Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

vin ssssa te inhat!  

41 membri au votat

  1. 1. Aveti ca animal de casa un sarpe?

    • da
      4
    • nu
      38
  2. 2. V-a muscat vreo data?

    • ti-am spus ca nu am!
      15
    • da
      2
    • nu
      25
  3. 3. Cum ii spuneti?(cum il strigati)

    • Imparatul piton
      2
    • Regele serpilor
      0
    • Printul vipera
      0
    • Alt cumva(scrie in forum cum)
      5
    • Nu am unul
      35


Postări Recomandate

Eu ador serpi chiar daca nu am unu si am doar seven years! :doh: :P :crazy: :) :doh: :o: :ro: :yes:

 

Daca as avea un sarpe intr-o secunda as fi in mormant!Dar l-as striga "Imparatul piton"

Editat de EmmaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

serpii sunt printre reptilele mele preferate... par atat de indiferenti, de reci... :o: ... spre fericirea mea am avut onoarea de a imparti casa cu o asemenea creatura, un sarpe prins la tara, la bunici, dar de care totusi eram atasata... eu il stigam "Sparky"... din pacate am fost nevoita sa'l eliberez... :D da' las ca ma fac eu mare si o sa'mi cumpar un anaconda pe care o sa'l cheme "Killer"... sa vedem cine se mai pune atunci cu mine.. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu imi doresc, chiar mai mult decat imi doresc un caine. Dar... sa ii pun nume? De ce? Nu ma vad nici strigandu-l prin casa, iar pe el venind ca il strig eu... cu atat mai putin. Nu este un animal cu care sa poti relationa in vreun fel, decat prada-pradator, asa ca... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu ador serpi chiar daca nu am unu si am doar seven years! :o: :D :D :yes: :o: :) :cry: :o:

Daca as avea un sarpe intr-o secunda as fi in mormant!Dar l-as striga "Imparatul piton"

 

 

Eu am serpi in gradina, nu cred ca sint ofensivi ca nu sint mai lungi decat 50-60 cm. Sint serpi de gradina, peste tot poate sa se adapteze unde gasesc si apa, cred eu ca nu stiu multe despre ei.

 

Cu cei mici pisica se amuza, le trage din pamint de coada !!! si mi le aduce langa usa :cry: :cheer:

 

Doar de un sarpe cu clopotel mi-ar fi frica rau de tot !!! In natura n-am vazut inca.

 

Am avut un Lizard/soparla mare si frumos in casa in acvariu cu ani in urma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

" Nu am unul, nici nu doresc sa am, dar fi-miu e decis ca la vara sa prinda un pui de sarpe."

 

 

Nu il lasa sa puna mana pe specimen salbatic, caci nu stii peste ce nimereste ! Poate fi veninos si apoi......e mare bai !

Am vazut ca sunt destui care si-ar lua un "anaconda" sau mai stiu eu ce specie periculoase,....hmmmm, mai copii, lasati povestile deoparte in privinta serpilor ca o patiti !

Daca e sa aveti un sarpe, pt prima data, luati un corn snake sau in sarpe regal, din magazin, ca nu este greu de intretinut si nu e periculos. Sunt convins ca "primejdia" va da un dram de adrenalina (fie ca e vb de un constrictor mare sau un exemplar veninos), insa imi pare ca nici macar nu ati vazut ce inseamna riscul detinerii unor astfel de specimene.

Sunt frumoase, nimic de zis, eu am destul de multe, dar nu recomand nimanui care nu are peste 18-20 de ani sa detina specimene periculoase si care inca nu a lasat teribilismul in urma.

 

Sa aveti o zi buna !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie serpii imi erau indiferenti...dar am fost recent la o expozitie de reptile si am observat cate mistere ascund..sunt niste fiinte uimitoare care nu merita trecute cu vederea...au niste insusiri, niste aptitudini de neimaginat...modul in care isi actioneaza mecanismele de aparare sunt foarte ciudate si interesante...cand sunt in cusca as sta ore intregi sa ii studiez...totusi sunt foarte periculosi, niste adversari neinfricati ai omenirii care fac multe victime in toata lumea...

Editat de at_ybytza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva cat costa un sarpe de casa si de unde pot achizitiona unul?

 

BTW,black mamba FTW!!!

Editat de cosmo28u

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×