Sari la conținut
Forum Roportal
yin

Roaccutane

Postări Recomandate

sufar de acnee de aproape 9 ani (am 20)...dar nu e o acnee obisnuita...e foarte vulgara si urata pe toata fata in special pe barba si pe obraji...sunt ca si furungurile sub piele si dor ingrozitor...am incercat numeroase tratamente dar nu a dat nici unul rezultat....am mers si la foarte multi dermatologi dar degeaba....nu au stiut nici unul sa imi dea exact tratamentul corespunzator ...sunt disperata....si in acelasi timp m-am saturat sa tot imi apara pe fata si sa ma doara ,,,va rog sa ma ajutati sa imi recomandati un dermatolog foarte bun......eu sunt din timiosara.... va multumesc...

adela am aceasi problema ca si a ta .....:suicide::(:yahoo::(am incercat de toate ......am fost si in italia si tot degeaba....:(nu stiu ce sa mai fac ....am citit de curind undeva ca dureaza cam 3-4 ani cea ce avem noi pe fata :P:(......nu imi vine sa cred...un bun tratament este sa tinem regim si sa bem ceai de urzica in proportii mici .....sper sa vina si ziua aia cind osa ne fie mai bine .....dar imi pierd sperantele .....:).te-am pupat

 

Data viitoare cand mergi la dermatolog intreaba-l daca poate sa-ti prescrie medicamentul Rubozinc sau Effizinc sau un echivalent romanesc (astea-s medicamente din Franta). Trebuie sa faci un tratament lung, macar 6 luni dar in general rezultatele sunt foarte satifacatoare.
marinare asa se numeste medicamentul ala sau.....????!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai incercat Sotret sau Roaccutane?

am incercat ....nici un rezultata .........si am aflat ca nu face nici bine dupa ce am luat 2 luni la ele :blink::(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am incercat ....nici un rezultata .........si am aflat ca nu face nici bine dupa ce am luat 2 luni la ele :blink::(

Ba face, dar tre sa iei 6 luni.

Ia si 30-40 mg Zn/zi.

Si foloseste niste produse dermato-cosmetice gen Bioderma, Avene, Ducray, Zynerit, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba face, dar tre sa iei 6 luni.

Ia si 30-40 mg Zn/zi.

Si foloseste niste produse dermato-cosmetice gen Bioderma, Avene, Ducray, Zynerit, etc.

am luat de toate :blink::(:stars::( cea ce ai enumerat tu acolo :swoon::9:(:wub::(...ms oricum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da...eu am scapat dupa 2 luni de tratament zilnic...dadeam pe ele mereu si nu le storceam chiar daca continuau sa apara...nu stiu cum le ai tu dar eu aveam "coarne"...erau imense si dureroase :blink:

 

Am incercat pana atunci si eu diferite alte tratamente dar fara succes...eu va sfatuiesc sincer pe toti care aveti sa incercati...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai, nu stiu ce sa zic, eu am avut astfel de probleme in liceu...si eu am incercat foarte multe produse, am facut si niste tratamente cu laser..dar nimic....apoi mi-a recomandat dr Eryfluid, si Skinoren.....la mine Eryfluid a avut efect, dar nu si Skinoren.....dar mai apare asa din cand in cand cate un cosulet pt ca eu am tenul gras....dar am auzit de Proactiv...parca..ii face reclama la tv...si tare as vrea sa incerc...zicea o tipa ca pachetul oferit de ei la 2 milioane iti ajunge cam 2 luni dar ca scapi si de pete..nu mai ramai cu nicio urma...puteti incerca...daca incerc inaintea voastra, va dau de veste..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti de proactiv? L-a folosit cineva?

Un mic offtopic: Are acneea vreo legatura cu cariile? Adica daca ai o carie in partea stanga de exemplu, exista riscu ca pe obrazul stang sa se manifeste mai puternic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×