Sari la conținut
Forum Roportal
beggar

Caderea parului - se poate trata?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am auzit ca e buna cura cu grau incoltit, eu acum o testez de 2 saptamani, astept rezultatele. Dar trebuie rabdare si rabdare in tratamentele astea naturiste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am auzit ca e buna cura cu grau incoltit, eu acum o testez de 2 saptamani, astept rezultatele. Dar trebuie rabdare si rabdare in tratamentele astea naturiste.

 

Si eu ador tot ce e naturist, dar nu am rabdare sa vad rezultatele, d-asta mai degraba intru intr-o farmacie, decat intr-un plafar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna . Si mie mi se intampla la fel, dar am incercat sa iau multivitamine speciale pentru par, piele si unghi si pot spune ca nu mai am probleme. Totul e din cauza SLS-ului prezent in compozitia sampoanelor... precum si a dezechilibrelor din organism asa ca te sfatuiesc sa iei un complex de vitamine. Daca vrei iti dau toate detaliile de unde le poti lua ca nu am chef sa scriu atatea detalii :flowers: , contacteaza-ma pe messenger ID cosilavita.

Poate vrei sa spui multiminerale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu incerc inca cu graul acusi 3 saptamani, mai am cae lunga :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut o problema cu parul si inca una destul de grava, imi cadeau zilnic peste 100 de fire, iar cand ma spalam imi cadeau si peste 150-200. Atunci am decis sa ma tund mai scurt ca sa nu ajung la depresie, zis si facut. Intre timp luam vitamine Centrum, nu au avut nici un efect, pentru ca la mine alta era problema,am aflat ca aveam anemie feripriva, dupa o luna de tratament cu fier si acid folic, parul a incetat sa mai cada si m-am simtit mult mai bine, inca iau tratamentul pentru a scapa definitiv de amenie.

Incercati sa vedeti care e cauza si eliminati-o. Si eu am incercat o gramada de tratamente naturiste si sampoane ca sa nu-mi mai cada parul, dar degeaba nu au avut nici un efect, decat sa dati banii pe tot felu' de produse scumpe mai bine va duceti frumusel si va faceti analizele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am aceeasi problema. numai ca stiu si de ce: m-am apucat de un "tratament" de lasare de tigari. eu ce sa fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna...vreau si eu sa va cer un sfat pt caderea parului nu stiu ce sa ma mai fac :cheer:((...imi cade foarte mult par dupa ce ma spal pe cap..imi cad cam 150 de fire..asa in general in restul zilelor nu prea imi cad.am folosit fiolele de la vichy si pt o prioada nu mi-a mai cazut asa de mult..dar acum iar a inceput..mi-am cumpatrat acuma si samponul de la vichy..dar pana acuma si m-am spalat de vreo 4 ori ku el pe par degeaba..si pe deasupra am si un poar foarte gras,,,dupa ce ma spal cu samponul de la vichy ma mai spal si ku unul de la klorane de urzica pt par gras...altfel parul e gras chiar dupa spalare..sunt disperata nu stiu ce sa ma mai fac..va rog mult ajutati-ma

SALUT

DACA-TI CADE PARUL,ORGANISMUL TAU ASTFEL ITI DA UN SEMNAL CA CEVA NU ESTE IN REGULA.NICIODATA NU TRATA ASTEA CU UN SAMPON ANUME. SAMPONUL ARE MENIREA SA TE SPELE....

DE CELE MAI MULTE ORI LA BAZA ACESTE AFECTIUNI ESTE LIPSA MASIVA DE MINERALE SI STRESUL.MAI POT FI: INTOXICATIE CU METALE GRELE,RADIATII SAU EREDITAR

CUNOSC REMEDII ,CAUTA-MA PE MESS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am folosit fiole Revalid si au dat rezultate

 

mai nou, ma fac de 2 ori pe saptamana seara cu ulei de masline la radacina si dimineata imi spal parul - nu mai am nici o problema, imi cresc o multime de fire noi

chestia asta cu uleiul de masline de la Dida o stiu si mai am o colega la servici care il foloseste si da rezultate

 

si parul meu e mai gras si il spal cam la 2-3-4 zile, cand vad ca e cazul pt ca, ciudat, uneori se ingrasa mai repede, alteori mai incet (probabil depinde de cat de mult praf se prinde de el)

 

nu folosesc produse de styling decat rar si il usuc cu foenul si peria

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×