Daca tie prin semne,altuia ii poate comunica direct,sau nefiind neaparat in starea de transa. :D Totul depinde de fiecare pers cum recepteaza lumea spirituala :P

 

 

Conteaza de evolutia spirituala a noastra.....eu am evoluat...tu ai evoluat???ai avut intalniri spectaculoase ??? :resent:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum am imprumutat cartea,dar fara sa stiu ca este si un topic aici f interesant ;) O sa-ti spun si parerea mea dupa ce o citesc,dar pana acum chiar mi s-a parut captivanta :yes:

 

 

 

 

Urme?ce fel de urme te referi?materiale,fluidice,cu medium sau fara?

 

 

poi m-ar tenta pt ca daca a avut un anumit efect chiar din prima data,cu siguranta va da roade...doar ca...am auzit ca este o tactica satanista :P si...nu vreau sa fac din paranormal ceva sa-i placa Satanei :)

 

 

 

poi este o intreaga poveste aici.Shalambala daca ai auzit de el ,este precum Raiul,in care stau spiritele cele mai evoluate,controlandu-ne.Asta este o varianta.

O alta varianta si cea mai plauzibila,este etajarea Universului pe trepte,pana la D-zeu...cele f evoluate stau alaturi de Divinitate si cele inferioare jos aproape de pamant.Din cauza aceasta D-zeu are grija sa aiba o intunecime profunda incat sa-i aduca la nebunie sau sa-i coboare chiar pe pamant(daca s-au sinucis,sau au omorat) retraind sinuciderea/crima(le) pana la momentul cand trebuia sa moara fizic sau in cazul crimelor,pana acesta se purifica total de ele.Din aceasta cauza sunt unele locuri bantuite

 

 

Carti...mortii ne vorbesc, F- BRUNE, Lumea de aici, lumea de dincolo" Ion GHINOIU, C.Flammarion- mesaje de dincolo", R.Moody -Viata dupa viata", Patrice van Erst Izvorul negru" Sic COGITO - Hasdeu, Cartea spiritelor " Alan KARDEC, mai vreti?In mare parte ce ai spus tu, e adevarat, dar cu Shamballa,...mai bine daca nu stii sigur, decat supozitii..nu influenta lumea..de exemplu, eu am o sumedenie de carti si informatii dupa cele cateva expeditii in Shamballa, iar teoriile, sunt diverse legate de acel loc sau..dimensiune, unii spun ca acolo ar fi de fapt un soi de iad...ptr ca rusii forand dupa petrol prin 94...au auzit la un moment dat vaiete si tipete, altul, pe nume Richard SHAVER, in 1940 inainte de a aparea epoca moderna a ozn-urilor, a relatata intr-o revista de povestiri americana, niste povesti groaznice despre niste tunele ascunse, unde sunt rapiti si supusi la diferite experimente oamenii...cei care nu au fost gasiti niciodata, de catre niste roboti biologici...malefici, ramasi de cand primii extraterstrii au colonizat Terra, primitiva...i-au folosit ca pe niste lucratori, facuti pe cale genetica...altii precum amiralul BYRD, spun ca a trecut de polul Nord si ca acolo ar fi o civilizatie net superioara de unde vin ozn-urile...altii, ca sunt urmasii atlantilor..deci teorii, sunt...dar nu sunt cu siguranta sufletele mortilor din Hades-ul Greciei vechi..mai citeste cartea egipteana si tibetana a mortii...si vezi siteul asta http://www.thehollowearthinsider.com/news/...ew.php?ArtCat=3 sunt deschis oricarei discutii...

Editat de rebelfire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aveti niste sfaturi in legatura cu asta ?? daca vreau sa iau legatura cu cineva care a murit cand eram prea mic si au ramas foarte multe intrebari la care nu am raspuns nici pana azi cum as putea sa procedez ?? este periculos sa fac asta de unul singur ?? este mai bine sa iau legatura cu un medium ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce , au vreo treaba ? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da' de ce nu mai ai rabdare, oricum va intalniti dincolo ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar tu Amarena , sti ? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Il ultimul timp am inceput sa am o idee vaga :tease:

Dar n-am zis-o ca si cum eu as sti, numai ca nu e joaca de copii chestia asta....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×