Sari la conținut
Forum Roportal
rauldor

Il face haina pe om?

Postări Recomandate

Ati avut vreodata de suferit sau de castigat datorita felului in care aratati, va imbracati, sau chiar va purtati?

Ati fost vreodata respins la un job- interview, pt ca nu aveati look-ul corespunzator?

sau poate ati primit un post pt ca pareati corespunzator ca imagine...Cat de mult conteaza aspectul exteror in viata dvs?

Ati evitat sa va apropiati de oameni care nu va placeau ca si exterior?

Hai sa-l luam intr-un fel ca pe un test de sinceritate. Daca vreti, desigur :shout:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer arat ca dracu, haina uneori poate m-a ajutat dar pana acum nu am avut nici o concluzie decat ca haina este facuta de om..deci..eu la interviu la primul meu job aveam o pereche de adidasi, blugi si o geaca vai mama ei...asta acum 3 ani si ceva...acum am acelasi job dar la servici nu pot veni fara camasa altfel....spun ceilalti care ma asculta ca nu am cu ce ma imbraca dupa salariul pe care il iau...dar haina face pe om sa taca, sa fie respectuos, sa asculte si opiniile altora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sincer arat ca dracu, haina uneori poate m-a ajutat dar pana acum nu am avut nici o concluzie decat ca haina este facuta de om..deci..eu la interviu la primul meu job aveam o pereche de adidasi, blugi si o geaca vai mama ei...asta acum 3 ani si ceva...acum am acelasi job dar la servici nu pot veni fara camasa altfel....spun ceilalti care ma asculta ca nu am cu ce ma imbraca dupa salariul pe care il iau...dar haina face pe om sa taca, sa fie respectuos, sa asculte si opiniile altora.

 

 

Aici nu se ia dupa proverbe, la anumite job-uri nu poti sa mergi ca un taietor de lemne !!!

 

Si DA !!! haina il face pe om !!!

 

Si in State barabtii cumpara la Second Hand si pantofi de piele la Ultima Sansa, un magazin unde se vind pantofii purtati si reintorsi pentru rambursare la magazinele mari ca Nordstrom unde o pereche incepe la $300 !!! Daca inghiti orgoliul romanesc ca numai haina noua este buna, poti sa si economisesti si sa fii elegant mereu !!!

Editat de Olga Khan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Haina il mascheaza pe om. Recunosc cu jena ca am fost atat de superficiala incat am indepartat de mine o persoana valoroasa fiindca nu-mi placea cum se imbraca. Nu fiindca eu as fi fost la moda, ori frumoasa foc... doar ma jenam sa ma vada lumea in compania cuiva imbracat..aiurea. Desi omul era curat, dar mai ales inteligent.

Am invatat tarziu ca daca nu prea-ti pasa cum te imbraci, nu inseamna ca esti prost, si nici ca prostii nu stiu sa se imbrace. Am vazut oameni redusi intelectual extrem de bine imbracati, dar asta era tot. In preajma lor chiar nu era nici o placere sa stai. :unknw:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
camasa de firma, luciul pantofilor, masina de lux si banii fac pe om respectat in ziua de azi.

 

 

Sunt oarecum de acord cu tine. Si cu toate astea, eu personal nu as putea aprecia respectul unor asemenea oameni. :unknw: Toata lumea merita respect pentru simpul fapt ca sunt oameni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In anumite situatii,da.Iar daca folosesti si un strop de amabilitate ai mai mari sanse de reusita in orice iti propui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×