Sari la conținut
Forum Roportal
P@py

Liga

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Intru si eu in liga asta... Ce tre' sa fac?

 

Ar trebui intai sa fim mai multi. Carui cult al religiei crestine apartii ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Propun sa ne adunam mai multi aici in numele Domnului, sa formam " Liga pentru Dumnezeu " ! Ce ziceti ?
Sunt absolut sigur ca asemenea ligi exista deja in alte tari. Asa ca te invit, draga P@pi sa ne dezvalui putin din ceea ce se practica peste hotare, incotro mergi.

 

Si, nu, eu nu sunt interesat :cheer: Dar astept cu placere raspunsul tau, sa vedem daca ce propui tu ar fi viabil si ar oferi ceva de calitate membrilor. Ma ofer sa fac recenzie gratuita :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar trebui intai sa fim mai multi. Carui cult al religiei crestine apartii ?

 

adica sa facem o secta? :cheer: Dumnezeu ne alege , nu noi ... noi doar urmam drumul ...

 

hai noroc, ne vedem pe cale la vreun popas :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar trebui intai sa fim mai multi. Carui cult al religiei crestine apartii ?

toate cultele intr-o singura liga :P "Liga Ecumenica" :yes:

 

Propun sa ne adunam mai multi aici in numele Domnului, sa formam " Liga pentru Dumnezeu " ! Ce ziceti ?

cine va fi presedintele ligii, vice, etc... :cheer: eu vreau casier :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai liga asta nu e neaparat nu stiu ce mare filosofie. E vorba sa venim cu articole ce sa intareasca credinta. Va dau exemple mai incolo k acuma am ceva treaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai liga asta nu e neaparat nu stiu ce mare filosofie. E vorba sa venim cu articole ce sa intareasca credinta. Va dau exemple mai incolo k acuma am ceva treaba.

aha... asta-i ca bancul ala : am sunat sa va spun sa nu puneti baza pe mine :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Citeam in Biblie pe undeva si am vazut formula Fratii Domnului... Moama si toti ziceau ca Biblia se contrazice si ca spune prostii... Da de unde...

 

Combaterea formulei "Fratii Domnului"

 

1. Insusi Fiul spune : "Oricine face Voia Tatalui Meu din Ceruri imi este frate si sora si mama"(Matei XII : 50)

2. Daca Mantuitorul a avut frati, unde erau acestia la Rastignire ?

3. Daca Mantuitorul a avut frati, de ce si-a dat in ingrijire mama lui Ioan si nu fratilor sai ?

 

Concluzie : Mantuitorul nu a avut frati, iar Maica Domnului este fecioara.

 

De ce am pus problema pe situatia asta ? Am vrut sa elimin una dintre marile probleme ale celor care nu cred in Dumnezeu si spun ca Biblia scrie tot felul de lucruri contradictorii. De asemenea, cultele neoprotestante sustin ca Maica Domnului nu este fecioara. Aici e combaterea. Daca v-ati face o lista cu lucruri pentru care nu ati crede in Dumnezeu si in Biblie, ati putea sterge acest lucru de pe ea.

Editat de P@py

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×