Sari la conținut
Forum Roportal
andries

o mica problema de-a mea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu o problema si as dori sa ma sfatuiti ce sa fac. Am o prietena la care tin foarte mult, o iubesc la nebunie si totdeauna am cautat sa incurajez orice pas pe care ea l-a facut spre apropierea noastra, dar ea cu toate ca simt ca ma place nu prea o da pe fata. si inca ceva nu prea apreciaza prezenta mea, am in vedere alte fete sint atit de excited cind sint eu cu ele, iar ea parca pare indiferenta. Stiu ca nu este indiferenta ca atunci cind nu i-am scris citeva zile s-a speriat tare, dar in general niciodata nu da pe fata ca eu insemn ceva pentru ea. Ce sa fac si cum sa merg inainte cu ea ? ma doare atit de mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nefiind in cunostinta de cauza nu stiu ce sfaturi am putea sa iti dam, nu stim ce este intre voi

poate ca este lipsa de comunicare, nu gasiti subiecte comune si ai impresia ca o plictisesti ( si poate asa si o fi :D )

si sa nu ii zici si ei chestia asta "alte fete sint atit de excited cind sint eu cu ele, iar ea parca pare indiferenta"; daca incerci sa ii atragi atentia facand-o geloasa, atunci poti sa iti iei adios :wacko:

cauta sa faceti cat mai multe lucruri impreuna, lucruri care sa va placa la ambii :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Andries prietene,

 

De ce ai pus topicul aici la sex behaviour? Inteleg ca vrei sa i-o tragi si apoi sa-ti vezi de viata?

In cazul asta e simplu. Imbat-o.

 

Successe...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

incearca sa-ti deschizi sufletul. nu neaparat sa-i spui ca ti-e draga, ci sa vorbesti despre ceea ce te preocupa. despre sufletul tau. asta desigur daca ai incredere in ea si nu e flusturatica si superficiala. adica daca e receptiva la chestii de-astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De fapt ne intilnim destul de des si este imposibil sa se plictiseasca cu mine, totdeauna ascult intai parerea ei daca vrem sa mergem undeva si totdeauna caut s-o bucur cu ceva. Un alt adevar este ca ea este un fel mai timida si nu prea activa persoana asa ca mine. Dar oricum, totdeauna ma stradui sa ai dau de inteles ca pentru mine alte fete nu inseamna nimic in comparatie cu ea. Poate o fi faptul ca m-a capatat prea usor ???

 

 

De cat sa te chinui sa ii explici ce (nu) inseamna alte fete pentru tine, mai bine i-ai povesti ce inseamna ea pentu tine :offtopic: . Si atunic, poate iti va raspunde si ea la fel.

 

Si...cum "te-a capatat"? ..... cadou de ziua ei sau la vreo tombola ceva? :fool:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o problema si as dori sa ma sfatuiti ce sa fac. Am o prietena la care tin foarte mult, o iubesc la nebunie si totdeauna am cautat sa incurajez orice pas pe care ea l-a facut spre apropierea noastra, dar ea cu toate ca simt ca ma place nu prea o da pe fata. si inca ceva nu prea apreciaza prezenta mea, am in vedere alte fete sint atit de excited cind sint eu cu ele, iar ea parca pare indiferenta. Stiu ca nu este indiferenta ca atunci cind nu i-am scris citeva zile s-a speriat tare, dar in general niciodata nu da pe fata ca eu insemn ceva pentru ea. Ce sa fac si cum sa merg inainte cu ea ? ma doare atit de mult.

 

 

Nu toata lumea are acest dar sau har de a exterioriza ceea ce simte pentru un barbat sau in fata oricarei situatii excitante.

 

Unele cred sau pretind ca tu ca barbat intelegi ce ele radiaza !!!

 

Asta e cea mai periculoasa situatie in caz ca el nu e pe aceas unda cu ea.

 

Si eu sint la fel. Poate sa-mi zica sotul ca a castigat la loto, ca tot calm o sa-l intreb cat ca si cum ar fi castigat o pisica la Bingo !!! Nu pot sa sar pe un picior ca vine Santa !!! sau ca am primit o promovare la munca !!! Asta nu inseamna ca nu apreciez jestul !!! desi multi asa-l vad.

 

Poate cu semne mici si ascunse iti da de stire pe care tu nu le percepi !!!

 

De obicei daca o fata/femeie te atinge pe corp: brat, mana, spate, piept sau iti aranjeaza cravata sau gulerul ... se zice ca te vrea !!! sau este langa tine dar nu poate sa se exprime mai bine.

 

E bine totusi de deschis o discutie verbala foarte la subiect inainte de orice presupunere sau act fizic.

 

Opinia ei sincera iti va fi ghid pe mai departe. E doar una din posibilitati !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din acte am inteles voi sunteti amici si nimic mai mult..tu ai vrea sa treceti mai departe dar fii atent la bodylanguage face mai mutl decat o mie de cuvinte si incearca s ate apropii de ea..nu o saruta pentru ca poate se va speria dar o imbratisare al plecare, un pupic pe obraz..urmareste i reactiile is daca nu da nici un d\semn dicuta deschis si vezi apoi ce decizie ei...succes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×