Sari la conținut
Forum Roportal
steve-bv

Izolatie cu spuma poliuretanica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,

 

De curinnd am fost pus in fata intrebarii cu ce fel de material imi izolez casa. Anul trecut cind am fost in Belgia am observat un procedeu interesant, si anume pulverizarea unei izolatii direct pe perete. Atunci am aflat pentru primma data ce este spuma poliuretanica rigida.

 

M-am informat asupra acestei tehnologii cu ajutorul internetului. am aflat ca aceasta izolatie este mai populara in USA, Canada, Spania, Belgia, Olanda si tarile Nordice.

 

Astfel am cautat si in Romania o firma care lucreaza cu acest gen de tehnologie.

 

Am apelat la aceasta si sunt foarte multumit de rezultat. A trebuit sa imi conving mai inainte si constructorul de aceasta tehnologie dar acum mi-a spus ca va lucra cu aceasta izolatie si la alte case pe care le construieste. a fost impresionat mai ales de calitatile materialului si de viteza de lucru.

 

Recomand aceasta izolatie tuturor ce pun pret pe o izolatie eficienta si ecologica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am aflat in aceeasi situatie in aceasta toamna!

.mentionez ca am avut o suprafata exterioara de 300mp-in numai 4ore(incredibil dar adevarat)toata casa era gata izolata!!!asa mi-am dat seama ce inseamna o tehnologie de ultima ora+o echipa de adevarati profesionisti!sa le dea Dumnezeu sanatate pe unde or fi!Nu credeam ca exista asa ceva!rezultatele sunt incredibile=economie imensa la consumul de gaze fara pierderi de caldura!asa am aflat ca aceasta firma presteaza acest fel de lucrari si in polonia ucraina rusia si ca aceasta tehnologie este folosita de multi ani in tarile nordice,elvetia.spania,turcia,canada etc.mare pacat ca nu sunt promovate aceste firme care fac cu adevarat ceva folositor si de fff.buna calitate pentru omul de rand.toate cunostintele care mi-au vazut casa izolata s-au convins de calitatea si eficienta acestei investitii.vreo 4 prieteni,imediat dupa mine au facut acelasi lucru iar acuma ma pupa cand ma vad!cu cele spuse sper sa mai afle si altii despre aceasta moderna lucrare de fono-termo-hidroizolatie si sa se bucure de beneficiile acestei inalte tehnologii!cu stima adi11

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Imi poate spune cineva ce rezistenta in timp are acest tip de izolatie? M-ar interesa si pe mine sa imi izolez casa astfel, dar nu as vrea ca in cativa ani sa se desprinda spuma poliuretanica de pe pereti si sa ma trezesc ca ca imi cade cu tencuiala cu tot. de bine de rau, polistirenul se prinde cu boltari si adeziv, spuma cum se prinde? doar se sufla peste perete si se intereste, in acest proces lipindu-se de perete? Am inteles ca firmele acorda 10 ani garantie pentru acest tip de operatiune. Nu e cam putin? O casa o faci pentru mai mult de 10 ani....

 

multumesc anticipat pentru informatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Izolatia cu spuma poliuretanica este cel mai eficient si mai calitativ termosistem de pe piata izolatiilor la ora actuala mai multe explicati pe net ,,izolatii termo hidro fono ignifuge prestcitadin mihai amedeo,, avem echipe care pot lucra oriunde in tara,garantia lucrarilor este de 10 ani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×